תחבורה והתמצאות באלוניסוס

ההתניידות אל ובתוך אלוניסוזס פשוטה באופן יחסי. ההגעה לאלוניסוס אפשרית רק בדרך הים, אבל היא פשוטה יחסית. על האי ההתניידות מתבססת על אוטובוס בתי הספר, אבל ניתן למצוא מוניות בתיאום מראש. בכתבה שלפניכם - כל המידע החשוב על תחבורה באלוניסוס.
עדי ששון - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה והתמצאות באלוניסוס
© איתמר ברק

תחבורה ימית

ההגעה לאלוניסוס היא בדרך ימית בלבד. בינתיים לא הצליחו לסיים את בנייתו של שדה התעופה באי (בשל המבנה הסלעי של האי), ולכן ניתן להגיע לאי רק באמצעות מעבורות או רחפות (הנקראות גם דולפין). השיקול לקחת מעבורת מול דולפין הוא כלכליות ונוחות במעבורת לעומת מהירות הדולפין (אשר מקצר את זמן ההגעה בחצי).

הדרך הנפוצה להגיע לאי הוא באמצעות מעבורת או רחפת מוולוס (5 שעות למעבורת ושעתיים לדולפין), או דרך סקיאתוס (שלוש שעות או שעה וחצי). לוח הזמנים של המעבורות והדולפין שונה בין תקופות הקיץ לחורף (התקופה החמה היא בין יוני לספטמבר). הבעיה המרכזית עם המעבורות והדולפין היא שבעונה הן נוטות להיות עמוסות, ולכן יכול להיות שתתקשו להשיג כרטיסים. מומלץ להזמין מראש בתקופה זו, גם באמצעות האינטרנט.

לבדיקת לוחות הזמנים והזמנות, ניתן להכנס לאתרים:
www.hellenicseaways.gr/index.asp
www.ferries.gr
www.gtp.gr

סירת מונית:
בקיץ ניתן להפליג בבוקר בסירת מונית ולחזור אחר הצהריים (סירה אחת ביום). זו דרך מוצלחת להגיע לחופים שונים באי.
 פרטים בטלפון: 24240-65461

תחבורה יבשתית

אוטובוסים:
 תחבורה ציבורית כמעט ולא קיימת באלוניסוס. בחודשי הקיץ בלבד, אוטובוס ההסעות לבתי הספר מקיים קו היוצא בכל שעה עגולה (עד שעות הצהריים המאוחרות) במסלול מפאטיטירי (התחנה ממוקמת מול המזח) ועד לאלוניסוס העתיקה. פעמיים ביום קווים אלו מגיעים עד לסטני ואלה (Steni Vala). האפשרויות הנפוצות יותר הן שכירת מכונית או שימוש במוניות.

מוניות:
מוניות לא רואים בכל פינה. הן מתרכזות ליד מלון Alkyon. מומלץ לשמור את כרטיס הביקור של הנהג (במיוחד בתקופת החורף) על מנת שתוכל להזמינו שוב.
 לרשימת הטלפונים של הנהגים באי: alonissos.atspace.com

השכרת רכב:
 יש מספר סוכנויות להשכרת רכבים וגם אופנועים ברחוב פלאסגון בפאטיטירי. השכרה (אפילו ליום אחד) תאפשר לכם לראות כמעט את כל האי, וזה אחד היתרונות בחופשה באי קטן.

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה להאיים הספורדיים

כתבות מומלצות עבורך על האיים הספורדיים

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם