מסלול חד יומי בורשה

מסלול חד יומי בורשה - למטייל (1) מתוף הטיפ של aa1357
מסלול חד יומי בורשה מתוך הטיפ של אורי אליהו  הרצאות ואימון - למטייל (2) מתוך הטיפ של אורי אליהו הרצאות ואימון
מסלול חד יומי בורשה מתוך הטיפ של aa1357 - למטייל (3) מתוך הטיפ של aa1357
מסלול חד יומי בורשה מתוך הטיפ של aa1357 - למטייל (4) מתוך הטיפ של aa1357
מסלול חד יומי בורשה מתוך הטיפ של aa1357 - למטייל (5) מתוך הטיפ של aa1357
מסלול חד יומי בורשה מתוך הטיפ של aa1357 - למטייל (6) מתוך הטיפ של aa1357
מסלול חד יומי בורשה מתוך הטיפ של aa1357 - למטייל (7) מתוך הטיפ של aa1357
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

17 המלצות על מסלול חד יומי בורשה

תמונת הפרופיל של k9164
k9164

”רובע פרגה“

קרא עוד

רובע פרגה בצד המזרחי של הויסלה. יש את הגן חיות (מומלץ לילדים) . יש שוק ישן שמוכרים בו שמלות כלה וחליפות חתן - רחוב Targowa 50.-זמן כ 15 דקות. יש קניו קטן ושווה- Ch Wilenska -. לסוהו פקטורי - לא ממליץ ללכת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ie18
ie18

”מומלץ ליהודים וישראלים“

קרא עוד

נתיב הזיכרון היהודי - Jewish Memory Lane:

דרך הזיכרון ליהודי וורשה נוצרה בשנת 1988 הדרך עוברת מהאנדרטה לזכר מרד גטו ורשה ועד אנדרטת אומשלאגפלאץ. הוא מורכב מ-16 אבנים שחורות גרניט פשוטות אשר מנציח את כ-400,000 יהודי ורשה שנרצחו ואת גיבורי מרד גטו וורשה משנת 1943. כל אבן נושאת הקדשה בעברית, אידיש ופולנית. יש לעשות את הדרך בנוחות ולראות ולקרוא את ההיסטוריה של הלוחמים.

סיור לאורך נתיב הזיכרון: הגעה בטראם מספר 17 או 33 עד לתחנת אנילביץ 06 משם ברגל דרך רחוב אנלביץ עד האנדרטה. התחלת המסלול מאנדרטת מרד גטו וורשה אשר נקרא גם אנדרטת רפפורט ברחוב Zamenhofa 10 מכאן ממשיכים לאורך רחוב Zamenhofa עד רחוב מילה 18 לאנדרטה לזכרם מעל הבונקר שהיה שם ונהרגו על ידי החיילים הנאצים.

מכאן ממשיכים לאורך Dubois עד רחוב Stawki ופונים שמאלה עד שמגיעים לתחנת הרכבת (Umschlagplatz). שם הועלו יהודי וורשה למחנות ההשמדה. הדרך הזאת מורכבת מ-16 אבנים שחורות מגרניט אשר מנציחים את כ-400,000 יהודי ורשה שנרצחו ואת גיבורי מרד גטו וורשה משנת 1943 ואת הארגונים השונים שהשתתפו במרד נגד הנאצים. כל אבן נושאת הקדשה בעברית, אידיש ופולנית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי

”מסלול יומי באתרי השואה והגבורה“

קרא עוד

גטו ורשה נפרש מצפון לאיצטדיון פולוניה ועד לאזור המרכז. נתחיל את הסיור מהאנדרטה לגיבורי פולין שממול מלון איביס אולד טאון. נמשיך לאנדרטת השילוחים (Stawwki 10), אוטובוס 157 או חשמלית 75. נרד דרומה רגלית דרך רחוב Dobis לכיוון המוזיאון היהודי ואנדרטת המרד. לאורך הדרך נצפה באנדרטאות אבן שחור לזכר חשובי הקהילה. מהמוזיאון נצא מערבה, דרך אנילביץ, לשדרת Jana Pawla. נפנה דרומה עד רח' Dszilna, מוזיאון פאביאק. בחשמלית נרד דרומה עד כיכר Onz. נפנה רגלית מזרחה לבית הכנסת שנותר שברחוב Tawarda 6. נחזור לכיכר Onz ונמשיך דרומה. נכנס ימינה לרח' Zlota 62, קטע מחומת הגטו. נמשיך מערבה עד רחוב Zelazna.

נעלה צפונה (אוטובוס 157) עד רחוב Chlodna. בצומת, אנדרטת גשר העץ (שימו לב לבית הכסוף הצר שנבנה בין שני הביניינים הקרובים לקשת הצפונית של האנדרטה – Dom Kereta). נלך מזרחה על הרחוב ובסמוך לכנסיה נראה שo מסילת החשמלית שהושארה כמזכרת ולמסלולה הוצמדו מצגים. משם נצא מערבה לשדרת Towarowa, ניקח חשמלית 22 ונצפין עד בית הקברות היהודי, Okopowa 49, תחנת cmCM

נחזור דרומה עם אותה חשמלית עד למוזיאון גטו ורשה, Grzybowska 79. נמשיך רגלית לרחוב Krochmalna 92, בית היתומים של יאנוש קורצאק. נלך דרומה, דרך שדרת Towarowa, עד לצומת. נכנס מזרחה לרח' Prosta 51, אנדרטת פתח הביוב. מנקודה זו ניתן להחליט, חוזרים עם המטרו למרכז או עולים צפונה עם חשמלית 22 לקניון ארקדיה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של danisade
danisade

”יום סיור - פארקים יפים בוורשה“

קרא עוד

מסתבר שלמרות התדמית הקודרת של פולין, יש בה גם מקומות פורחים.

החלטנו לעשות יום סיור בין המקומות הירוקים של העיר. התחלנו בפארק לזנייקי – הפארק עצמו פתוח לציבור ומכיל עצים רבים, פינות ישיבה ואנדרטאות. גם אם לא נכנסים לאף אטרקציה עדיין הפארק שווה ביקור. בפארק יש סנאים רבים שמתחננים לקבל אוכל ועל שפת הארמון מסתובבים טווסים חופשי.

המקום המעניין ביותר הוא הארמון על המים שניתן להיכנס פנימה תמורת תשלום. רוב הארמון משוחזר וישנו מדריך קולי באנגלית מפורט שמספר על כל התקופה. בהחלט שווה לשוטט שם כשעה.

מקום נוסף הוא גן של פסלים שאם נכנסים פנימה לתוך הגלריה ניתן לראות גם תיאטרון (מיותר ניתן לראות מבחוץ). ניתן לקנות פס יומי שמאפשר כניסה לארמונות ולתערוכה (40 זלוטי לאדם)

באיזור הארמון על המים כדאי גם לבקר באמפיתיאטרון הסמוך.

משם המשכנו לארמון וילאנוב המדהים (שבענו מארמונות באותו יום) לא נכנסנו פנימה רק בקרנו בגנים היפים שבחוץ. בימי חמישי ניתן להכנס חינם על בסיס מקום פנוי.

ביום שהיינו היה קר ויבש.

לצורך הגעה ממרכז העיר השתמשנו באוטובוס על מנת להגיע לכל אחד מהפארקים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של menisz
menisz

”המלצה למסלול יומי בדרום ורשה“

קרא עוד

התחלה בנקודה הדרומית ביותר – פארק וארמון וילאנוב (Palac Wilanowski). ארמון עם תצוגת קבע ופארק מטופח. בצמוד לארמון נמצא מוזיאון פוסטרים (The Poster Musseum) עם אוסף מרשים. במתחם הפארק יש גם תערוכות מתחלפות ומופעים ומומלץ לעיין באתר האינטרנט www.wilanow-palac.art.pl טרם הביקור.

המשך לקניון Sadyba Best Mall שבפרבר מוקוטוב (Mokotow) והשוק השכונתי הנחמד הצמוד לו.

אופציה לבילוי שעות אחה”צ והערב – פארק יז'ינקובסקי Lzienkowski Park, פארק ענק ומדהים ביופיו שמשרה אווירה מיוחדת על המבקרים בו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של menisz
menisz

”מסלול מומלץ ליום ראשון - שוק הפשפשים ומוזיאון מרד ורשה“

קרא עוד

מסלול מומלץ לחצי יום טיול בימי ראשון בשבוע – ביקור בשוק הפשפשים של ורשה ב-Kole Bazar (מתקיים בימי שבת וראשון) בשילוב עם ביקור במוזיאון מרד ורשה Warsaw Rising Museum (סגור ביום שלישי, ביום ראשון הכניסה חינם). מוזיאון מודרני ומרשים עם הרבה מאוד מולטי מדיה המתאים גם לביקור עם ילדים. בתוך המוזיאון בית קפה נחמד המעוצב בסגנון תקופת המרד. בביקור בשוק הפשפשים ניתן למצוא לא מעט פריטי יודאיקה ולתהות בעצבות על מקורם. ניתן לשלב ביום זה גם ביקור בבית הקברות היהודי של ורשה הנמצא מעט צפונית למוזיאון. כל האתרים מרכזיים וסמוכים לקוי חשמליות רבים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yosepha1
yosepha1

”עוד יום בוורשה“

קרא עוד

היום השלישי שלנו בוורשה הוקדש לוורשה היהודית.

בבוקר נפגשנו עם דריה המדריכה. דריה היא צעירה פולנית שעשתה את עבודת התזה שלה על אחד העם ויוסף חיים ברנר. הגעתי אליה מהמלצות. דריה דוברת עברית רהוטה והיינו איתה במשך שש שעות.

התחלנו רגלית את הסיור בבית הכנסת היהודי נוז'יק, היחידי ששרד ושנשאר עומד על תילו ושופץ. בית הכנסת היה מחוץ לגבולות הגטו והגרמנים השתמשו בו כמחסנים ואורוות.

לאחר מכן נסענו ב-Uber לבית הקברות היהודי. זהו אחד מבתי הקברות היהודיים הגדולים באירופה. היינו בבית הקברות כשעתיים. הסתובבנו בין המצבות שעליהן שמות ידועים שמוזכרים ברחובות ת”א : גנסין, זמנהוף, פרץ, ועוד אישים יהודים . בולט קבר האחים של מתי גטו ורשה שמתו מרעב ומחלות בגטו וכיון שהיו רבים כל כך נקברו בקברי אחים ללא ציון שמותיהם. ביציאה נמצאת אנדרטה לזיכרו של יאנוש קורצ'ק ששמו היהודי היה הנריק גולדשמידט ועד היום ספריו נקראים ברחבי פולין…

חבל שאין איזכור לשותפתו סטפניה וילצ'ינסקה, שגם היא נספתה יחד עם קורצ'ק והיתומים.

מבית הקברות נסענו עם דריה באוטובוס עד ל”מוזיאון פולין”. המוזיאון נמצא מול אנדרטת רפופורט ובשטח הגטו. זה אינו מוזיאון שואה! זהו מוזיאון המראה את הקשר בין ההיסטוריה הפולנית ליהודים.

המוזיאון מדהים וחדיש. מעט מאוד חפצים בו, אבל הרבה תמונות ואווירה שאתה חווה ע”י מוסיקה ברקע וצורת החדרים וצבעם התואמים לתקופה. המוזיאון תוכנן בקפידה ובצורה מרשימה.

יש לציין שבמוזיאון נמצא שיחזור של בית כנסת מעץ, שניבנה על ידי מתנדבים (ללא מסמרים) ונצבע בצבעים טבעיים. מרהיב!

חייבים הדרכה קולית או מדריך. אפשר להיות שעות במוזיאון ולכן חייבים הדרכה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yosepha1
yosepha1

”ורשה ורק ורשה המשך“

קרא עוד

את היום שלנו בוורשה, התחלנו בנסיעה באמצעות “מונית” Uber, מוקדם בבוקר, לשוק העתיקות/ הפשפשים. השוק נקרא Bazar Na Dołku והוא נמצא בפרוורי ורשה. יש מציאות לחובבי העתיקות.
 הכל: פורצלנים, ברונזה, בגדים, מדי צבא ומדליות, רהיטים ואפילו יודאיקה. מומלץ לעמוד על המקח, תענוג .

משם נסענו שוב עם Uber לעיר העתיקה והיפיפיה של ורשה. זו בעצם העיר העתיקה הכי חדשה באירופה. העיר נהרסה ונבנתה מחדש. הגענו לכיכר הארמון בה עומדת אנדרטה גבוהה לזכרו של המלך זיגמונד, במלחמת העולם השניה העמוד נהרס, אבל הפסל שרד. המלך זיגמונד היה זה שבמאה ה-17 החליט כי ורשה תהיה בירת פולין במקום קרקוב.

ביקרנו בארמון המלוכה שהוקם במאה ה-15, הארמון נחרב בפיצוץ מכוון ע”י הגרמנים במלחמת העולם השנייה. כיון שתושבי העיר ידעו על הכוונה לפוצץ את הארמון, הם הצליחו להעביר את חפצי האומנות, תמונות, שטיחי קיר ועוד, למחבוא. לאחר הפיצוץ נשאר קיר אחד מהארמון! בשנות השבעים והשמונים נבנה הארמון מהיסוד בעיקר מתרומות, רוהט מחדש, ונתלו התמונות. הארמון נפלא. נעזרנו במדריך קולי באנגלית, מומלץ.

מהארמון המשכנו לכיכר העיר העתיקה, שכמו רוב הכיכרות באירופה, היא מרובעת. במרכז הכיכר עומד פסל בת הים, שהוא סימלה של ורשה. לפי אחת האגדות, בת הים התאהבה בעיר ורשה, וכשהעיר הייתה בצרה היא נחלצה לעזרה. מסביב לכיכר בתים צבעוניים ומקושטים. כיוון שירד גשם לא היו מופעי רחוב.

משם המשכנו לשער ברבקאן. זהו שער העיר ושרידי חומת העיר העתיקה. גם החומה והשער הוקמו מחדש, כיוון שנהרסו במלחמת העולם השנייה, החומה נבנתה מלבנים אדומות שהובאו מרחבי פולין.

במהלך היום עצרנו בבית קפה ובמסעדה. חזרנו למלון עייפים ומלאי חויות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aa1357
aa1357

”העיר העתיקה ממש שווה! “

קרא עוד

העיר העתיקה של ורשה שוקקת חיים ביום והופכת לאזור בילוי מהנה בלילה. להסתובב בעיר העתיקה, ליהנות מהסובב אתכם, לשבת במסעדות (הכי כדאי בפודוואלה ובזאפקייק) ולספוג את האוירה.

בכיכר המרכזית תמצאו חנויות מזכרות חביבות, אמנים שונים המציעים את מרכולתם ומוזיקאים מנגנים. בסופי שבוע בחודשי הקיץ תמצאו באזורים שונים בעיר העתיקה אוהלי במה, בהם מנגנים פסנתרנים קונצרטים להנאת המאזינים, וניתן לחזות בתזמורת רחוב עוברת ומנגנת. ישנם דוכני לימונדה בכל פינה, המוכרים מכינים את התמצית בהתאם לבקשתכם ואתם מוסיפים מים.

מוכרי הבלונים מוכרים בלונים לפי נושא ולבושים בהתאם, מאוד מצחיק! (למשל, בובספוג מוכר בלוני בובספוג). בערבים המקום מואר מקסים, בעיקר באזור המצודה ליד מסעדת פודוואלה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של usant
usant

”מוורשה לקראקוב בחצי מחיר“

קרא עוד

הדרך המהירה ביותר להגיע מוורשה לקראקוב היא נסיעה ברכבת המהירה במחלקה השנייה. הדרך הזולה ביתר היא לסוע ביום שבת מאחר שתיירים מקבלים ביום שבת המוגדר כסוף שבוע כ-50% הנחה. מחיר כרטיס הלוך ושוב הוא 154 זלוטי. יש להביא למשרד מכירת הכרטיסים את הדרכונים וכמו כן יש לשאת עמכם את הדרכונים ברכבת. עם קנית הכרטיס הנכם מקבלים נוסף לקבלה נסמך בו עליכם לרשום את שמכם ואת מספר הדרכון. מסמך זה נבדק ברכבת.

הנסיעה ברכבת היא בקרונות נוחים ביותר בתאים המכילים 6 מקומות. במהלך הנסיעה מקבלים ללא תשלום שתיה חמה או קרה. המקומות מסומנים בעת קנית הכרטיס. אורך הנסיעה כ-3 שעות ו-15 דקות.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בורשה

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בורשה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות