ויזה לויאטנם - המלצות חשובות על הוצאת ויזה לויאטנם

החלטתם לנסוע לטייל בויאטנם? חשוב שתדעו שהצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לדאוג להוצאת ויזה לוויאטנם. משך זמן השהייה שלכם, מטרת הביקור, מקום הוצאת הוויזה וכמות הפעמים שבהן אתם צפויים להיכנס למדינה, ישפיעו על סוג הוויזה שתקבלו. כל המידע על ויזה לוויאטנם, בכתבה שלפניכם
אביטל ישראל - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ויזה לויאטנם - המלצות חשובות על הוצאת ויזה לויאטנם
© אלעד איפרגן

הוצאת ויזה לוויאטנם – הגעה בטיסה

יש להצטייד בוויזה על מנת להיכנס לוויאטנם. אם אתם מתכננים להגיע למדינה בטיסה, תוכלו לקבל ויזה בצורה קלה ופשוטה. כל שיש לעשות הוא להיכנס לאחד מאתרי האינטרנט הרבים המציעים את השירות, להזמין, לשלם ולהמתין.

תוכלו לבחור ויזה לחודש או לשלושה חודשים, ובכל אופציה תצטרכו לבחור אם אתם רוצים כניסה אחת או להיכנס ולחזור לוויאטנם מספר פעמים בתקופת הוויזה שלכם. ויזה לוויאטנם עולה בין כמה עשרות לכמה מאות שקלים, תלוי מאיזה אתר אתם מזמינים ואיזה סוג ויזה תרצו.

אחרי שתבחרו את הסוג, תצטרכו למלא טופס ובו פרטיכם האישיים, פרטי הדרכון (שחייב להיות בתוקף לפחות לעוד חצי שנה) ופרטי הטיסה שאיתה אתם מתכוונים להגיע למדינה. כדאי לבחור את התאריך הכי מוקדם שבו תכננתם להגיע, כיוון שתוכלו להיכנס לוויאטנם אחרי התאריך הנקוב (אך לא לפניו) ובכל מקרה תצטרכו לצאת לפני תאריך הסיום. לדוגמה, אם הזמנתם ויזה לוויאטנם לחודש, וביקשתם שתתחיל ב-1.1.18, תוכלו להגיע בכל יום במהלך החודש הזה, אך תאלצו לעזוב עד ה-31.1.18 (גם אם הגעתם רק יום לפני). אחר כך מגיע שלב התשלום. קובץ PDF עם אישור הוויזה יגיע אליכם למייל מספר ימים לאחר מכן.

לפני שעולים על מטוס לוויאטנם יש לזכור לקחת את האישור המודפס ושתי תמונות פספורט. תצטרכו את כל אלה כשתגיעו לאחד משדות התעופה הבינלאומיים (האנוי, הו צ'י מין סיטי ודה נאנג). שם, בדלפק הקבלה משלימים את התהליך וחותמים לכם על הוויזה כדי לתת לה תוקף. תהליך זה כרוך בתשלום נוסף: 25 דולר לוויזה לוויאטנם, המאפשרת כניסה אחת בלבד (בין אם זה לחודש או לשלושה חודשים) ו-50 דולר לוויזה לוויאטנם, שבאמצעותה ניתן להיכנס למדינה מספר רב של פעמים (במהלך חודש או שלושה חודשים). את התשלום הנוסף מבצעים במקום.

​*שימו לב, שבחלק מאתרי האינטרנט לא ניתן להזמין את כל סוגי הוויזה לוויאטנם, ואם לא מצאתם את מה שחיפשתם – אפשר פשוט לחפש אתרים אחרים שיאפשרו לכם לקנות את הוויזה הרצויה.

הוצאת ויזה לוויאטנם – מעבר יבשתי

אם אתם נמצאים באחת המדינות השכנות ואתם מתכננים להיכנס לוויאטנם במעבר יבשתי (ולא בטיסה), תצטרכו להסדיר את הוויזה לוויאטנם בשגרירות שבמדינה שבה אתם נמצאים. גם פה מדובר בתהליך פשוט יחסית, והסרבול היחיד הוא הצורך להגיע לשגרירות פעמיים – להגיש את הבקשה ולקחת את הוויזה.

בהגיעכם לשגרירות יש למלא טופס עם פרטיכם האישיים (שם, תאריך לידה, מספר דרכון וכדומה) ולתת שתי תמונות פספורט, כמה עשרות דולרים (בין 40 ל-80, תלוי באיזו מדינה אתם נמצאים). אחרי מספר ימים תצטרכו לחזור לשגרירות כדי לקבל את הוויזה.

שימו לב לשעות קבלת הקהל של השגרירות במדינה שאתם נמצאים בה, כדי שלא תאלצו להישאר בעיר זמן רב יותר מהמתוכנן.

פרטי נציגויות ויאטנם שימושיות

ישראל

לאוס

קמבודיה

תאילנד

סין

  • כתובת: No 32 Guang Hua Lu, Jian Gou Men Wai, Beijing
  • שעות פתיחה: שני – שישי, 8:30-17:30
  • טלפון: 86-10-65321155
  • פקס: 86-10-65324215
  • אתר אינטרנט: www.vietnameseembassy.org

שגרירות ישראל בוויאטנם

  • כתובת: 49 Hai Ba Trung, Hoan Kiem, Hanoi
  • שעות קבלת קהל: שני-שישי: 9:00-12:00, ובנוסף, חמישי ושני – 13:00-14:00
  • טלפון: 84-24-37187500
  • מייל: info@hanoi.mfa.gov.il
  • אתר אינטרנט: embassies.gov.il/HANOI

בכל בעיה שאתם עשויים להיתקל בה בענייני בקשת הוויזה דרך האתרים השונים, תוכלו ליצור קשר עם רפי, נציג השגרירות הישראלית בהאנוי, באמצעות הוואטסאפ: 0542345234

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ויאטנם