מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

התרמיל - חברו הטוב ביותר של המטייל

ליאור כ
|
תמונה ראשית עבור: התרמיל - חברו הטוב ביותר של המטייל
צילום: depositphotos / Maridav

לא לחינם נקראים היוצאים למסע ארוך ברחבי עולם "תרמילאים". התרמיל, יותר מכל פריט אחר, מסמל את הטיול הגדול. את החופש, הנדודים, החיפוש אחר חוויות חדשות ומסעות במקומות רחוקים. צוות עובדי החנויות שלנו מרחבי הארץ בחר עבורכם את התרמילים המובילים, מסוגים שונים, המתאימים למגוון פעילויות, טיולים ומטיילים. 

אמנון פרנקו - צוות הדרכה סניפי "למטייל" 

לא רק בארץ המטיילים נקראים תרמילאים, גם בשפות אחרות נקראים המטיילים על שם התרמיל אותו הם נושאים על הגב. המילה המפורסמת ביותר היא Mochila, תרמיל בספרדית והנושא אותו הוא ה-Mochilero. במהלך טיול, התרמיל הוא ארון הבגדים, המקלחת הניידת, כספת "סודית", המקום לשמור את יומן המסע, נגן המוסיקה והספר. בקיצור, זה הבית שלכם ואם אתם מרגישים נוח בבית, יהיה לכם בוודאות טיול נפלא!

כאשר מדברים על תרמילים גדולים, מתייחסים, בדרך כלל, לתרמילים שנפחם 60 ליטרים ומעלה. באופן כללי, ניתן לחלק את התרמילים לשלושה סוגים עיקריים: תרמילי שק, תרמילים משולבים ותרמילי מזוודה.

  • תרמיל שק הוא בעל פתיחה מחלקו העליון וברוב המקרים גם בחלקו התחתון הוא נפתח לתא נפרד.
  • תרמיל משולב הוא למעשה תרמיל שק בעל רוכסן לפתיחה קידמית (לעיתים צדית) ועל כן מעניק גישה נוחה יותר לחפצים ואריזה קלה יותר. שני הסוגים הללו מתאימים לטיולי שטח וכמובן משרתים אותנו כבית במהלך חודשי הטיול. התרמיל המשולב הוא הנפוץ ביותר בקרב המטיילים, בשל העובדה שהוא משלב יכולת נשיאה בשטח של משקלים כבדים, לצד נוחות אריזה ונגישות גבוהה.
  • תרמיל מזוודה, כשמו כן הוא, בעל רוכסן מלא, הנפתח כמו מזוודה והוא מתאים בעיקר למטיילים שלא מתכננים לצאת עמו לשטח ומחפשים נוחות בנשיאת החפצים, בלי להתפשר על נוחות אריזה ונגישות לחפצים. תרמיל מסוג זה מתאים למטיילים במדינות עולם שלישי, שזקוקים ליכולת לשאת את חפציהם במהירות ובנוחות ממקום למקום. מזוודה על גלגלים, עלולה להיות מסורבלת במקומות בהם יבקרו.

נוסף על תרמילים גדולים, ישנם גם תרמילים בנפח בינוני (35-50 ליטר). תרמילים מעין אלה מתאימים למטיילים שאורזים מעט, יוצאים לזמן קצר, או לוקחים אותם בנוסף לתרמיל הגדול - במטרה לצאת עמם לטיולי שטח, שאינם מצריכים חפצים רבים. תרמילים בינוניים מתאים גם לאלו המטיילים רבות בארצנו הקטנטונת, למשל מדריכי טיולים בעיר ובטבע.

תרמיל מוצ'ילה Diran 65+10 של Lowe Alpine

חדש מהניילונים, קבלו את ה-Lowe Alpine Diran. דגם זה חם מהתנורים של מתפרות Lowe Alpine. נפח התיק הוא 65 ליטרים עם הרחבה של 10 ליטרים נוספים, (סך הכל 75 ליטרים), שיאפשר לכל מטייל אריזה נוחה. בין אם אתם יוצאים להרים ואורזים ציוד שטח, אוכל ומים, ובין אם תארזו בו את ביתכם למהלך הטיול. מערכת הגב V-TRAX תומכת בגב התחתון ומחורצת בתעלות אוורור כך שתוכלו להנות מההליכה תוך צמצום חוסר הנוחות למינימום האפשרי. התרמיל מתוכנן לנשיאת משקלים של עד 17 ק"ג, כך שהוא מתאים לרוב המכריע של המסלולים בארץ ובעולם.

מתלבטים בין תרמיל למזוודה? בזכות שלושה פתחי כניסה לתרמיל (עליון, אמצעי ותחתון) תהיה לכם גישה מהירה לכל פריט - מבלי להוציא ולהכניס את כל הציוד כל פעם. רצועות הידוק מורידות לחץ מהרוכסנים, מאפשרות את כיווץ התרמיל כשאין הרבה ציוד וקשירה של ציוד חיצוני כמו אוהל ומזרן. מטיילים עם מקלות הליכה? לתרמיל לולאות קשירה ותופסנים ייחודיים כך שתוכלו להצמיד את המקלות למוצ'ילה בקלות.
תפס אותכם גשם? לא נורא, התרמיל כולל מעטפת מלאה נגד גשם, המתקפלת לתוך תחתית התרמיל.
 תפירה בשיטת RIPSTOP מונעת התרחבות חורים ומקנה לתרמיל עמידות לזמן ארוך. תאים נוספים קיימים על רצועות המותן כדי שתוכלו לגשת במהירות לחטיף האנרגיה או הטלפון, מבלי להוריד את התרמיל.

תרמיל מוצ'ילה Manaslu 65+15תרמיל מוצ'ילה Manaslu 65+15

תרמיל Deuter Aircontact

חבר נוסף בעל נפח גדול הוא ה-Deuter Aircontact. הדויטר הוא כמו רכב יוקרה. בנפח של 75 ליטרים, עם הרחבה של 10 נוספים (סך הכל 85 ליטרים), הוא הפתרון המושלם לאלו שרוצים באמת "לארוז את הבית" או לטיילי השטח הנושאים ציוד רב. מערכת הגב X-Frame של החברה מחלקת את המשקל בצורה מאוזנת על המותניים ועל הגב ומסוגלת לשאת משקלים כבדים בנוחות ולאורך זמן. המותניות מעוצבות בצורה אנטומית ומאפשרות איזון של המשקל ונשיאה נוחה שלו. מערכת הגב של תרמיל זה מצטיינת בכריות גב נושמות ואפשרות לכיוונן מהיר ועדין של כל רצועות הנשיאה, על מנת להגיע להתאמה מלאה בין הגב ובין התרמיל. כמו רכב יוקרה, גם כאן מצויד התרמיל בכל האבזור הדרוש לטיול שטח וכן למסע דרכים ארוך. מדובר בתרמיל משולב בעל גישה נוחה, עשוי בדים דוחי מים ונגד קריעה, עם כיס נסתר לציוד יקר ערך, מקום ייעודי לשקית שתייה, תא אטום למים ועוד הפתעות שתגלו כשתחקרו את התרמיל.

תרמיל בינוני הוא לעתים בחירה קשה יותר מתרמיל גדול. בשל הגבלת המקום (30-50 ליטרים), על המטייל לתכנן היטב את הציוד אותו הוא אורז. אולם אם הצלחתם להכניס את כל הדרוש לכם לתיק בינוני, הרי שאתם קלי תנועה וזריזים. שתי תכונות שמעניקות יתרון הן בשטח והן במסע תרמילאות.
70+10 תרמיל DEUTER AICRONTACT CORE70+10תרמיל DEUTER AICRONTACT CORE

תרמיל Lowe Alpine Eclipse

תרמיל ה-Lowe Alpine Eclipse הוא, ללא ספק, אחד התרמילים האלגנטיים שתמצאו. נפח התיק 35 ליטרים עם עוד 10 ליטר הרחבה ובניגוד לרוב התרמילים הבינוניים, תרמיל זה הוא במבנה משולב של פתיחה עליונה ואמצעית. תכונה זאת, מעניקה נוחות אריזה וגישה נוחה לחפצים. התרמיל כולו ארוג בד נגד קריעה (Ripstop) ודוחה מים. זאת, כמובן, בנוסף לכיסוי הגשם שלו. מערכת הגב מדגם AIR COUNTOUR+ תומכת בגב התחתון ומחורצת בתעלות אוורור ובנויה עם מרווח קטן ורשת, לאוורור מקסימלי כך שתוכלו להנות מהליכה נעימה גם כשבחוץ יש יום קיץ חם ולח.

תרמיל מוצ'ילה גודל ביניים Eclipse 35+10

תרמיל Rab Aeon

באותה קטגוריה, ניתן למצוא את תרמיל ה-Rab Aeon 35L. תרמיל זה מתאים למטיילים מקצועיים, שיודעים לארוז או שיש להם ציוד איכותי (כזה שנדחס לגודל קטן ובעל משקל נמוך), ולמדריכי טיולים שיוצאים לטיולי יום בשטח או להדרכות עירוניות עמוסות ספרים וקלסרים. כל אלו יהנו מאוד ממערכת הגב האיכותית והמאווררת של התרמיל, ממשקלו הנמוך (1.1 ק”ג) ומתפירה החזקה שמעניקה לו עמידות בלתי רגילה.

תרמיל גב רשת Rab Aeon 35L

תרמיל Wildcat Ebro

לסיום, קבלו את ה-WildCat. התרמיל הגדול הוא הבית וארון הבגדים, אבל בסופו של דבר, רוב הזמן נטייל עם תרמיל יום. בשטח, בטיולי יום בעיר, באוטובוס או ברכבת, תרמיל היום צמוד אלינו כל הזמן. הכירו את WildCat - מותג הבית של "למטייל", שנולד מתוך אותה אהבה לטיולים והתשוקה לצאת לשטח. כל מוצרי WildCat מיוצרים בתהליך פיתוח מתקדם ובסטנדרטים הגבוהים ביותר, המבטיחים את הערבות שלנו לאיכות הגבוהה ביותר, ללא פשרות. דגם Ebro של חברה זו הוא בעל נפח של 30 ליטרים. בתרמיל זה קיימת מערכת גב עם אוורור, תאים וכיסים רבים לנוחות מקסימלית ולמגוון שימושים.

תרמיל Wildcat Ebro 30L

צפו בסרטון הדרכה על אריזת תרמיל גב גדול בדרך הנכונה: 


אהבתם את המוצרים? ניתן להשיג את מגוון הפריטים בסניפי למטייל ברחבי הארץ. 

כתבות נוספות שיעזרו לכם להתארגן על הציוד הטוב ביותר לטיול:

כתבות נוספות מתוך מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי