מסלול חד יומי ביוון

מסלול חד יומי ביוון - למטייל (1) מתוף הטיפ של barlon
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של inonya7 - למטייל (2) מתוך הטיפ של inonya7
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של inonya7 - למטייל (3) מתוך הטיפ של inonya7
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של inonya7 - למטייל (4) מתוך הטיפ של inonya7
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של בובי - למטייל (5) מתוך הטיפ של בובי
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של בובי - למטייל (6) מתוך הטיפ של בובי
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של בובי - למטייל (7) מתוך הטיפ של בובי
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של בובי - למטייל (8) מתוך הטיפ של בובי
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של גילי גרייבסקי - למטייל (9) מתוך הטיפ של גילי גרייבסקי
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של Omerz2 - למטייל (10) מתוך הטיפ של Omerz2
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של שחף צבר - למטייל (11) מתוך הטיפ של שחף צבר
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של שחף צבר - למטייל (12) מתוך הטיפ של שחף צבר
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של שחף צבר - למטייל (13) מתוך הטיפ של שחף צבר
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של שחף צבר - למטייל (14) מתוך הטיפ של שחף צבר
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של revitalbj - למטייל (15) מתוך הטיפ של revitalbj
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של revitalbj - למטייל (16) מתוך הטיפ של revitalbj
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של רפי83 - למטייל (17) מתוך הטיפ של רפי83
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של רפי83 - למטייל (18) מתוך הטיפ של רפי83
מסלול חד יומי ביוון מתוך הטיפ של barlon - למטייל (19) מתוך הטיפ של barlon

18 המלצות על מסלול חד יומי ביוון

תמונת הפרופיל של Idit3188329
Idit3188329

”רכבת מדיאקופטו לקלבריטה“

קרא עוד

כולם ממליצים על הרכבת התיירותית הזאת. אז היא באמת מיועדת לתיירים כי היא איטית בצורה בלתי רגילה. אם אתם באים מכיוון דיאקופטו כדאי לשבת בצד השמאלי של הרכבת. הנופים יפים יותר. הרכבת עוברת בין צוקים ונחלים בתוך קניון Varaikos. נחמד. יש מקומות שבהם הרכבת עוברת סנטימטרים ספורים מהקיר. לא להיבהל. הילדים שלי התחילו להשתעמם אחרי חצי שעת נסיעה. לדעתי מספיק לנסוע לכיוון אחד. זה ממצה בהחלט. אם אפשר אז כדאי שאחד מבני המשפחה ייסע עם המכונית ויחכה לכם בתחנת הרכבת של קלבריטה. בקלבריטה אין כל כך הרבה מה לעשות. יש בתי קפה נחמדים ויש שם מוזיאון לזכר הנרצחים מהעיירה במלחמת העולם השנייה. הנאצים ביצעו בהם טבח נורא למען יראו וייראו. משם אני ממליצה להמשיך למערת האגמים- Cave Of The Lakes או- Kastria Cave. הכניסו לגוגל מפות וסעו. שווה. מערת נטיפים יפה. אנחנו לא הצלחנו להתחבר לאפליקציה עם ההסברים באנגלית. האחראי בקפיטריה לא כל כך הבין אותנו או סתם לא התלהב לעזור לנו. בסופו של דבר הצטרפנו להדרכה ביוונית. אבל בכל זאת נהנינו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Idit3188329
Idit3188329

”אגם דוקסה“

קרא עוד

אגם דוקסה בחצי האי הפלופונזי מומלץ ממש! קראנו כל מיני חוות דעת על המקום. חלק ממש קטלו את האגם. אבל מזל שבאנו עם הילדים. היה שווה כל רגע. אגם קסום, אמנם מלאכותי. אבל יפהפה. אפשר לעשות שם פיקניק. יש שולחנות. לכל המשתכשכים באגם. חשוב לדעת שיש שם נחשי מים. חלקם ענקיים ממש. אז שימו לב כשאתם שוחים באגם ותתרחקו מהענקיים שבהם כי הם לא סימפטיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Idit3188329
Idit3188329

”מסלול בקניון לוסיוס - חצי האי הפלופונזי“

קרא עוד

מסלול טיול קסום ליום שלם. למיטיבי לכת. ממליצה לקחת מונית למנזר פרודומורו Prodromou החצוב בצוק (ולא למנזר פילוסופו כפי שאנחנו עשינו בטעות כי אנשים לא ממש הסבירו היטב) . המחיר 40 יורו נכון לאוקטובר 2019. כדאי להשאיר את המכונית בעיירה דימיטסאנה בחנייה ליד המוזיאון לאנרגיית המים. במנזר כדאי לעלות במדרגות לחדר הגולגלות. גוגלגלות של נזירים שהשאירו את גופתם להירקב ואח”כ קילפו את העור ושמרו את הגולגולת. המנזר כולו מוקדש לירושלים. שימו לב לתמונה של ירושלים מעל החדר של הנזירים. מאפשר לוותר בהחלט על ביקור באתר העתיקות Ancient Gortys. מהמנזר הליכה לא קלה, ירידה תלולה ואח”כ עלייה (דרך מנזר פילוסופו) חזרה לאוטו. לקראת הקילומטרים האחרונים (יש שם גשר רחב) יש מקום עם אפשרות לרדת ולהשתכשך במימי הנהר. מומלץ לפחות לשכשך את הרגליים כי המים קפואים. לקראת הסוף אל תתייאשו- שימו לב שיש שלט שמכוון שמאלה להמשך המסלול האדום ושלט ישר למעלה לכיוון טחנות המים. כדאי לטפס למעלה. זה מקצר את ההליכה בארבעים וחמש דקות, ומביא אתכם ישר למוזיאון המים. זה קריטי אם אתם עייפים. קחו אתכם הרבה מים וחטיפים כי הדרך אורכת כמה שעות (תלוי עד כמה אתם מיטיבי לכת) . מי שיכול ללכת 15 ק”מ (אנחנו לא) שיעשה את המסלול המלא מדימיטסאנה לעיירה סטמניצה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Omerz2
Omerz2

”טיולי טבע שני במחוז אבריטניה“

קרא עוד

מחוז Evritania הנקרא גם "האלפים של יוון" הוא מהפחות ידועים ומתויירים ביוון מחוץ לקהיליית הג'יפאים וחבל, כי מדובר בחבל ארץ הררי יפהפה, שלמרות השם הרע שיצא לדרכים הצרות והפתלתלות בו - עדיין עביר ברובו גם לנוהגים ברכב רגיל ומאוד מומלץ לביקור של כיומיים בדרך לצומרקה וזגוריה בצפון יוון לכל הנוחתים באתונה.

בטיפ זה נמליץ על 2 מסלולים חצי יומיים שמתאימים במיוחד למשפחות מטיילות שמחפשות קצת יותר עניין ואתגר מ"טיול בפארק". את 2 המסלולים עשינו בלויית מדריכים של חברת טיולים מקומית בשם F-Zein Active, שהומלצה לנו ע"י בעלת הצימר בו התארחנו (עליו נמליץ בטיפ נפרד) .

המסלול הראשון הוא קניון Pantaverchi או בשמו היווני Panta Vrexei - מסלול "מפלי הגשם הנצחי" שהינו מסלול רטוב של הליכה לאורך ערוץ של נהר - בתוך המים ברובה, עד להגעה לקטע צר במיוחד של הקניון בו יורדים מדפנות הקניון עשרות מפלונים קטנים שמימיהם נשברים לאלפי רסיסים וטיפות זעירות שיוצרות את אפקט הגשם הנצחי. ההליכה במים, שמגיעים בקטע קצרצר לגובה מירבי של מותניי אדם מבוגר, היא מהנה ומרעננת במיוחד בימות הקיץ החמים, לאמיצים שביניכם - ההליכה מתחת למפלים עצמם כשהמים ניתכים עליכם מלמעלה הייא חווייה אקסטרימית יותר שכן המים קרים הרבה יותר ממי הנהר (כ- 6 מעלות בלבד) , אבל השתברות קרני האור באלפי רסיסי המים יוצרת אפקט מרהיב של צעידה קשת בענן. חובה לבעלי מצלמות הגו-פרו.

שמענו שישנה אפשרות להמשיך הלאה לאורך ערוץ הנהר לטרק מלא של כ- 10 ק"מ שלוקח כ- 7 שעות אך מחייב שחייה ממש בקטעים מסויימים ואיסוף בסופו אך זה פחות התאים לנו כמשפחה ולכן מכאן בעצם חזרנו לראשית המסלול ומשם בג'יפ חזרה.

על הטיול השני נרחיב בטיפ הבא כי נגמר לנו כאן המקום.

הטיול השני עליו אנו ממליצים בחום למשפחות וזוגות "לא עצלנים" הוא מסלול דרך הברזל למערה השחורה - Mavri Spilia.

נתחיל בקצת הסטוריה ונספר שדרכי הברזל ה- Via Ferratas הראשונות היו בעצם דרכים שנוצרו ע"י צבא איטליה במלחמת העולם הראשונה באיזור הרי הדולומיטים בצפון איטליה ושימשו למעבר חיילים בדרכים לא עבירות לכאורה באמצעות יתדות ברזל הנעוצות במצוקים ומאפשרות היאחזות. איזור הדולומיטים משופע בדרכים כאלה במגוון דרגות קושי אך מאז הפכו ה- Via Ferratas לטרנד תיירותי מטורף בין שוחרי מסלולי הטרקים למיטיבי לכת בכל העולם. ביוון עצמה המסלול למערה השחורה הינוי ייחודי, לא ארוך ולא קשה במיוחד (מתאים גם למשפחות ולמתחילים) ומרהיב ביופיו שכן עובר לאורך ערוץ נחל יפהפה ומפלים מקסימים עם בריכות בהן ניתן לטבול ולהתרענן - מומלץ במיוחד בדרך חזרה.

המסלול מתחיל משילוט ברור בעיקול הכביש כ- 5 ק"מ מדרום לכפר Prousos. את חלקו הראשון - הליכה של כחצי שעה במעלה ערוץ הנחל והמפלונים הקטנים ניתן לעשות עצמאית וללא ציוד מיוחד - המסלול ברור ומשולט היטב ע"י ריבועים אדומים הנעוצים בגזעי עצי הדולב מכוסי האיזוב. לאחר כחצי שעה מתחיל קטע ה- Via Ferrata המחייב רתמות (אותן מעגנים לכבלי מתכת לאורך מסלול סולמות היתדות) , קסדות (מחשש הידרדרות אבנים או התנגשות הטעות ביתד) ונעלי הליכה טובות שייטיבו להיאחד בסלעים שלפעמים חלקלקים מהמים.

המדריך מספק את הציוד כמובן, נותן הדרכה כיצד להשתמש בו ומסייע למי שצריך בקטעים המאתגרים יותר. הטיפוס במעלה הצוק הוא בסמוך למפל והיופי הוא פשוט עוצר נשימה. מומלץ לאב המשפחה להיות האחרון שמטפס ולהמתין בכמה נקודות ולצלם תמונות בלתי נשכחות.

בדרך חזרה למטה מומלץ כאמור לטבול ולהירגע במים הקפואים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של inonya7
inonya7

”אגם הדרקון זגוריה “

קרא עוד

יצאנו 3 חברים (26, 28,29) למסלול של אגם הדרקון בסוף ספטמבר.

מסלול מרשים ופופולרי ברכס הטימפי.

תפסנו יום שימשי והחלטנו לעשות את המסלול ביום אחד (ניתן לישון ברפיוג' בשיריון מקום מראש ולחלק את המסלול ליומיים) . המסלול מתחיל בכפר מיקרו פפיגו ומסומן היטב לאורך כל הדרך עד לרפיוג' וגם מהרפיוג' עד לאגם.

הולכים כ6 ק"מ ועולים לגובה של 2000 מ' עד לרפיוג' ואז יורדים לעמק ושוב עולים עד לאגם.

מבחינת זמנים יש שלטים לאורך הדרך שכתוב כמה זמן עד לרפיוג' (3 שעות) וכמה לאגם (4 שעות ו-10 דקות) .

ישנן 2 נקודות למלא מים עד לרפיוג' (מים טובים לשתייה, אנחנו שתינו בלי חשש) וכמובן שגם ברפיוג' ניתן למלא.

כדאי להצטייד במשהו חם כי למעלה לפעמים יש רוחות.

אחלה של מסלול, אנחנו מאוד נהנו אפילו שהשנה (2017) הייתה שחונה והיה יחסית מעט מים באזור זגוריה. מומלץ!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בובי
בובי

”מפלים מדהימים ליד כפר קליפקטי (Kalentzi) באזור צומטקה ביוון“

קרא עוד

מסלול טיול של שבסופו מגיעים למפלים מקסימים מאוד.

המסלול מתחיל בנקודה Latitude: 39.49457 | Longitude: 21.005688, מצורף מפה של האזור והשלט שלידו מחנים את הרכב, לפני זה עוברים בכפר Kalentzi, Ioannina, Hellas.

המסלול מתחיל בירדה תלולה מאוד על כביש חצי סלול חצי שבור (מאוד לא ממולץ לרכב) שלוקחת כחצי שעה, לאחר מכן יש פיצול לדרך בצורת T, לא משנה באיזה דרך תלכו בגיעו לאותו מקום בסופו של דבר.

אנחנו ניקח בהתחלה שמאלה כאשר לאחר 100 מטר יש גשר, לא עולים על הגשר ממשיכים עוד 50 מטר במסלול ומגיעים למפל מים ובריכה טוריקז מדהימה, נקודה טובה לנוח קצת ולהנות מהשקט, (המפל זורם בחודשי האביב, בקיץ לא תמיד, זה תלוי בכמות הגשמים באותה השנה) לאחר מכן חוזרים קצת ועוברים על הגשר, לאחר ירידה של חמש דקות תגיעו לבקתה קטנה, שווה להכנס אליה בשקט ולהתבוננן בעטלפים שנחים על התיקרה, משם ממשיכים ירידה של עוד כ-10 דקות עד לנהר Arachthos (מי שעושה רפיטינג באזור זה על הנהר הזה) , שמגיעים לנהר פונים שמאלה (דרומה) , הולכים כ-150 מטר ורואים מצד שמאל חיבור של נחל לנהר, ומשם נכנסים פנימה ותוך דקה של הליכה רואים את המפל היפיפה.

לאמיצים מבינינו ניתן להיכנס למים במפל אך הטמפ נמוכה מאוד, מי שבל זאת רוצה להשתכשך קצת במים ולא חובב מים קפואים יכול לעשות זאת בנהר, שם המים קרים אך ניתנים לרחצה לאדם הסביר.

בסה”כ בילינו שם הרבה שעות שבהם הילדים שיחקו התרחצו ונהנו ממקום פסטוראלי ויפיפה.

הדרך חזור הינה באותה דרך שהגענו, לוקחת כשעה.

תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גילי גרייבסקי
גילי גרייבסקי

”המלצה למסלולי הליכה בצפון יוון באזור כפרי זגוריה“

קרא עוד

פולס אוף רוגובו - מסלול הליכה קסום בין בריכות מים מקסימות, מים צלולים ומפל נסתר המסלול לוקח בין שעה לשעתיים תלוי בקצב ההליכה, עצירות וכמה החלטתם להתקדם. לקראת המפל השביל צר ופחות ברור.
 איך מגיעים: המסלול מתחיל מהכביש בין הכפרים פפיגו למיקרו פפיגו. לאחר כ-1.2 ק"מ מפפיגו תמצאו חניון קטן בצד ימין של הכביש ללא שילוט. חונים, חוצים את הכביש ונכנסים לתוך הנחל. קחו בחשבון טמפרטורת המים קרררים! ניתן לשכור ציוד ומדריך ולעשות מסלול סנפלינג רטוב במקום.

נהר הוידומאטיס - למרגלות הכפר פפיגו עובר נהר הוידומאטיס, לאורך הכביש ישנם שבילים שנכנסים לתוך היער ובהם פינות קסומות רבות, מסלולי הליכה לאורך הנהר ואפשרות למסלול רפטינג.

אגם הדרקון - נקודת ההתחלה מהכפר מיקרו פפיגו - מסלול שניתן לעשות ביום אחד מלא, או לפצל ליומיים עם לינת שטח. לא צריך מדריך למסלולים אלו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שחף צבר
שחף צבר

”יום טיול במטאורה“

קרא עוד

מטאורה זה אזור יפהפה באזור הצפוני של יוון (דרומית מערבית לסלוניקי) שיש בו בולדרים ענקיים שעליהם נמצאים מנזרים עתיקים. לכל המנזרים כמעט יש גישה ברכב אבל יש אפשרות לטייל באזור גם ברגל.

אני טיילתי עם מפה שקיבלתי מההוסטל שישנתי בו בטריקלה, והיא עזרה אבל הבעיה היא שהשבילים להולכי רגל לא באמת מסומנים, וצריך הרבה סבלנות כדי למצוא אותם ולהיות בטוחים כל פעם שהשביל שעליתם עליו הוא באמת הנכון ושהוא לא יגמר לכם פתאום ותצטרכו לחזור אחורה את כל הדרך (זה מה שקרה לי, כמה פעמים…).

כמובן שתמיד גם אפשר לבקש טרמפים ממכוניות שנוסעות על הכביש בין המנזרים או פשוט ללכת ברגל על הכביש. הכניסה למנזרים עולה שלושה יורו בכל אחד. לא חובה להיכנס לכולם, אבל מומלץ לבחור לפחות אחד ולהיכנס. יש מנזר עם מוזאון שמציג את ההיסטוריה של המקום ויש מנזר עם גלריה (ממליצה לברר לפני מה יש בכל אחד ולפי זה לבחור).

אפשר להתחיל את ההליכה משני מקומות – בעיירה קלמפקה (Kalampaka) או בכפר ליד שנקרא קסטראקי (Kastraki). בשניהם יש מלונות ואפשר לישון שם. אם אתם בעניין של הוסטלים, יש הוסטל בעיר טריקלה (Trikala) שנמצאת קרוב לאזור. אני ישנתי שם ומאוד נהניתי.

קלמפקה זאת עיירת מלונות והיא מורכבת בעיקר מתיירים וטריקלה זאת עיר עם יותר מקומיים ויותר מקומות לצאת וגם יש מקומות נחמדים לטייל בתוך העיר. אפשר לקחת אוטובוס מטריקלה למטאורה, זה לוקח בערך 30- 40 דקות. ויש גם אוטובוס שיוצא מקלמפקה ולוקח למנזרים.

לסיכום: מטאורה זה אחד המקומות הכי יפים שהייתי בהם ביוון, ואם אתם באזור אז אני ממליצה לכם להגיע לשם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של revitalbj
revitalbj

”קניון לוסיוס בדרום יוון - חוויה בטבע“

קרא עוד

טיול רגלי בקניון לוסיוס (Lousios) – חבל ארכדיה שבלב הפלופונז מציע שפע מסלולי הליכה, נופים יפים, מזג אויר נפלא כל השנה וערים עתיקות ורגועות. בילינו שלושה ימים, מתוכם הקדשנו יום הליכה בקניון לוסיוס.

את המסלול אפשר להתחיל מהעיירה דימיטסיאנה (Dimitsana) (שם לנו שני לילות) או כפי שעשינו להתחיל מחניון מנזר פילוסופו. התארגנו עם מונית שתאסוף אותנו בסוף המסלול והשארנו את האוטו ליד מנזר פילוסופו (Filosophou). מהמנזר הפעיל יורדים בשביל מסומן לקניון. בדרך עוצרים בשרידים הביזנטים של מנזר פילוסופו. משם לתחתית הקניון הגועש במיים. ממשיכים לצד הזרימה וחוצים בגשר לצד השני של הנהר כדי לטפס (300 מטר גובה בערך) ולבקר במנזר פרודרומו (Prodromou). במנזר נזירים אחדים. הם מקבלים יפה את המטיילים בתה ורחת לוקום ומספרים את סיפור המקום.

המנזר התלוי נבנה בתוך המצוק וממנו נשקף נוף אל החלקות הקטנות שמתחתיו ואל המצוקים הגבוהים של הקניון. לאחר הביקור ירדנו חזרה לנחל. סיימנו את הטיול בגשר האבן. מתחת לגשר ערכנו פיקניק והיה קשה להפרד. המסלול ערך כשלוש וחצי שעות הליכה נטו, אבל עם הרבה מנוחות. תיאמנו עם מונית (50 דולר) לאסוף אותנו חזרה מהגשר ולחזור לחניית מנזר פילוסופו, שם החנינו את הרכב. בדרך הנהג המליץ לנו מסעדות קטנות ונקודות טיול נוספות להמשך.

נשארנו עם זיכרונות מהמנזר ומקבלת הפנים של הנזירים – כמעט כמו בסיני...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אודיל
אודיל

”קניון טופוליה, מאכזב“

קרא עוד

קניון טופוליה (Topolia gorge) נמצא מתחת לכפר טופוליה במחוז חאניה בכרתים. מתואר כמסלול מעניין ויחודי, אבל לא התרשמנו כך. עולים לשם בכביש שעולה דרומה להרים גבהוים שמעל המפרץ של קיסאמוס-קסטלי. יורדים מהכביש המהיר ועולים לפי השילוט לכפר טופוליה. האיזור הקניוני, הצר, של הערוץ נמצא בין כ-3 ק״מ מעל לכפר ועד קצת מתחתיו. אפשר להיכנס לערוץ בכמה מקומות. הכי ״ישראלי״ זה ללכת בירידה בכל הערוץ. עוברים בעליה את טופוליה, אחרי כן את המנהרה בהר, אח״כ את הטברנה. שתחת המערה (היא לא בערוץ למטה אלא לצד הכביש) ועוד כמה טברנות אחריה.

ההתחלה היא בטברנה שבתוך הערוץ וזה כשיש פניה שמאלה מהכביש והטברנה בצידו השני. עכשיו, בסתיו של שנה לא גשומה, אין מים בערוץ וזו הליכה תחת דולבים גדולים, לרוב בצל, דרך מכלאות רבות של עיזים ולמעט הצוקים שמעל, זה לא ממש מעניין. בעונות אחרות זה בטח יותר יפה. המסלול קצרצר. אפשר לטפס למעלה מול טופוליה או להמשיך במורד הערוץ, או לחזור למעלה. הכל לוקח כשעה של הליכה. אנחנו יצאנו ותפסנו טרמפ בחזרה לרכב שחיכה למעלה. כל הטברנות לצד הערוץ יפות ויש בהן תצפית מרשימה. בעונה אחרת זה בוודאי מקום יפה אבל בסתיו הזה המקום היה די סתמי.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי ביוון

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי ביוון.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות