מסלול עד שבוע בחונאן

מסלול עד שבוע בחונאן - למטייל (1) מתוף הטיפ של danisade
מסלול עד שבוע בחונאן מתוך הטיפ של danisade - למטייל (2) מתוך הטיפ של danisade
מסלול עד שבוע בחונאן מתוך הטיפ של danisade - למטייל (3) מתוך הטיפ של danisade
מסלול עד שבוע בחונאן מתוך הטיפ של danisade - למטייל (4) מתוך הטיפ של danisade
מסלול עד שבוע בחונאן מתוך הטיפ של danisade - למטייל (5) מתוך הטיפ של danisade
מסלול עד שבוע בחונאן מתוך הטיפ של danisade - למטייל (6) מתוך הטיפ של danisade

3 המלצות על מסלול עד שבוע בחונאן

תמונת הפרופיל של danisade
danisade

”שלושה ימים מרהיבים בז'אנגאזיה כולל פארק אוואטאר וגשר הזכוכית“

קרא עוד

3 הימים היוו את פסגת הטיול המשפחתי. המסלול מתואר בקווים כלליים עם מספר תמונות, הטיול מתואר כאן בפרוטרוט.

לקנו מדריך (אריק היה מצויין [email protected]) ונהג לאורך השהות שלנו באיזור, ותוכנית הטיול נרקמה ביחד במיילים וצ'אטים. אם באמתחתם מספר ימים רב יותר, ניתן בחלק מהמקומות גם לטייל עצמאית או לבלות בהם יותר זמן.

יום 1 - ביום חורפי זה נסענו למערת הדרקון הצהוב שהיא השנייה בגודלה בעולם, זוהי מערה צבעונית וענקית עם נטיפים בשלל צורות, הסיור כולל גם שייט חוויתי בתוך המערה.

בחלק השני של היום נסענו לגשר הזכוכית הגדול בעולם ולאחר מכן ירדנו בגרנד קניון המרהיב וסיימנו בשייט.

יום 2 - פארק אוואטר הוא ללא ספק גולת הכותרת המפורסמת של האיזור, הפארק הוא ענק וכולל סוגי תחבורה רבים כגון רכבל, מעלית חיצונית הארוכה בעולם, ומיניבוסים. כמו כן בפארק יש מסלולים רבים וקשה מאוד לכסות את כולו ביום אחד. אריק לקח אותנו בין שבילים מקסימים ונקודות תצפית נסתרות, וניצל את הניסיון הרב שלו כדי להרכיב מסלול אופטימלי. בעיקרון הכרטיס לפארק תקף למספר ימים.

יום 3 - סיירנו בהר טייאנמן וביום הזה נהנינו הכי הרבה. הפארק הוא מעגלי וכולל גשרים תלויים, שבילי זכוכית, רכבלים כולל רכבל פתוח וגם את הרכבל הארוך בעולם, מערות כולל חור המערה הגדול בעולם ועוד הרבה הפתעות כגון מסלול עם הכי הרבה פיתולים (עוד שיא גינס אבל מי סופר) . הנופים מדהימים, הפסטורליה חוגגת. מומלץ ביותר! ניתן גם לטייל עצמאית ללא הדרכה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ניתאי א
ניתאי א

”פארק אווטאר בעיר Zhangjiajie“

קרא עוד

הביקור שלי בפארק אווטאר בשלושה ימים. הפארק נקרא בפי המקומיים פארק היער. מגיעים מהעיר Zhangjiajie באמצעות אוטובוס, 14 יואן או באמצעות הסעה של ההוסטל. אני הגעתי לפארק ב-7:00 בהסעה של ההוסטל. מחיר כניסה 248 לאדם. לסטודנט 168. הכרטיס תקף ל-3 ימים. לוקחים טביעת אצבע בכניסה. מגיעים לכיכר Laomo wan וממשיכים ישר. מיד אחרי הסבלי כסא תראו עליה ומלא מדרגות. העליה לוקחת כ1.5-2 שעות. כל הזמן מגיעים לתצפיות מרהיבות על הפארק וניתן לעצור לנוח בתחנות רענון שבדרך.

בסוף העלייה תפגשו את הלהקות סינים שעלו ברכבל. הסיבוב בראש ההר מדהים. מלא מרפסות ופינות חבויות להשקיף מהם. לוקח כשעה וחצי. שביל הירידה לא משולט. תחפשו ירידה עם מלא מדרגות ושעוברות ממתחת לקשת מהאבנים. נמצא באיזור של הקופים. הירידה עוברת ממתחת לרכבל. וליד תחנת הרכבל התחתונה אבל לא מגיעים אליה. שימו לב שהירידה חלקה. במיוחד הסוף. כ-35 דקות.

לאחר ששוב הגעתם לכיכר, תלכו לכיוון Golden whip rock. המסלול האמצעי. פקוק בסינים ולא מעניין. המסלול הימני ביותר לא עשיתי. נאמר לי שקל להסתבך בו ולוקח הרבה זמן. לאחר כשעה תגיעו לפיצול. ישר מגיעים למעלית Ballong ושמאלה מתחילים עליה של שעה. בסוף העליה תפגשו את הלהקות סינים. צפו לפקקים בקטעים של הגשר הטבעי ו-Enchanting.

נסיעה באוטובוס הפנימי לצומת Dingxiangrong. הליכה קצרה פנימה עם הכביש ושינה בהוסטל Bajie שנמצא יחסית בתחילת הכפר בצד ימין. זהו הסניף השני של הוסטל Bajie שהראשי נמצא בעיר. להזמין מקום מראש! יש חנויות ומסעדות קרובות להוסטל. ביום 2, קמים ב-5 בבוקר ונוסעים דרך ההוסטל, 30 יואן, לראות את הזריחה ועוד שתי תצפיות. לא לפספס את זה! בהוסטל להזמין לילה לפני את הסעה.

בחזרה לכביש הראשי. הולכים ימינה עד שמגיעים לצומת הקרוב, Daguantai. הליכה קצרה של 7 דקות. בצומת פנו ימינה ותתחילו ללכת. מצד שמאל תראו תחנת דלק. לאחר כמה דקות תראו מוכרים מצד שמאל וכביש שפונה ימינה בצורה חדה. תלכו לכיון המוכרים ותראו שם את הירידה לתצפיות. מומלץ ללכת רק ל-Cock peaking ולתצפית הימנית ביותר. שימו לב שממש לפני שמגיעים לתצפית הימנית ביותר הדרך פתאום מתפצלת לעוד שביל קטן. הוא יופיע לכם מצד ימין. אל תלכו לשביל הזה. הוא מגיע לכפר של ההוסטל Bajie, לא ניסיתי. ככה זה נראה במפה של הוסטל Yha השני. השילוט בחלק זה הוא בסינית בלבד. כל הסיפור כולל חזרה לכביש הראשי לוקח כשעתיים. 

חוזרים לכביש הראשי ונוסעים באוטובוס שמאלה לתחנה שבה יוצאים לתצפיות Tianbo mansion, Corridor. תתחילו ב-Tianbo, פקוק בסינים. ואז תעברו לתצפית השניה שהיא מדהימה. שימו לב שאחרי תחנת הרענון האחרונה השביל יורד בצורה חדה למטה. קל לפספס את הירידה. לאחר כ-7 דקות תגיעו לצומת. למרות שיש שלט שמראה שיש שם משהו, לא לרדת למטה! אין שם כלום. תמשיכו למעלה לתצפית Corridor. בדרך בין שתי התצפיות אתם תגיעו לשלט שרשום בו הגשר הטבעי הארוך ביותר. זאת הדרך קיצור שלכם חזרה לכביש הראשי.

הדרך בוצית, לאחר ירידה קצרה ביותר תגיעו למעין צומת, ישר לעליה עם מדרגות שמובילות לגשר ושמאלה שיוביל אתכם לכיוון הכניסה. זה נראה שכונה הדרך אבל זה באמת הקיצור. לוקח פחות מ-10 דקות. חוסך כשעה הליכה ומליון מדרגות. שתי התצפיות בערך 2-2.5 שעות. לינה בהוסטל של Yha שנמצא ממש על הכביש הראשי. קחו אוטובוס ימינה בכביש הראשי וכעבור כ-5 דקות תראו את הסמל של YHA בגדול על בית. תראו לנהג את הסמל, אולי הוא יידע. תזמינו מראש מקום לישון בהוסטל! אני הגעתי להוסטל קרוב ל14:00.

יום האחרון, לוקחים בבוקר את האוטובוס לתחנה האחרונה. helong park ויורדים בשביל עם מלא תצפיות.יחסית יש יותר ירידה אבל יש גם עליות. עוברים בדרך ליד הרכבת. ניתן לרדת איתה בתוספת תשלום. בסוף מגיעים לכביש הראשי ונוסעים לכפר Wulinyuan משם הולכים לתחנה המרכזית שנמצאת לא רחוק מאיפה שהאוטובוס מהפארק מוריד. מהתחנה המרכזית חוזרים לעיר. כ-50 דקות. 12 יואן.

טיפים: בעיר Zhangjiajie תלכו להוסטל Bajie של YHA ותקנו את המפה שלהם. היא מצויינת. מפורטת טוב ומראה רק את הדברים שבאמת קיימים. יש זמני הליכה,נסיעה באוטובוס. המפה של ההוסטל Yha השני גרועה ביותר. שימו לב שבשתי המפות ההוסטל המתחרה לא מופיע. בכל ערב, טיפה אחרי 19:00 הוסטל Bajie מארגן פגישה עם בחורה שמסבירה על הפארק. יש גם הסבר באנגלית.

לא רשמתי מסלול עם הרכבלים והמעלית כי חבל על הכסף ולפעמים יש תורים עצומים של סינים. בשלושה ימים ניתן להספיק הכל ללא לחץ של זמן. תתחילו לטייל מוקדם, ב-7:00-7:30.

תזהרו מהקופים שבפארק! יש כמה מקומות שהם נמצאים. לא להראות להם אוכל ולא לתת להם כמו שהסינים עושים. תזהרו מהסינים. מכיוון שאתם בערך המערביים היחידים שהם יראו בפארק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dor aloni
dor aloni

”הכפר גוואלינצון- מחוז חנאן “

קרא עוד

הכפר גוואלינצון נמצא במחוז חנאן שבסין. נתקלנו בשם במקרה כדיפדפנו בין דפי המדריך לונלי פלאנט (עמוד 417), המדריך מתאר את הכפר בתור כפר נידח שאוכלוסיתו רק 300 איש, אשר שימש בתור תפאורה לסרטים סינים ומהווה אזור עלייה לרגל לציירים מכל סין בשל יופיו. הדרך לכפר מתחילה בשיאן וממנה נסיעה של 10 שעות ברכבת למחוז חנאן ועוד נסיעה של 6 שעות באוטובוס והחלפתם. התמונה שהמדריך בנה לכבודנו התפוררה כאשר הגענו אל שערי הכניסה לפארק שמסתבר ההכפר נמצא בתוכו וכמויות אדירות של תיירים סיניים חלפו בשערי האתר. 

מדובר באחד האתרים הכי עמוסים בתיירות הסינית, ולא ברור למה, אומנם המקום יפה, אך בשל התיירו8ת מאוד מלוכלך, כמעט ואין תשתית לתרמילאים, ולכן יש לתפוס טרמפים עד ההגעה לכפר משער הכניסה, המחירים בכפר מאוד יקירים כם לינה וגם מזון, ומעבר לזה אין כמעט מנה לעשות באזור הכפר ישנו מסלול של שעתיים לאזור מפלים שאינם מוצאים את הצופה מגידורו.. השורה התחתונה אל תגיעו אל הכפר הזה, אינני נוטה להמליץ על מסלולים שיהיו עדיפים על פני אחרים, אך הפםעם באמת מדובר בחתול בשק מאוד יפה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בחונאן

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בחונאן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לחונאן

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם