טיול בעולם - פסטיבלים ואירועים מיוחדים באביב

ברחבי העולם נערכים פסטיבלים מיוחדים ומגוונים לאורך השנה, אך במקומות מסוימים מקיימים פסטיבלים, שעיקר מטרתם הינה חגיגות הקציר. חלק מהפסטיבלים מוכרים וידועים, כמו חג ההודיה בארה"ב ועל חלקם ייתכן שלא שמעתם מעולם, כמו פסטיבל קציר האורז באינדונזיה או פסטיבל ברכת הים ביוון.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיול בעולם - פסטיבלים ואירועים מיוחדים באביב
Depositphotos/Photogearch ©

חג ההודיה, מאסצ'וסטס

חג ההודיה, הנערך ביום חמישי האחרון של חודש נובמבר, הוא יום חג בארה"ב. ראשיתו בסתיו של שנת 1621, כאשר הצליינים קצרו את יבול החיטה הגדוש והמוצלח במיוחד וחגגו זאת במשך שלושה ימים. המארחים ערכו ארוחה גדולה, אשר כללה תרנגול הודו צלוי ודגים. בשנת 1863 הכריז אברהם לינקולן על חג ההודיה כחג לאומי.

  • כתובת: 137 Warren Avenue, Plymouth
  • אתר אינטרנט:  www.plimoth.org

 לתחילת הכתבה

פסטיבל היין, ארגנטינה

ביום ראשון האחרון של חודש פברואר, הארכיבישוף של העיר מנדוזה (Mendoza), זורה מים קדושים על הענבים הראשונים של העונה ומציע את בציר הענבים החדש לאלוהים. באופן זה, יוצא לדרך חודש של חגיגות (Vendimia Festival), באזור מנדוזה בארגנטינה. המונים מתאספים ברחובות, כדי לצפות במצעד המתחרות על כתר מלכת הבציר. הפסטיבל מגיע לשיאו במופע מרהיב באמפיתיאטרון -; מוזיקאים, בדרנים ורקדנים עולים לבמה, לפני שמלכת הבציר נבחרת, כאשר ברקע זיקוקים מרהיבים. אתר אינטרנט: www.vendimia.mendoza.gov.

לתחילת הכתבה

חגיגות יין בארגנטינה. צילום: יעל מעוזחגיגות יין בארגנטינה. צילום: יעל מעוז

קציר האורז, אינדונזיה

סרי דווי (Dewi Sri), אלת האורז, היא האלה הנערצת ביותר בבאלי, המקום בו האורז הוא מצרך יבול מרכזי. בזמן הקציר, הכפרים מקושטים בדגלים והתושבים בונים מקדשי במבוק, המוקדשים לאלה. המקדשים ממוקמים במעלה הזרם, הפינות המקודשות ביותר של שדות האורז. בובות קטנות של גבעולי אורז, המייצגות את סרי דווי, נמצאים באסם כמנחה. אתר אינטרנט: bali.sawadee.com.

לתחילת הכתבה

יריד הפירות של קאנצ'בורי, תאילנד

קאנצ'בורי (Chanthaburi) ידועה בשל אבני החן, אך גם בזכות שפע הפירות המדהימים והצבעוניים באזור. בקיץ בזמן הקציר, נערך יריד התערוכה השנתי של הפירות האקזוטיים. במהלך היריד, ניתן לראות הופעות ויצירות אמנות, הנעשות בעבודת יד, על ידי המקומיים. ביום הפתיחה, ניתן להתרשם מאלפי ירקות ופירות טרופיים. אתר אינטרנט: www.tatnews.org.

לתחילת הכתבה

ברכת הים, יוון

חג ההתגלות ביוון נועד להזכיר את ביקורם של שלוש החכמים, את ישו התינוק. התהלוכה יוצאת לדרך מהכנסיות המקומיות, לעבר האוקיינוס. בסיום התהלוכה, הכומר מברך צלב מזהב, לפני שהוא משליך אותו לים. הגברים מזנקים במהרה, כל אחד רוצה להיות הראשון להשיבו. המנצח מקבל ברכה, המגרשת רוחות ישנות מהשנה החדשה. אתר אינטרנט: www.keeptalkinggreece.com.

לתחילת הכתבה

מסיק שמן הזית, איטליה

בעיירה מאג'יונה (Magione) מתקיים בנובמבר, פסטיבל בן יומיים, לכבוד החג של סנט קלמנט (St. Clement) וגם עבור חגיגות מסיק שמן הזית. בפסטיבל מתכנסים כל המעורבים בדבר הפקת שמן הזית. הכומר מברך את השמן החדש, במיסה מיוחדת והמקומיים מארחים לארוחת ערב מפוארת, בטירה מהמאה ה-12 בעיירה.

 לתחילת הכתבה

פסטיבל לאמאס, בריטניה

פסטיבל לאמאס (Lammas) מסמן את תחילת עונת הקציר, כאשר האוכל מצוי בשפע. משאירים לחם בריטי מהיבול החדש, על מזבחות הכנסייה ובובות מתירס מעטרות את שולחנות החג.

לתחילת הכתבה

פסטיבל הפרחים במדירה, פורטוגל

פסטיבל הפרחים במדירה (Madeira) בחודש אפריל, ממלא את האוויר בניחוח קסום ומסמן את בואו של האביב. כל ילדי האי אוספים פרחים, על מנת ליצור את קיר התקווה (Muro da Esperança) הצבעוני ואת מרבדי השטיחים המורכבים מפרחים, אשר מקשטים את הרחובות. אתר אינטרנט: www.madeiratourism.org.

לתחילת הכתבה

פרחים במדירה. צילום: חנה מרקביץפרחים במדירה. צילום: חנה מרקביץ

אינקוואלה, סוואזילנד באפריקה

בסוף דצמבר, הגברים בסוואזילנד (Swaziland) יוצאים למסע, לתוך מעמקי הים, במטרה לאגור מים, כדי שפסטיבל האינקוואלה (Incwala) יוכל להתחיל. המקומיים שוזרים ענפים מהעץ הקדוש, הנקרא Lusekwane ויוצרים סוכה עבור המלך. רק לאחר שהמלך אוכל את הפרי הראשון, אנשיו יכולים לקחת חלק בקציר. אתר אינטרנט: www.sntc.org.sz.

לתחילת הכתבה

הכתבה נבחרה ותורגמה על ידי מערכת למטייל מאתר: www.nationalgeographic.com

רוצים לקרוא עוד על פסטיבלים ברחבי העולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה

אטרקציות באירופה

מלונות ומקומות לינה באירופה

מדריכים ונותני שירות באירופה

נהגים באירופה

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי