ויזה ומעברי גבול בטשקנט

5 המלצות על ויזה ומעברי גבול בטשקנט

תמונת הפרופיל של gauntlet
gauntlet

”מעבר מקירגיזסטן/קזחסטן לאוזבקיסטן“

קרא עוד

לישראלים פטור מוויזה לאוזבקיסטן, איך מגיעים מבישקק?
 פשוט מאוד (לא) . לוקחים מרטרוקשה מטרמינל מערבי בבישקק לטרז בקזחסטן (מחכים שהמטרושקה תתמלא, אני חיכיתי שעתיים כמעט) . עלות נסיעה 350 סום. עדיף להגיע מוקדם.
 עד לגבול הקזחי נסיעה איטית. מעבר גבול חביב עם פקידים חמורי סבר שבסוף מעבירים עם חיוך או לחיצת יד (כמובן להתייחס אליהם בכבוד, בכל זאת סובייטים) . הייתי אחרון להגיע להסעה, אז שיזכרו שגם אתם שם, שלא יברחו בטעות. בטרז הנהג זרק אותי בכניסה לעיר וכיוון אותי לטרמינל שם יוצאים רכבים לשימטק (Shymtek) . שוב, חיכיתי משהו כמו שעה שיתמלא. לדעתי עקצו אותי במחיר ולקחו לי 3000 טנגה במקום אלף ומשהו. לבדוק לפניי.
 הגעה לשימטק לאיזה כביש (נהגים במרכז אסיה אוהבים לזרוק את הנוסעים טרף לנהגי מוניות) . מונית ב-800 טנגה להוסטל. יום אחרי בעלת ההוסטל מסבירה איך להגיע לעיר לתחנת ואנים שנוסעים לגבול, אפשר למצוא בMaps.me. לא להאמין למוניות שאומרות שאין - להתעקש על מרטרושקה. (נמצא בין חנויות בפנים) . הוואן היה כמעט מלא כשהגעתי - עלות 700 טנגה.
 חשבתי שנוסעים כולם לגבול, אבל בדרך הוריד אותי הנהג עם עוד קזחי והעלה אותנו על מונית.
 שילמנו בהגעה לגבול 100 טנגה.
 בגבול תהליך ההגירה היה די פשוט - כבר לא קיים הסיפור הזה של חיטוט בתמונות וספירת הכסף שלכם. כמו כל מעבר יבשתי כמעט.
 נסיעה לטשקנט הייתה יותר מסובכת - מהגבול מלא נהגי מוניות מציקים, ולפי מה שאמר לי הקזחי, שום אוטובוס לא נוסע למרכז העיר (אני בספק) לקחנו אוטובוס למרחק קילומטר. ואז קו 640 לצפון טשקנט. משם קו 60 מגיע עד לתחנת הרכבת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yanfeld
yanfeld

”התנהלות מול המכס וביקור הגבולות ביציאה מהמדינה - חשוב מאוד!“

קרא עוד

ביציאה מהמדינה בודקים האם היית רשום בכל ימי שהייתך במלון. חשוב לבקש מהמלון תדפיס מיוחד עם חותמת שמוכיח זאת, משום שאם הדבר לא יהיה תואם את ימי השהייה בפועל - הדבר עשוי לגרור קנס של אלפי דולרים (אמיתי, לא הפחדות שווא!). במכס רוב האנשים שנראים "מסודרים" או כאלה שלא חסר להם כסף, עוברים מסכת של עינויים פסיכולוגיים בחדר חקירות צדדי סטייל השב"כ, כדוגמת בדיקה של כל ההודעות בטלפון נייד, חיטוט בתיק והתנכלויות הזויות בהחלט במטרה לקבל שוחד.

אני באופן אישי דיווחתי על הכל באופן מלא ומדויק כולל סכומי כסף, תכשיטים ומכשירים אלקטרוניים שהיו איתי, ולאחר שעברתי את הבדיקה בהצלחה, חיטטו לי בטלפון ואמרו שהורדתי שירים באופן לא חוקי ושאני נושא עליי כרטיס USB (שעלה לי 30 שקל בארץ!) באופן לא חוקי, לכן תחילה איימו שלא אעלה על טיסה, אח"כ איימו שיחרימו את הפלאפון, אחר כך איימו שתוגש נגדי תלונה במשטרה לפני הטיסה. כשלא נשברתי וביקשתי לראות את הקודקס החוקי שמצביע על זכותם לעשות זאת (תוך ציון העובדה שאני עורך דין בישראל ושגם מהארץ לא אשאיר את העניין בשקט), לבסוף נרמז לי שתמורת 50 יורו שוחד ירפו ממני. עמדתי איתן ולא הסכמתי ולבסוף שחררו אותי בלא כל נזק. נא להיערך מנטלית בהתאם, זו החוויה השלילית היחידה שלי מאוזבקיסטן ולא שווה לוותר על המדינה הזאת על אף אי הנעימות הנ"ל! תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מאיר
מאיר

”החתמת דרכון אחרי נחיתה“

קרא עוד

מי שמגיע לאוזבקיסטן ונשאר שם יותר משלושה ימים, חייב להחתים את הדרכון במשרד הפנים של טשקנט או בעיר שהוא שוהה בה, עד שלושה ימים מיום הנחיתה! אם לא יחתים ויעצר ברחוב- ישלם קנס. אפשר להגיע להסדר עם השוטרים, כי 99% מהם מושחתים. אבל אני ממליץ ללכת ולהחתים במהירות האפשרית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shooshyr
shooshyr

”הארכת ויזה באוזבקיסטן“

קרא עוד

הולכים ל-Uzbek Torizim, משרד שנמצא ליד מלון Sayahat ליד תחנת מטרו ``Buyeklpak Yoli``, שם מסבירים מה רוצים ולכמה ימים ומקבלים שני טפסים וקבלה על התשלום. חשוב לבדוק שפרטי הדרכון לתאריך ההארכה נכונים !!!

משם הולכים למשרד Ovir (ליד תחנת מטרו Uzbekistan), נותנים להם את אחד הטפסים כשלאחר עשרה ימים חוזרים למקום בבוקר, אם רוצים מספר כניסות זה הזמן להגיד, ובאותו היום אחרי הצהריים אוספים את הדרכון עם ההארכה המיוחלת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”ויזת טרנזיט לאוזבקיסטן“

קרא עוד

יש אפשרות לעשות ויזה טרנזיט, ולהסתובב קצת בטשקנט. מספרים שהיא לא כל כך מסעירה. 

וכך עושים את הויזה: יש להגיש 3 ימי עבודה לפחות לפני מועד הנסיעה דרך סוכנות-נסיעות או דרך חברת-התעופה האוזבקית: ``אוזבקיסטן איירוויס`` (הנציגות בישראל: ר.פ.א.פורט-פנורמה).

ר.פ.א.פורט-פנורמה, הנציגות של `אוזבקיסטן איירוויס` בישראל, בן-יהודה 1, בניין המגדלור, קומת כניסה, טל`: 03-5171719. 

הקונסוליה של הרפובליקה האוזבקית: מטה-אהרון 4 רמת-גן (הכניסה מרחוב בן-גוריון 109 ר``ג) טל`: 03-5796026.

יש למלא טופס בקשה ולהקפיד על מילוי כל הפרטים שבטופס ולענות על כל השאלות באופן מפורט.

- תמונת פספורט

- פספורט מקורי

כרטיס טיסה + ויזה (במידת הצורך) למדינה אליה מגיעים.

 עלות ויזה טרנזיט: 50$ - עבור כניסה אחת.

 תהנו!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על ויזה ומעברי גבול בטשקנט

אין עדיין פוסטים על ויזה ומעברי גבול בטשקנט.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות