עמק גרדנה
val gardena

5
(1)
Gröden, 39047 St. Christina in Gröden, Bozen, Italy
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על עמק גרדנה

5
מדרג אחד
1
0
0
0
0

1 המלצות על עמק גרדנה

תמונת הפרופיל של edolitm
edolitm

”טיולים בעמק גרדנה“

קרא עוד

הדולמיטים הם חבל ארץ קסום שבו חוברים יחד נופים דרמטיים של צוקים ענקיים חשופים עם אזורים פסטורליים של נאות דשא וכפרים ציוריים. כמעט כל מקום אליו תגיעו בדולומיטים יהיה מקסים. מדוע אם כן לטרוח ולהגיע דווקא לעמק (ואל) גרדנה?

התשובה טמונה במרכזיות היחסית של העמק, במגוון שהוא מציע למטיילים ובפיתוח התיירותי שלו שמשמעותו מגוון מלונות, מסעדות, תחבורה ציבורית מפותחת וגישה נוחה להרים ברכבלים. כיוון שהפיתוח התיירותי של העמק ושל רמת אלפ די סיוסי (ראו טיפ נפרד) הנושקת לו מדרום הוא בן מאה שנה לפחות, הוא מקדים רבים מהאזורים האחרים בדולומיטים (למעט אולי מוראנו).

תיירות החורף המפותחת הובילה לבנייה של יותר מעשרה רכבלים בטווח של כעשרה קילומטרים, המקלים מאוד את טיולי היום משלוש העיירות המרכזיות בעמק - אורטיסיי הגדולה והמתויירת, סלבה דה גרדנה המכוונת לקהל האמיד וסנט כריסטינה שבתווך.

קל יחסית להגיע לעמק גם ללא תחבורה ציבורית - ברכבת מהירה מורונה (שעה וחצי) או מאינסבורק (שעה) לבולצאנו ומשם באוטובוס של שעה ורבע לאורטיסיי. קל מאוד גם להתנייד בעזרת אוטובוסים בין שלושת הכפרים המרכזיים וכן לאלפ די סיוסי ולמעברי ההרים שסביב קבוצת ההרים סלה (ראו טיפ נפרד). 

המגוון למטייל כולל את הרמה הפסטורלית של אלפ די סיוסי, את הרמה הדרמטית יותר שתחת שרשרת הרי אודל (ראו טיפ נפרד), את מעבר ההרים סלה והר הססולונגו (ראו טיפ נפרד) המתנשא בדרמטיות מעליו וכן את קבוצת ההרים סלה, הנגישה ברכבל ממעבר ההרים פורדוי (ראו טיפ נפרד). אם יורד גשם, ניתן להגיע תוך כשעה לעיירה בריקסן או לקלאוזן הקטנה ממנה ותוך שעה וחצי לעיר החביבה בולצאנו.

באתר המצורף מידע מצוין על מלונות הזולים מאלו המופיעים בטריפאדביזר, וכן מידע כללי על העמק.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על עמק גרדנה

אין עדיין פוסטים על עמק גרדנה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות