קרמלין
הקרמלין (Kreml)

4.4
(10)
Moscow, Russia
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על קרמלין

4.4
10 מדרגים
6
2
0
1
0

10 המלצות על קרמלין

תמונת הפרופיל של Tamar_3730333
Tamar_3730333
1

”מיותר “

קרא עוד

אמנם היינו במרץ, תקופה לא ממש תיירותית, אבל היו הרבה תיירים. לא היה מה לראות בכלל. טיילנו קצת באזור של הקרמלין, יש שם כנסיה. מה שכן היה נחמד זה לראות פעמון ענק ותותח ענק בעלי שיבוץ הסטורית.

לא נותנים להכנס לשום מקום, מותר ללכת באזור המסומן בלבד (אחרת השוטרים ממש צועקים) . אפשר בהחלט לוותר - מהכיכר האדומה רואים יפה מאוד הכל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי

”טקס חילופי המשמר ברחבת הקתדרלה שבקרמלין“

קרא עוד

למתכננים לבקר בקרמלין ראוי שתקחו בחשבון כי בחודשים אוקטובר עד אפריל, מידי יום שבת בשעה 12, מתקיים טקס רב משתתפים, פרשים וחיילים, ברחבת הקתדרלה שבקרמלין. זהו טקס החלפת המשמר. הטקס הונהג על ידי פטר הגדול. הצפייה בטקס כלולה במחיר הכרטיס הרגיל (500 רובל) של הכניסה לקרמלין. אין תוספת לאותה השעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ari.hanan
ari.hanan

”רכישת כרטיסים לנשקיה וקרן היהלומים “

קרא עוד

מומלץ מראש להזמין כרטיסים בארץ דרך האינטרנט, להיכנס לאתר של מוזאוני הקרמלין ולהזמין רק לנשקיה The Armoury Chamber. צריך לקבוע תאריך ושעה ע”פי הרשימה הנתונה. יש להדפיס את הכרטיסים ולהגיע לקופה הנמצאת לצד חומת הקרמלין (מחוץ לכיכר האדומה) דרך גן אלכסנדר עוברים את קבר החייל האלמוני, חולפים על פני שער ורואים מבנה מקורה בזכוכית שם נמצאות קופות הכרטיס.

מציגים את ההזמנה ולעיתים מבקשים דרכון ומקבלים כרטיסים. שם אפשר לקנות גם כרטיסים לקרן היהלומים שעולים 500 רובל וכניסה למתחם הקרמלין 500 רובל. אפשר לקנות כרטיסים לקרן היהלומים ולקרמלין גם ביציאה ממוזיאון הנשקייה. את הקופות פותחים 45 דקות לפני הזמן. ביום חמישי המתחם כולו סגור. אסור לצלם במוזיאונים. רצוי לא להגיע עם תיקי גב גדולים כי יש להפקידם במקום אחר. בכניסה לנשקיה מפקדים את המעיל והמטריות. אפשר לשאת תיקים קטנים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ari.hanan
ari.hanan

”מוזיאון שונה ושווה ביקור“

קרא עוד

מומלץ מאד לבקר בבית האוצר – הנשקיה. יש להזמין מראש כרטיסים (על כך כתבתי טיפ נפרד) רב הסיכויים למי שמגיע ללא הזמנה, שלא ימצא כרטיסים למוזיאון. ביום חמישי המוזיאון סגור. בכניסה מקבלים מכשיר שמע בשפה שבוחרים. מתחילים עם הקומה העליונה בה ביצי פאברז'ה שהיא תיבת נגינה שיוצרה ע”י בית פאברז'ה ובה דגם של הקרמלין. בקומה זו תכשיטים, כלי זהב וכסף, כלי נשק ושריוניות, לבוש אבירים וחפצים של משפחת המלוכה. הכל גדול ומרהיב. בקומת הקרקע לבוש ואריגים מרוסיה בהם שמלת ההכתרה של קתרינה הגדולה, כס היהלומים, כס המלכות של הצאר אלכסיי, כתר המונומאך, כרכרות ומזחלות, אוכפי סוסים ועוד.

יורדים למטה לקרן הלאומית ליהלומים ובה יהלומים, כתרים, תכשיטים, שרביט וחפציה של משפחת המלוכה. אבני חן, מטילי זהב וכסף (מקבלים מכשיר שמע להסבר). אפשר בהחלט לעשות את הסיור בשני המוזיאון לבד וכל אחד בקצב שלו ועצירה במוצגים המעניינים אותו. נעזרים בעזרת מכשיר השמע שמאפשר להפעילו כמעט ליד כל מוצג לפי המספרים על המוצג.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של realmadrid
realmadrid

”סביבת הקרמלין והכיכר האדומה“

קרא עוד

הכיכר האדומה נמצאת במרכז מוסקבה וישנן מספר תחנות מטרו שנמצאות מסביבה. הכיכר כוללת גן גדול ומטופל שמולו מתבצעים החלפת המשמרות ששומרות על “האש התמידית”. חילופי המשמרות מתרחשים כל שעה מ-8 בבוקר עד 8 בערב. בנוסף, באזור נמצאים לרוב דוכני אוכל ושתייה (קפה עולה כ-150 רובל) וישנן מספר מסעדות במקום.

בנוסף,מידי פעם מתרחשים אירועים באזור הקרמלין ולכן הכיכר האדומה נסגרת למעבר הולכי רגל בעשות אחר הצהריים (לדגומא בזמן מופע ספסקאייה באשניה, שכרטיס כניסה עולה החל מ-1,500 רובל, מתרחש בתחילת ספטמבר ולא מתאפשרת כניסה לאזור מ-14:00 בצהריים ללא כרטיס).

בנוסף, בכיכר האדומה נמצא המוזאלום של לנין שפתוח בימים מסוימים עד השעה 12:15. שימו לב כי המקום מאוד מתוייר ובמידה ואתם מסתובבים עם ילדים עדיף לא לתת להם לרוץ רחוק מידי. ממול לכיכר האדומה מוכרים גם מזכרות אבל מחירם לרוב גבוה ממקומות אחרים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavmat
yoavmat

”טיפים להתמודדות עם הקהל הרב בקרמלין“

קרא עוד

כל מי שבא למוסקבה רוצה להגיע לבקר בקרמלין. שעות הפתיחה שלו הן החל מ:10:00 עד ל-18:00, אבל איך אפשר לטייל במקום כשכל כך הרבה אנשים מסתובבים בו?

מסתבר שרוב הקבוצות מגיעות בשעות הבוקר המוקדמות, כך שהגעה לקראת 14:00 או 15:00 היא בהחלט רעיון מעולה, כמות האנשים במתחם הרבה יותר קטנה (אם כי שוב, אל תצפו שתהיו לבד, יש עדיין לא מעט אנשים). לנשקייה יש סיורים בשעות מסוימות וצריך לקנות כרטיסים בנפרד בקופות מחוץ לכניסה לקרמלין. גם כאן, כרטיסי הבוקר נחטפים במהירות הבזק, הכרטיסים של אחר הצהריים יחסית יותר זמינים לקהל, אם כי יתכן שתצטרכו לעמוד בתור בשביל זה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אלדד ידידיה
אלדד ידידיה

”חילופי משמרות יפים בכיכר הקתדרלות בקרמלין“

קרא עוד

למרות שכותבים המון, רק מעטים יודעים שיש כמעט בכל שבת בשעה 12:00 בצהריים חילופי משמרות יפים, כולל פרשים. אם אתם מעוניינים הגיעו לפחות כרבע שעה קודם, או אף יותר, ועחמדו בצד הצפוני של כיכר הקתדרלות, ליד העלייה לשמיים. המקום קצת בעייתי לצילום, כיוון שהשמש מולכם, אך מכאן יוצאים ונכנסים הפרשים כך שהמראה הזה מפצה. איש לא היה יכול להסביר לי למה האירוע אינו מתרחש קבוע בכל שבת, כנראה קשור לסודיות שנשארה מימי סטלין. החיילים הנבחרים לצעוד, חייבים להיות גבוהים וכנראה גם רוסים טהורים. למי שאינו יכול להגיע או נמצא במוסקבה ביום אחר יש פרס ניחומים: החלפת משמרות קטנה, קצרה אך בהחלט ייצוגית. כזאת שלעולם לא נראה בישראל. בכל שעה עגולה ליד קבר החייל האלמוני (מעניין אם יש גם בלילה). הקבר נמצא בתוך חצר מגודרת, לפני הכניסה לכיכר האדומה מצד צפון. אם אתם רואים מולכם את הפסל כשהוא מביט עליכם, פנו ימינה ולכו כמאה מטר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של our
our

”חוויה מיוחדת תרתי משמע “

קרא עוד

לתערוכת התכשיטים בקרמלין במוסקבה, מחיר הכניסה הוא 500 רובל בלד (יוני 2015).

תכשיטים + נשקיה 700 רובל (יוני 2015). התערוכה נמצאת במבנה מס' 1 על מפת מתחם הקרמלין. המקום אסור בהחלט לצילום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Soft Cell
Soft Cell

”ביקור מרשים בקרמלין“

קרא עוד

הקרמלין במוסקבה פתוח בכל יום, למעט יום חמישי.

מתחילים במשרד הכרטיסים, שנפתח בשעה 9:30 בבוקר והמוזיאונים בשעה 10:00. המשרד נמצא מול הקניון התת קרקעי “אחוטני ריאד”, מתחת לחומות הקרמלין בתוך גינה. קונים כרטיס לנשקיה. הולכים דרך הגינה לנשקיה שנמצאת בקצה הקרמלין. יש תור שעולה במדרגות למגדל בקצה הגינה. מימין תראו כביש עם מכוניות שנכנסות לקרמלין ועוברות בדיקה בטחונית. לא לבוא עם תיקים גדולים. לאחר הבדיקה הולכים שמאלה ומיד שמאלה לנשקיה. שמים מעילים במלתחה ומקבלים כיסוי לנעליים. מציגים כרטיסים ועולים לקומה העליונה. כבר בדרך רואים משמאל את הכניסה לתצוגת היהלומים עם רחבת המתנה.

למעלה מתחילה התצוגה של אוצרות הצארים, תשאלו איפה ביצי פאברז'ה. קומה למטה יש תצוגת מרכבות מדהימה. עוד קומה למטה נכנסים לתצוגת היהלומים וקונים כרטיס לכניסה. זו לדעתי התצוגה היפה מכולם, תצוגה מדהימה של יהלומים וזהב. יהלומים של 230 קראט וזהב גולמי במשקל 23 ק”ג ליחידה. מיטב תכשיטי הצארים והם מרשימים מאוד.

אחרי תצוגת היהלומים יורדים חזרה לקומת הכניסה. ליד היציאה מהנשקיה קונים כרטיס לחצר הקרמלין והכנסיות. יוצאים מהנשקיה והולכים שמאלה. עוברים בדיקת כרטיסים ואז נכנסים לרחבות עם כנסיות מצויירות, יש שם את התותח הענק והפעמון השבור. מסתובבים ורואים את הכנסיות ובנייני הקרמלין המרשימים. היציאה דרך שער גדול קרוב יותר לקניון ומשרד הכרטיסים.

אחרי היציאה הולכים לרחבת האוכל המצויינת של הקניון התת קרקעי. הכניסה בשקע מימין למזרקת הסוסים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yaar1
yaar1

”כרטיסי הכניסה למתחם הקרמלין“

קרא עוד

הביקור בקרמלין אינו חינם. כרטיסים יש לרכוש טרם ההגעה אל הכניסה בקופות המצויות במפלס נמוך יותר, בתוך מבנה זכוכית מרובע, בתוך גני אלכסנדר שלמרגלות החומה. עלות הכרטיסים (יוני 2014): הסיור במתחם - 35 ש''ח, סיור במתחם כולל תערוכות מתחלפות - 70 ש''ח. ילד/סטודנט - 10 ש''ח או 20 ש''ח בהתאם. אגב: מול קופת הכרטיסים, מעברו השני של הגן יש מבנה שירותים ציבורי גדול. רצוי לעשות בו שימוש. בתוך מתחם הקרמלין התורים ארוכים.

הטיפ עזר לך?

כתבות על קרמלין

מתוך הבלוגים - פוסטים על קרמלין

אין עדיין פוסטים על קרמלין.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות