תחבורה והתמצאות בסקיאתוס

התחבורה אל האי סקיאתוס ובתוכו פשוטה יחסית, ואפשרית גם באויר, גם בים וגם ביבשה. בכתבה שלפניכם כל מה שצריך לדעת עלהתחבורה בסקיאתוס.
עדי ששון - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה והתמצאות בסקיאתוס
© איתמר ברק

הגעה ועזיבה

ניתן להגיע לאיים הספורדיים בכלל ולאי סקיאתוס בפרט באמצעות טיסות שכר בקיץ ישירות לאיים, או באמצעות טיסות לאתונה (עם חברת אלעל או אולימפיק) וטיסת המשך שאורכת 40 דקות עם מספר חברות תעופה או באמצעות שייט. שדה התעופה של סקיאתוס (JSI) ממוקם במרחק 2 ק"מ ממרכז העיירה סקיאתוס. תחבורה מהשדה לעיר אפשרית באמצעות מוניות או הפיזורים למלונות שמארגנים לחבילות הנופש.

מידע נוסף:

לתחילת הכתבה

תחבורה ימית

בין האיים הספורדיים ניתן להתנייד באמצעות מעבורת או סירות מונית.
מעבורת:
 צורת התניידות נוחה בין האיים הקרובים היא באמצעות מעבורת. ניתן לקחת מעבורת מהירה (Speed Ferry), אשר לוקחת בסביבות שליש פחות מזמן השייט. בין שלוש לארבע מעבורות יוצאות מדי יום לוולוס (Volos) ואגיוס קונסטנטינוס (Agios Konstantinos) (שלוש שעות במהירה וחמד שעות ברגילה), בין ארבע לשש סירות יוצאות לסקופלוס (Skopelos) מדי יום (שעה וחצי מול 50 דקות), לאלוניסוס (Alonnisos) (שעתיים או שעה ועשרים) ולגלוסה (Glossa) השוכנת בתוך האי סקיאתוס. בקיץ יש מעבורות ליעדים נוספים וניתן להתעדכן ולהזמין את השרות באתר:www.greeka.com או לחילופין, באמצעות משרד הנסיעות בסקיאתוס Skiathos Travel. כתובת: Papadiamanti Rd טלפון: 24270-22029

סירות מונית:
 שיייט בסירת מונית תאפשר לך להגיע למקומות פחות נגישים באי. סירות מונית מפליגות מהנמל הישן ועד למפרץ אלכאידס (Achladies bay), חוף קנפיסה (Kanapitsa) ועוד חופים פופולאריים ברחבי האי עד חוף צאנריה. והכל בעלות של 2€. ההפלגות יוצאות מדי שעה לערך. ניתן גם להשכיר סירה פרטית שתאפשר לך להגיע לפינות חמד מבודדות אף יותר. ניתן להשכיר סירות מהמרינה של של סקאיתוס, המחירים משתנים בהתאם ליעד.

לתחילת הכתבה

ביבשה

אוטובוס:
 לאי קו אוטובוס אחד שמתחיל בעיירה סקיאתוס עם תחנות בכל נקודות הגישה והחופים לאורך קו החוף הדרומי. כל חצי שעה בין 7:30-23:00.

מוניות:
 יש תחנת מוניות בסקיאתוס הנמצאת מול רציף המעבורות. טלפון: 24270-21460.

מכונית ואופנוע:
 קיימות סוכנויות רבות להשכרת רכב. מומלץ להשכיר אצל החברות האמינות והגדולות יותר (בתיווך המלון המחירים לרוב גבוהים יותר). החברות מציעות חבילות להשכרה והתחרות מאפשרת מחירים משתנים. הגיל המינימלי להשכרת רכב הוא 18 ויש להחזיק ברשיון נהיגה בתוקף לשנה אחת לפחות. נא לא לשכוח לבדוק את כיסוי הביטוח. אנו ממליצים בחום לעשות את הביטוח המלא. למשכירי האופנועים, ניתן להשיג אופנועים מ 50-600 סמ"ק במחירים שונים. חשוב לוודא שהאופנוע במצב טוב ושהמחיר כולל ביטוח. כבישים מסויימים כוללים עליות וירידות תלולות, ויש לשים לב בפניות חדות. זהו חוק לחבוש קסדה בעת הרכיבה על האופנוע, ורוכבים ללא קסדה עלולים לקבל קנסות בסכומים גבוהים.

לרשימת סוכנויות רכבים ואופנועים להשכרה: skiathosinfo.com/business

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על יוון

הזמנת חופשה ליוון

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם