עפתי לתרמילאים

הכרות עם סלטה וסביבתה

אזור צפון מערב ארנטינה הוא מסקרן, במיוחד בגלל האופי האינדיאני שלו. העיר סלטה היא מצד אחד עיר גדולה המציעה שירותים רבים ומצד שני לא ניתן להתעלם מהאופי הכפרי שלה. כתבה זו מציגה לכם את סלטה והאזור, על מגוון האטרקציות המוצעות בו לטייל.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הכרות עם סלטה וסביבתה

מטייל, שמגיע לסלטה (salta) מאחת מערי המרכז, יתחיל לראות את נופו השונה ושדותיו החקלאיים של אזור צפון ארגנטינה כבר מפרובינצית טוקומן (Tucumán), הדרומית לפרובינציה סלטה. בנוסף, ניתן לערוך בסלטה (הפרובינציה והעיר) טיולים כדי לראות וליהנות מנוף זה, וכן אטרקציות נוספות. העיר סלטה היא עיר תיירותית ומאוד מסבירת פנים אל התייר. קיימים בה שרידים רבים לארכיטקטורה הספרדית. יש לה מרכז קניות יפה המשלב אופנה, בתי קפה ופינוקים אחרים, המזכיר מעט את בואנוס איירס (גם כאן אחד מרחובות הקניות הראשיים נקרא Florida). התושבים המקומיים מאוד חביבים ותמיד שמחים לעזור לתייר. באופן כללי, אזור צפון ארגנטינה זול יותר במחיריו (אוכל, נסיעות, בגדים), לכן גם סלטה זולה יותר עבור התייר- לילה בהוסטל עולה 22-30 פזו. בסלטה קיימת קהילה יהודית, ולכן קיימים בה מספר בתי כנסת וגם בית חב"ד. מזג האוויר בסלטה מאוד לח וחם בקיץ ומרובה גשמים וקור עם לחות גדולה וסופות בחורף.

 על מרכז העיר סלטה ניתן לערוך תצפית מגבעת סן ברנרדו (San Bernardo) הסמוכה, המשקיפה על העיר, תוך כדי ירידה ברכבל. רכבל יוצא כל 10 דקות לערך, החל מהשעה 10 בבוקר עד 19:30 בערב.

 סמוך לעיר סלטה נמצאת עיירה נחמדה וכפרית בשם סן לורנסו (San Lorenzo). מגיעים אליה עם קו אוטובוס עירוני היוצא מממרכז העיר סלטה. בסן לורנסו ניתן לערוך מעין טרק קצרצר העובר לצידו של נחל. למעוניינים באטרקציה של רכיבה על סוסים באזור, סן לורנסו היא אחד המקומות מהם יוצא טיול כזה. בכלל, מהעיר סלטה ניתן לצאת לאטרקציות נוספות כגון אומגה (Canopy), רפטינג (יש לקחת בחשבון כי מדובר ברפטינג חובבני, וייתכן כי קיים סיכון רב בדבר) ועוד.

 מהעיר סלטה ניתן לצאת למספר תיורים, אותם ניתן לבצע באופן עצמאי במידה ושכרתם רכב, או לצאת אליהם דרך תיור מאורגן. בין המקומות הידועים יותר אליהם ניתן לצאת בתיורים אלו: Cachi (נוף הררי וירוק, תיור המשלב מעט ארכיאולוגיה), Cafayate (שם נמצא המסלול של בני האינקה: Quebrada de las Conchas (שברי הקונכיות)) ועוד. לפעמים יוצאים מסלטה גם לעבר אזור הפרובינציה חוחוי (כשעתיים צפונה), כדי לשלב את התיורים אליהם ניתן לצאת מחוחוי (למשל ל- Salinas-מדבריות המלח).

 העיר סלטה רחוקה כ- 19 שעות נסיעה מבואנוס איירס, עלות של כמאתיים פזו לכיוון אחד. גם ממנדוסה רחוקה סלטה כ- 19 שעות נסיעה, עלות נסיעה, כ-180 פזו. מברילוצ`ה הדרומית יותר, מרחק של כ- 30 שעות נסיעה. סלטה תהיה אחת התחנות האחרונות יותר לבוחרים לעבור לבוליביה דרך הגבול הארגנטינאי-בוליביאני. לשם כך, מסלטה יש להגיע לחוחוי, שעתיים נסיעה צפונה.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סלטה