כתבות ומדריכים על סלטה

ארגנטינה ל-50 פלוס: כל מה שצריך לדעת לטיול מדויק ומושלם

ארגנטינה ל-50 פלוס: כל מה שצריך לדעת לטיול מדויק ומושלם

קרחונים, מפלים ונופים מרהיבים לצד ערים צבעוניות ותוססות, כפרים ציוריים, ריקוד טנגו מסחרר, אוכל שמענג את החיך ושוקולד שאסור לפספס הם רק חלק מהחוויות שתאספו בטיול בארגנטינה. מאיפה מתחילים ומה עושים? עשינו לכם סדר. בואו לראות!

סלטה - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

סלטה - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

העיר סלטה בצפון ארגנטינה סמוכה לגבול עם בוליביה ומתנהלת בקצב שונה משאר הערים במדינה. האזור בו היא שוכנת נחשב לאחד היפים בארגנטינה והעיר עצמה בנוייה בסגנון אדריכלי מרשים מהתקופה הקולוניאלית. בנוסף, המיקום שלה, על הדרך בין בוליביה לארגנטינה, הופך את סלטה לתחנת חובה עבור כל המטיילים באיזור

הכרות עם סלטה וסביבתה

הכרות עם סלטה וסביבתה

אזור צפון מערב ארנטינה הוא מסקרן, במיוחד בגלל האופי האינדיאני שלו. העיר סלטה היא מצד אחד עיר גדולה המציעה שירותים רבים ומצד שני לא ניתן להתעלם מהאופי הכפרי שלה. כתבה זו מציגה לכם את סלטה והאזור, על מגוון האטרקציות המוצעות בו לטייל.

קאפאז'טה - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

קאפאז'טה - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

שילוב בין אהבת החיים הטובים לטבע יפהפה הופך את העיירה הקטנה קאפאז'טה ליעד שאסור לוותר עליו בצפון ארנטינה. בעיירה תוכלו לצאת לסיור יקבים וטעימות יין וסביבה לצאת לואדי מדברי לטיול מפלים ולאתר הארכיאולוגי החשוב בארגנטינה. בכל מקרה, קחו לכם בקבוק יין טוב וגבינה מקומית משובחת וצאו לטייל בהרים הסמוכים, בטוח תיהנו!

קאצ'י - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

קאצ'י - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

קאצ'י הוא כפר קטן למרגלות הרי האנדים בחלקה המערבי של הפרובינציה של סלטה והוא שער הכניסה הצפוני לאזור ה- Valles Calchaquis המדברי והיפה שממשיך מכאן דרומה לקאפאז'טה ולאמציה דל ואז'ה. הכפר הוא גם נקודת הגישה הנוחה ביותר לחלקו הצפוני של אחד הכבישים המפורסמים ביותר בעולם, ה- Ruta 40 המיתולוגי, אשר נמתח מכאן לאורך אלפי קילומטרים עד לאל קלאפאטה שבדרום הרחוק. לפניכם כל מה שחשוב לדעת לפני שמגיעים לקאצ'י.

העיר סלטה וסביבותיה

העיר סלטה וסביבותיה

העיר סלטה אינה מאכזבת וממשיכה להציב אתגרים. החל מ-1136 מדרגות המגיעות לראש ההר, ועד להגעה לגובה של למעלה מ-4000 מטר, עוברים מירית ואודי גם את ההתנסות הראשונה עם עלי קוקה, רודפים אחרי הרכבת אל העננים, מבקרים במכרות המלח, וצופים בשבעת הצבעים מהעיר הנעלמת. לסיכום, כתבינו מגישים מדריך תרבותי שמציג את רשמיהם מהעם הארגנטינאי.

ארגנטינה - חודש משפחתי מרתק

ארגנטינה - חודש משפחתי מרתק

טיול בלתי נשכח בארגנטינה ממלא את הנפש ברוח טובה ונופים נפלאים. ארגנטינה היא מדינה נהדרת לטיול בין אם אתם תרמילאים, משפחה או מעל גיל 50. מדובר במדינה עם מגוון רחב של דברים לעשות, בשר מצויין וכאמור נופים נדירים של קרחונים וטבע.

מדריך לצפון ארגנטינה

מדריך לצפון ארגנטינה

אזור צפון ארגנטינה שונה מדרום המדינה, האקלים שם חם יותר וכך גם האנשים. מטיילים המגיעים לכאן יבקרו במפלי האיגוואסו העצומים ובסלטה הנעימה וסביבותיה. זוהי גם נקודת המעבר לבוליביה ולברזיל.

סלטה

סלטה

סלטה - המקום הראשון בארגנטינה בו מתוודעים המוצ`ילרים היורדים מבוליביה לאסאדו הנפלא. אוכלים, אוכלים שוב, וממשיכים הלאה. משפחת שפירא נשארה בסלטה שבועים, בין היתר בשל אהבתו של אודי לרחיפה וגם בעיקר כי היה כל כך כיף.

צפון ארגנטינה - אזור השינויים

צפון ארגנטינה - אזור השינויים

הרבה יותר מרק נקודת מעבר מבאונוס איירס לבוליביה, צפון ארגנטינה מציעה מקומות מעולים לטיולים קצרים - ברכב, או על אופניים, בנופים ירוקים או מדבריים. כתבתנו מספרת על האפשרויות הקיימות, ויש גם סלעים בשלל צורות!

ממזרח למערב

ממזרח למערב

מהחוף ועד לאנדים... הגיע הזמן לשוב לגבהים, אבל הדרך לשם ארוכה ולמזלנו עוברת דרך אזורים יפהפיים: מהמפלים של האיגואסו ועד הכפרים האינדיאניים של צפון-מערב ארגנטינה. רועי, ברוך ושבי יוצאים למסע של נופים, טיולים ויכוחים ושאלות וגם עוצרים בדרך לחגוג חג אחד.

ארץ זבת ריבת חלב ודבש

ארץ זבת ריבת חלב ודבש

את פנינו קיבלה העיר סלטה, הממוקמת מרחק 9 שעות נסיעה מהגבול עם בוליביה. סלטה ידועה במזג האוויר הבהיר והנוח שלה, אך היומיים הראשונים לשהותנו בה היו מעוננים וקרים.

סלטה וסן פדרו

סלטה וסן פדרו

רועי מטייל באזור סלטה שבצפון ארגנטינה - כפרים ועיירות שכוחות עם ניחוח אנדי באויר, רכבת לעננים ומכרות מלח עד האופק. מכאן עובר רועי לסן פדרו דה אטקמה שבצפון צ`ילה, מקום שמהלך עליו קסם מוזר - מושך ודוחה גם יחד.

ארגנטינה - קומקום, משאית ושתי גרינגס

ארגנטינה - קומקום, משאית ושתי גרינגס

טרמפים? מה שהיה לשנאה עזה בכבישי ישראל הופך להרפתקאה מפליאה בדרכי העפר של מדינת הבשר והטנגו - ארגנטינה. וכך, שבוע לאחר תחילת הטיול, מצויידות במילון אנגלי-ספרדי וחיוך, עצרנו את הטרמפ הראשון שלנו...