נהיגה וחניה במילאנו

7 המלצות על נהיגה וחניה במילאנו

תמונת הפרופיל של benziu
benziu

”נהיגה וחניה במילאנו“

קרא עוד

מתכננים נסיעה למילאנו עם רכב? אל תכנסו לעיר עם רכב!

קיימים איזורים רבים במרכז העיר שבהם הכניסה לרכבים זרים אסורה ובעוד שרכבים מקומיים נוסעים שם בחופשיות וללא הגבלה. איזורים אלה מכונים Ztl (באיטלקית: Zona Traffico Limitato = איזור תנועה מוגבל) ומסומנים בתמרור עם עיגול אדום ברקע לבן. מרכז העיר מרושתת במצלמות אכיפה. במידה ונסעתם בתחומי ה-Ztl כמה חודשים אחרי שתחזרו לארץ, תקבלו בדואר דוח אחד או יותר.

האופציה טובה, הנוחה והזולה ביותר להגיע עם רכב היא להחנות את רכבכם באחד מהחניונים הגדולים מחוץ לעיר הממוקמים ליד תחנת המטרו. שם הגישה למרכז העיר היא נוחה, מהירה והזולה ביותר.

 חניון Famagosta Parcheggio

כתובת: Parking Atm Famagosta, Via Giovanni Palatucci, 20142 Milano

מיקום: 45.434886, 9.169137

חניה מעולה וזולה מעל תחנת רכבת תחתית Famagosta הממוקמת בחלק הדרומי בפאתי מילאנו. מדובר בחניון ענקי של כמה קומות, המספק גישה ישירה למטרו. מחנים את הרכב ויורדים במעלית לתחנת המטרו הממוקמת מתחת לחניון.

בכניסה לחניון תקבלו כרטיס אלקטרוני שאותו יש לשמור ליציאה. התשלום מתבצע במכונות האוטומטיות הממוקמות במתחם המטרו. העלות היא כ-2.5 יורו לחצי יום.

בכניסה למטרו ממוקמות מכונות אוטומטיות לרכישת כרטיסי נסיעה. ממליץ לקנות כרטיס יומי. שימו לב לבצע אקטיבציה לכרטיס לפני העלייה למטרו (מבוצע בשער הכניסה למטרו) . ילדים מתחת לגיל 10 (תבדקו לפני) אינם זקוקים לכרטיס.

לאחר שהגעתם למטרו יש לקחת את הקו הירוק עד לתחנת Cadorna כ-5 תחנות (8 דקות נסיעה) , ומשם מחליפים לקו האדום המגיע לאתרים המרכזיים במרכז העיר. לקתדרלה יש לרדת לאחר כ-3 תחנות בתחנת Doumo.

שתהיה לכם נסיעה טובה ובטוחה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Raanan.B
Raanan.B

”זהירות ומשמעת תמרורים“

קרא עוד

לאחר אין סוף טיפים לגבי נהיגה באיטליה, הגענו דרוכים ומוכנים אך אתן לכם קצת מנקודת מבטי ומניסיוני מהטיול האחרון.

איטליה מרושתת מצלמות לאורכה ולרוחבה, אך משולטת ברוב האיזורים שיש בהם מצלמות ולכן חשוב מאוד לשים לב לתמרורים המורים על מהירות בכל קטע כביש.

הנהגים האיטלקים לא כל כך אוהבים את השמירה על מהירות מותרת וקורה לרוב שהם עוקפים בפס לבן או בצורה קצת מסוכנת (להם) אבל מדהים שאין להם כלל את תרבות הצפירות לנהגים שנוסעים לא לטעמם.

Google Maps or Waze עושים עבודה נהדרת (עדיפות לגוגל לטעמי) אבל אם ניתן לקבל רכב עם אפשרות ניווט, עוזר מאוד בכך שנותן את המהירות המותרת בכל כביש מה שגוגל או וויז לא תמיד עשו.

שוטרים פזורים בכבישים ללא אגרה - אותנו לא עצרו אבל הם עוצרים דיי הרבה.

כבישי האגרה מאוד נוחים ויש קטעים יקרים מאוד (בין מילאנו לוורונה עלה לנו 16 יורו) ולמי שלא מעוניין בכבישי אגרה אז יכול לסמן במכשירי הניווט את האפשרות ואז יוכל להגיע לדרכים נורא איטיות אבל עם נוף מעניין הרבה יותר מכבישים מהירים (עוברים בתוך כפרים וערים ציוריות ויפות) .

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יעקב_3406288
יעקב_3406288

”חניה במילאנו“

קרא עוד

חנינו במילאנו בחניון שנקרא Famagosta Parcheggio - חנייה גדולה מאוד של המטרו במילאנו. בכניסה למטרו רוכשים כרטיס - 1.5 אירו לאדם, ונוסעים כ-10 דקות עד תחנת Duomo.

לא לשכוח להחתים כרטיס במכונה.

לאחר הסיור במילאנו חוזרים למטרו ויורדים בתחנה Cadorna Fn, ששם חונה רכבכם. ביציאה יש מכונה ששם יש לשלם על החנייה לא יותר מ-2 אירו למשך היום.

תבלו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avisiv
avisiv

”חניה מחוץ למילאנו למבקרים עם רכב“

קרא עוד

למגיעים עם רכב ליום אחד למילאנו חניה מעולה וזולה בפאתי העיר מילאנו. החניה נקראת Famagosta Parcheggio חניה מוסדרת מעל תחנת רכבת תחתית. חנינו, רכשנו כרטיס יומי בתחבורה הציבורית ב 4.5 יורו לכל היום ונסענו לטייל במילאנו חזרנו אחרי 6 שעות חניה ושילמנו 2 יורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ooo1
ooo1

”חנייה במילאנו“

קרא עוד

למגיעים ברכב למילאנו מומלץ לחנות באחד מחניוני הענק שנמצאים בפאתי העיר. החנייה בהם מותאמת לשעות רבות והיא זולה. החניונים נמצאים צמוד לתחנות המטרו כך שאפשר בקלות לקחת רכבת תחתית לכל מקום במילאנו. אנחנו חנינו בחניון Famagosta ועלה לנו כשלושה אירו ליום. התשלום עבור החנייה הוא במכונות ולכן מומלץ להגיע עם כסף קטן (התשלום ביציאה), למרות שייתכן שיש גם אפשרות לשלם לקופאי (לא ניסיתי). מומלץ גם להגיע עם כסף קטן עבור כרטיסי הנסיעה במטרו (בתחנה הזו היה גם קיוסק שאפשר היה לרכוש בו את הכרטיסים). הנה רשימה של חניונים בעיר: www.atm.it/en

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של klap
klap

”כניסה עם רכב למרכז ההיסטורי“

קרא עוד

הכניסה למרכז ההיסטורי – Area C של מילאנו בימים שני, שלישי, רביעי ושישי, בין השעות 7:30 ל-19:30 וביום חמישי בין 7:30 ל-18:00 מחייבת תשלום של 5 אירו לכל כניסה.

גם רכב שכור חייב בתשלום והקנס גבוה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eran ben ezra
eran ben ezra
2

”חנייה במילאנו“

קרא עוד

היינו בחודש אוקטובר בטיול ארוך באיטליה, שכלל גם רכב צמוד. כישראלים, אתם וודאי מתפלצים לשלם בין 28 ל-32 יורו ליום רק בעבור החנייה (לעניות דעתנו, גנבה בפני עצמה), לכן השתדלנו בטיפים שלנו בנושא הזה לרכז עבורכם מקומות חנייה במילאנו

קודם כל, אל תחנו בחניון הפרטי של המלון – מיותר לחלוטין. במילאנו יש מערכת רכבת תחתית נהדרת. ליד הרבה תחנות של הרכבת יש חניונים ציבורים ב-7.5 יורו ליום (נכון לאוקטובר 2014) – מחיר קצת יותר הגיוני מ-30 יורו. אנחנו החננו את הרכב ליד תחנת המטרו שנקראת Maciachini. שימו לב, שהחנייה היא תת קרקעית והכניסה לחניון נעשית מהכביש שמוביל למטרו ונקרא Viale Marche. חפשו בגוגל מאפס את ההצטלבות בין הרחוב הנ”ל לבין רחוב Maciachini וכמה מטרים לפני ההצטלבות תראו ירידה לחנייה.

ישנם עוד חניונים ציבורים רבים. חפשו את מפת הרכבות של התחתית של מילאנו ליד איפה שיש חנייה, אז יש סימון של P . שימו לב, שמשעה שמונה בערב החנייה היא חינם עד בערך שבע בבוקר, כך שאם אתם מגיעים בלילה, אז אפשר להשאיר את הרכב ולקום מוקדם בבוקר. אנו בטוחים שיש חנייה חינם בעוד מקומות, אולם לתוך העיר זהו הסידור הטוב ביותר והזול ביותר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על נהיגה וחניה במילאנו

אין עדיין פוסטים על נהיגה וחניה במילאנו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות