בידור וחיי לילה בברגה

בידור וחיי לילה בברגה

יוצאים לבלות בברגה? לפניכם פרטים על המקומות החמים ביותר בעיר, המסעדות, בתי הקפה, פאבים, ספא ואף פארק שעשועים, בעיר שאנשיה הצעירים הפכו לתוססת ומלאת פעילות.

לאורך עמק הדואורו

לאורך עמק הדואורו

מסלול זה מתחיל בפורטו ופונה מזרחה במקביל לנהר דואורו שמקורותיו בתוך שטחה של ספרד. המסלול מתרחק במספר מקומות מאפיק הנהר אבל תמיד חוזר אליו. הוא עובר בינות לכרמים שעל מדרונות ההרים משני צידי הנהר ומאפשר לחובבי היין לטעום יין ביקבים הרבים הפזורים לאורכו

טיול בעולם - פסטיבלים ואירועים מיוחדים באביב

טיול בעולם - פסטיבלים ואירועים מיוחדים באביב

ברחבי העולם נערכים פסטיבלים מיוחדים ומגוונים לאורך השנה, אך במקומות מסוימים מקיימים פסטיבלים, שעיקר מטרתם הינה חגיגות הקציר. חלק מהפסטיבלים מוכרים וידועים, כמו חג ההודיה בארה"ב ועל חלקם ייתכן שלא שמעתם מעולם, כמו פסטיבל קציר האורז באינדונזיה או פסטיבל ברכת הים ביוון.

חופשות נישה בעולם

חופשות נישה בעולם

ישנם טיולים שתפורים במיוחד עבור מידותיהם של התיירים שמחפשים טיולים לא שגרתיים, מותאמים לצרכיהם המיוחדים ומאפשרים להם לפגוש אנשים בעלי אותם תחומי עניין. כך, למשל, יש חופשות המותאמות לנודיסטים וחופשות המיוחדות לחובבי ציפורים.

מסלולי טיול בליסבון

מסלולי טיול בליסבון

כאן רוכזו עבורכם שלושה מסלולי טיול אפשריים ברחבי ליסבון - ליסבון ההיסטורית, מעל הגבעות או בתוך חשמלית. עשו טיול אחד או את כל השלושה - בכל מקרה תישארו עם טעם של עוד.

פורטוגל ארץ החופים האגמים והנהרות

פורטוגל ארץ החופים האגמים והנהרות

הים והמים מילאו בעבר וממלאים בהווה תפקיד מרכזי בחייה של פורטוגל. חלק נכבד מהאתרים המעניינים במדינה קשורים לים, לאגמים ולנהרות שמפוזרים במדינה. קיראו על החופים הנפלאים, השייט על הנהר דואורו, הסכרים הרבים והגשרים המסוגננים של פורטוגל.

מסלול ברובע העתיק

מסלול ברובע העתיק

צאו לטיול הכולל הליכה רגלית נינוחה ברחובותיה וסמטאותיה של העיר העתיקה, במסלול שיכסה כמעט את כל האטרקציות המוצעות לתייר בעיר.

המסלול המזרחי בצפון פורטוגל

המסלול המזרחי בצפון פורטוגל

מסלול זה מתחיל בעיר בראגאנצא בפארק הארכיאולוגי COA. המסלול מאפשר היכרות עם אזור Tres-os-Montes שמספק תמונה טובה על החיים בעבר באזורים הכפריים של פורטוגל. כאן ניתן למצוא את הכפריים שטרם הטמיעו את כל הסממנים של העולם המודרני. האורבניזציה טרם הגיעה לכאן ולכן זהו המקום להתרשם מהנופים ומהאנשים של פעם.

מידע כללי על פורטוגל

מידע כללי על פורטוגל

פורטוגל היא אחת המדינות הוותיקות באירופה, עם גבולות מבוססים כבר משנת 1297. המדינה ממוקמת בצד המערבי של חצי האי האיברי לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי. ב-1415 הפורטוגזים הרימו מפרש והיו הראשונים לגלות את הדרכים הימיות אל הודו, ברזיל, סין ויפן. בנוסף, הם ייסדו ישובים בחופיה המזרחיים והמערביים של אפריקה.

נקודות חן ליד ליסבון

נקודות חן ליד ליסבון

מטירות עתיקות ועד מנזרים ציוריים - נקודות החן שבאזור ליסבון מייצגות היטב את הארכיטקטורה והאמנות הפורטוגזית. אדמות אלה נכבשו מהמורים על ידי אפונסו הנריק, המלך הראשון של פורטוגל, ומלאות בשרידי עבר מרתקים. בואו לגלות אותם במרחק נסיעה לא ארוכה מהמרכז.

מסלול מפורטו ועד ברגאנסה

מסלול מפורטו ועד ברגאנסה

מסלול זה מתחיל בעיר פורטו עולה צפונה בחלק המערבי של חבל ארץ זה ומגיע לגבול ספרד. שם הוא פונה מזרחה ומשלב אתרים שנכללים בקטע מפורסם שידוע בשם: Vinho Verde Route. משם עוברים לצמד פארקים שאוחדו לפארק הלאומי של פורטוגל ומשם מזרחה עד בראגאנצא.

מסלול הכביש המהיר לפורטו

מסלול הכביש המהיר לפורטו

המסלול הבא שלפניכם מציג כמה אטרקציות מחוץ לעיר ליסבון, הבירה. הוא יוצא מהעיר לאורך הכביש המהיר A1 שמוביל עד פורטו ועובר דרך עיירות קטנות, מבצרים, מערות נטיפים ושמורות טבע. זהו מסלול מגוון המאפשר לטעום מעט מסביבתה של ליסבון ולהינות ומהנופים המרהיבים. המסלול הבא יתאר את הדרך מהעיר ליסבון, הבירה, לאורך הכביש המהיר A1 שמוביל לפורטו. המסלול עובר דרך העיירה Santarem, ממשיך למבצר Almourol, לשמורת הטבע Serras De Aire E Candeeiros, למערות נטיפים וכן לכמה

מערבית לליסבון

מערבית לליסבון

אחרי שמיציתם את ליסבון אתם מוזמנים לעלות על רכב ולתור את האזורים היפהפיים שממערב לעיר ולאורך החוף האטלנטי של פורטוגל. יצחק בן-עוזר הכין לכם מסלול טיול מפורט ועשיר במידע, עם המלצות על אטרקציות ומעט רקע היסטורי. המסלול שיפורט להלן יוצא מהבירה בכיוון מערב לעבר עיירות הנופש קאשקייש ואשטוריל ואחר כך ממשיך לעבר הנקודה המערבית Cabo de Roca. לאחר מכן עוזבים את קו החוף נוסעים מזרחה לעבר Queluz ו-Sintra. משם עולים לעבר Mafra. מכאן חוזרים לחוף הים של Ericie

תחבורה והתמצאות בפורטו

תחבורה והתמצאות בפורטו

ניתן להגיע לאזור פורטו באמצעי תחבורה שונים אך מומלץ לינסוע באזור במכונית ולשלב קטעים של נסיעה ברכבת מיוחדת או הפלגה על הנהר דואורו.

קופצים להתחמם בליסבון

קופצים להתחמם בליסבון

ספי והמשפחה נוסעים ל-4 ימי טיול בליסבון- ומספיקים לבקר בכמה מרובעי העיר, לנסוע בטראם, לחזור לכיכר המוארת בערב, לטעום פופ-קורן ברחוב, לבקר בארמון בעיירה סינטרה ועוד ועוד.. ולקינוח גם שלל המלצות על נסיעה וטיול עם זאטוטה נמרצת..

הגשרים על הדואורו

הגשרים על הדואורו

את גדות נהר הדואורו מחברים מספר גשרים מעניינים במיוחד. קיראו על מיקומם ועל ההסטוריה, המתכננים והמבצעים של כל גשר וגשר.

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם