בטיחות ואזהרות בטשקנט

4 המלצות על בטיחות ואזהרות בטשקנט

תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”אזהרות לגבי כסף בטשקנט“

קרא עוד

אזהרה: בטשקנט, במיוחד כאשר אתם לבד בלילה או בשווקים, השתדלו לא להראות שיש לכם הרבה כסף! בכלל, כאשר אתם מסתובבים באחד המקומות האלו השתדלו לשמור על כספכם והציוד  טוב טוב כי יש שם כייסים מדרגה ראשונה!

על המחירים בשווקים או בחנויות אפשר להתמקח כי כך זה נהוג אצלם והמחירים שהם דופקים לנו התירים הם פי 3\2 מהמחיר הרגיל.

ועוד דבר חשוב מאוד: השתדלו לא להמר אצל אנשים שעומדים ליד הצ`יינג כי הרבה מהם עובדים עם המשטרה ויוכלו לעכב אתכם סתם.

אפשר לפנות לגבי עצות ושאלות לגבי העיר ל-mail - אשמח לעזור.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של bitronr
bitronr

”מכס באוזבקיסטן מעודכן לספטמבר 2007“

קרא עוד

היינו משפחה עם 3 ילדים ואנחנו ממש בהלם מהתנהלות העניינים במכס בכניסה וביציאה מהמדינה. לכן מספר המלצות: 

 כדאי כבר במטוס לקחת מהדיילת שני טפסים עבור כל מי שמעל לגיל 16 (הדיילות מחלקות עותק יחיד ואז מתעכבים סתם). למלא היטב את ההצהרות החל מאייפודים ומצלמות ובפרט כסף - כולל מה שתחת הבגדים - הם סופרים בכניסה ובמיוחד ביציאה (מבצעים חפוש) ואם יש ``עודף`` הוא עובר אליהם! אותנו הזהירו, אבל היו שם אנשים שפשוט ביציאה החרימו להם טרוולים ומזומן שהם לא הצהירו עליהם. הם מציעים שרות VIP תמורת 50 דולר לאדם - אנשים שלקחו זאת לא הצליחו להתחמק מה``עונש`` - לא ממש שווה. הם לא יודעים אנגלית, מאד לא נחמדים ולכן - להצטייד בהרבה סבלנות!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של presssammy
presssammy

”זהירות המכס באוזבקיסטאן מחרים...“

קרא עוד

אוזבקיסטן היא באמת ארץ מרתקת לטייל בה. אוסיף ואחלוק על ההמלצות של רבים שלא לבקר בה בחודשי החורף, אנחנו בילינו שם שבוע מהמם ללא תיירים אחרים, קצת קר, אבל שלג הוא יפה, והכל שם מחומם היטב.

החוויה שעברנו בסוף טיולנו במדינה, שהרסה את הטעם הטוב שהיה לנו התרחש במעבר המכס בדרך למטוס. כל המחאות הנוסעים שלי הוחרמו (כיוון שלא הצהרנו עליהם בהיכנסנו למדינה) ולהפתעתנו ``אמריקן אקספרס`` אינה מוכנה להחזיר לנו כסף זה... (ואנחנו עדיין פעולים בנידון). 

כך שאזהרותינו הם שתיים: טרוולרז צ`קס אינם לגמרי מכסים, ובמיוחד לא אלה של אמריקן אקספרס, האותיות הקטנות הורסות את היותן ביטוח, וסתם מתבזבז לכם כסף בקנייה ובמכירה שלהם! 

בכניסתכם לאוזבקיסטן אתם נדרשים למלא טופס בו אתם מצהירים על המזומנים שעליכם. הצהירו נכון, ולמרות שלא מצויין במפורש, כיתבו גם את כמות המחאות הנוסעים שברשותכם, הם מחפשים את זה ובקומבינה מזעזעת עם חברות ההמחאות זוכה המדינה בכסף. 

טיול נעים 

סמי

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shooshyr
shooshyr

”שוטרים בטשקנט“

קרא עוד

לא משנה אם פונים אליכם, או אפילו תופסים לכם את היד - פשוט להמשיך ללכת, במידה וכבר נעצרתם, לא ללכת הצידה, לא להראות את התיק, רק צילום דרכון שרצוי שיהיה ב``שלוף``. הסיבה היא, שאין לשוטרים סמכות לעשות לכם בדיקת דרכונים או בדיקת תיקים, תפקידם היחיד הוא למנוע מאנשים לצלם במטרו ולכם אם אתם רק הולכים- הם לא יכולים לעשות לכם כלום.

כל בעיה אפשר לפתור בכסף.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בטשקנט

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בטשקנט.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות