עפתי לתרמילאים

התרמיל - חברו הטוב ביותר של המטייל

ליאור כ
|
שמור לעצמי

לא לחינם נקראים היוצאים למסע ארוך ברחבי עולם "תרמילאים". התרמיל, יותר מכל פריט אחר, מסמל את הטיול הגדול. את החופש, הנדודים, החיפוש אחר חוויות חדשות ומסעות במקומות רחוקים. צוות עובדי החנויות שלנו מרחבי הארץ בחר עבורכם את התרמילים המובילים, מסוגים שונים, המתאימים למגוון פעילויות, טיולים ומטיילים. 

אמנון פרנקו - צוות הדרכה סניפי "למטייל" 

לא רק בארץ המטיילים נקראים תרמילאים, גם בשפות אחרות נקראים המטיילים על שם התרמיל אותו הם נושאים על הגב. המילה המפורסמת ביותר היא Mochila, תרמיל בספרדית והנושא אותו הוא ה-Mochilero. במהלך טיול, התרמיל הוא ארון הבגדים, המקלחת הניידת, כספת "סודית", המקום לשמור את יומן המסע, נגן המוסיקה והספר. בקיצור, זה הבית שלכם ואם אתם מרגישים נוח בבית, יהיה לכם בוודאות טיול נפלא!

כאשר מדברים על תרמילים גדולים, מתייחסים, בדרך כלל, לתרמילים שנפחם 60 ליטרים ומעלה. באופן כללי, ניתן לחלק את התרמילים לשלושה סוגים עיקריים: תרמילי שק, תרמילים משולבים ותרמילי מזוודה.

  • תרמיל שק הוא בעל פתיחה מחלקו העליון וברוב המקרים גם בחלקו התחתון הוא נפתח לתא נפרד.
  • תרמיל משולב הוא למעשה תרמיל שק בעל רוכסן לפתיחה קידמית (לעיתים צדית) ועל כן מעניק גישה נוחה יותר לחפצים ואריזה קלה יותר. שני הסוגים הללו מתאימים לטיולי שטח וכמובן משרתים אותנו כבית במהלך חודשי הטיול. התרמיל המשולב הוא הנפוץ ביותר בקרב המטיילים, בשל העובדה שהוא משלב יכולת נשיאה בשטח של משקלים כבדים, לצד נוחות אריזה ונגישות גבוהה.
  • תרמיל מזוודה, כשמו כן הוא, בעל רוכסן מלא, הנפתח כמו מזוודה והוא מתאים בעיקר למטיילים שלא מתכננים לצאת עמו לשטח ומחפשים נוחות בנשיאת החפצים, בלי להתפשר על נוחות אריזה ונגישות לחפצים. תרמיל מסוג זה מתאים למטיילים במדינות עולם שלישי, שזקוקים ליכולת לשאת את חפציהם במהירות ובנוחות ממקום למקום. מזוודה על גלגלים, עלולה להיות מסורבלת במקומות בהם יבקרו.

נוסף על תרמילים גדולים, ישנם גם תרמילים בנפח בינוני (35-50 ליטר). תרמילים מעין אלה מתאימים למטיילים שאורזים מעט, יוצאים לזמן קצר, או לוקחים אותם בנוסף לתרמיל הגדול - במטרה לצאת עמם לטיולי שטח, שאינם מצריכים חפצים רבים. תרמילים בינוניים מתאים גם לאלו המטיילים רבות בארצנו הקטנטונת, למשל מדריכי טיולים בעיר ובטבע.

תרמיל Lowe Alpine Axiom Kamet

חדש מהניילונים, קבלו את ה-Lowe Alpine Axiom Kamet. דגם זה חם מהתנורים של מתפרות Lowe Alpine. נפח התיק הוא 65 ליטרים עם הרחבה של 10 ליטרים נוספים, (סך הכל 75 ליטרים), שיאפשר לכל מטייל אריזה נוחה. בין אם אתם יוצאים להרים ואורזים ציוד שטח, אוכל ומים, ובין אם תארזו בו את ביתכם למהלך הטיול. מדובר בתרמיל מדגם משולב בעל גישה נוחה למרכז התיק וכן ידיות נשיאה עליונות וקדמיות לאחיזה ונשיאה מושלמות. אך מה שנותן לתרמיל זה את ה"טוויסט" שלו הם הנתונים המרשימים להלן: התרמיל ארוג מבדים נגד קריעה, דוחי מים ומשקלו שני קילוגרמים בלבד. בזכות מערכת הגב מדגם Axiom, כושר הנשיאה שלו מגיע לעד 30 קילוגרם, כך שהוא בהחלט מתאים למטיילים שיוצאים לשטח וסוחבים ציוד כבד. כמו כן, מערכת הגב הייחודית מתכווננת בקלות באמצעות רצועות ומתאימה את עצמה לגבו של נושא התרמיל. התרמיל כולל רוכסנים גדולים וחזקים, תאי אחסון חיצוניים, כיסוי גשם מקורי ורצועות קשירה והידוק, שהופכות את השימוש בתיק ידידותי ונוח, הן למטייל המקצועי והן לחובב.

תרמיל Deuter Aircontact

חבר נוסף בעל נפח גדול הוא ה-Deuter Aircontact. הדויטר הוא כמו רכב יוקרה. בנפח של 75 ליטרים, עם הרחבה של 10 נוספים (סך הכל 85 ליטרים), הוא הפתרון המושלם לאלו שרוצים באמת "לארוז את הבית" או לטיילי השטח הנושאים ציוד רב. מערכת הגב X-Frame של החברה מחלקת את המשקל בצורה מאוזנת על המותניים ועל הגב ומסוגלת לשאת משקלים כבדים בנוחות ולאורך זמן. המותניות מעוצבות בצורה אנטומית ומאפשרות איזון של המשקל ונשיאה נוחה שלו. מערכת הגב של תרמיל זה מצטיינת בכריות גב נושמות ואפשרות לכיוונן מהיר ועדין של כל רצועות הנשיאה, על מנת להגיע להתאמה מלאה בין הגב ובין התרמיל. כמו רכב יוקרה, גם כאן מצויד התרמיל בכל האבזור הדרוש לטיול שטח וכן למסע דרכים ארוך. מדובר בתרמיל משולב בעל גישה נוחה, עשוי בדים דוחי מים ונגד קריעה, עם כיס נסתר לציוד יקר ערך, מקום ייעודי לשקית שתייה, תא אטום למים ועוד הפתעות שתגלו כשתחקרו את התרמיל.

תרמיל בינוני הוא לעתים בחירה קשה יותר מתרמיל גדול. בשל הגבלת המקום (30-50 ליטרים), על המטייל לתכנן היטב את הציוד אותו הוא אורז. אולם אם הצלחתם להכניס את כל הדרוש לכם לתיק בינוני, הרי שאתם קלי תנועה וזריזים. שתי תכונות שמעניקות יתרון הן בשטח והן במסע תרמילאות.

תרמיל Vaude Brenta

תרמיל ה-Vaude Brenta הוא, ללא ספק, אחד התרמילים האלגנטיים שתמצאו. נפח התיק 40 ליטרים ובניגוד לרוב התרמילים הבינוניים, תרמיל זה הוא במבנה שק ובעל תא נפרד נוסף בחלקו התחתון עם גישה נפרדת. תכונה זאת, כמו בתיקים משולבים, מעניקה נוחות אריזה וגישה נוחה לחפצים. התרמיל כולו ארוג בד נגד קריעה (Ripstop) ודוחה מים. זאת, כמובן, בנוסף לכיסוי הגשם שלו. מערכת הגב מדגם F.L.A.S.H מתכווננת ומתאימה לכל אחד בקלות רבה. כמו כן, מערכת הגב מצטיינת באוורור מרבי לימי הליכה חמים.

תרמיל North Face Terra

באותה קטגוריה, ניתן למצוא את תרמיל ה-North Face Terra. תרמיל זה מתאים למטיילים מקצועיים, שיודעים לארוז או שיש להם ציוד איכותי (כזה שנדחס לגודל קטן ובעל משקל נמוך), ולמדריכי טיולים שיוצאים לטיולי יום בשטח או להדרכות עירוניות עמוסות ספרים וקלסרים. כל אלו יהנו מאוד ממערכת הגב האיכותית והמאווררת של התרמיל, ממשקלו הנמוך (1.8 קילוגרם) ומהאפשרויות הרבות לחבר לו ציוד חיצוני. הבונוס המרכזי בתרמיל הוא הכניסה הצדית (לאורך התרמיל), שמאפשרת גישה נוחה לכל חלקי התיק, בכל זמן בטיול. לא מפתיע כלל שתרמיל מדגם זה הוא הנמכר ביותר של החברה.

תרמיל WildCat

לסיום, קבלו את ה-WildCat. התרמיל הגדול הוא הבית וארון הבגדים, אבל בסופו של דבר, רוב הזמן נטייל עם תרמיל יום. בשטח, בטיולי יום בעיר, באוטובוס או ברכבת, תרמיל היום צמוד אלינו כל הזמן. הכירו את WildCat - מותג הבית של "למטייל", שנולד מתוך אותה אהבה לטיולים והתשוקה לצאת לשטח. כל מוצרי WildCat מיוצרים בתהליך פיתוח מתקדם ובסטנדרטים הגבוהים ביותר, המבטיחים את הערבות שלנו לאיכות הגבוהה ביותר, ללא פשרות. דגם Moreno של חברה זו הוא בעל נפח של 28 או 35 ליטרים, לבחירתכם. בתרמיל זה קיימת מערכת גב עם אוורור, תאים וכיסים רבים לנוחות מקסימלית ולמגוון שימושים.

צפו בסרטון הדרכה על אריזת תרמיל גב גדול בדרך הנכונה: 


אהבתם את המוצרים? ניתן להשיג את מגוון הפריטים בסניפי למטייל ברחבי הארץ. 

מידע נוסף על ציוד לטיולים שיעניין אתכם:

כתבות נוספות עבורך