מסלול חד יומי באוסטריה התחתונה
Austria

מסלול חד יומי באוסטריה התחתונה - למטייל (1) מתוף הטיפ של eladros

6 המלצות על מסלול חד יומי באוסטריה התחתונה

תמונת הפרופיל של eladros
eladros
1

”יום טיול לעמק הווכאו מחוץ לווינה“

קרא עוד

ממליץ לקחת יום טיול מחוץ לווינה לעמק הווכאו המקסים. לקחנו Tour מאורגן של יום (איסוף ממלונות נבחרים). הטיול כולל נסיעה על הכביש הפנורמי לעבר שפיץ (Spitz), משם שייט ל-Melk, סיור במצודת Melk וחזרה לווינה (הורדה בבית אופרה).

הכל דפק בצורה בלתי רגילה, נסיעה באוטובוס מרווח ומצוייד במשך שעה לערך. 80 דולר כולל שייט וביקור במצודה לא כולל אוכל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של honigmansh
honigmansh

”מסלול טיול טבע צפונית לגראץ“

קרא עוד

המסלול הוא בנקיק עם מפלי מים, גשרי עץ וסולמות. עליית גובה של כ-350 מ'. הנקיק נקרא Bärenschützklamm Gorge והשביל אליו מתחיל במסעדה של גסטהאוס ליד העיירה Mixnitz. מטפסים כחצי שעה עד שמגיעים לכניסה לנקיק. הכניסה עולה כשלושה יורו לאדם והילדים בחינם. העלייה בנקיק היא עליית גובה של 350 מ' ואינה קלה, אך יפיפייה ומאתגרת. בסוף הנקיק ניתן לחזור באותה דרך, או להמשיך לגסטהאוס הבא ששמו “Guter Hirte” בשביל דרך היער. אנחנו המשכנו עוד עד לגסטהאוס הבא ושם חיכה לנו נוף מדהים של עמק יפהפה. שווה להמשיך עד לשם ולרדת חזרה למכונית שמחכה ב-Mixnitz. לחובבי הליכה רגלית, מים ונופים. המסלול אורך כחמש שעות. עצרנו בגסטהאוס לשתות קפה ולהחזיר כוחות. בעיירה Mixnitz יש שילוט המכוון לחנייה ולתחילת המסלול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של honigmansh
honigmansh

”מסלול טיול מאגם יפהפה לפסגת hochlantsch“

קרא עוד

מסלול חד יומי יפהפה. מתחילים באגם Teichalmsee (כתבנו בג'י.פי.אס את שם המלון שנמצא ליד האגם: Teichwirt auf der Teichalm). עולים ויורדים מאותו מסלול. ביקשנו עזרה כדי למצוא את תחילת המסלול שמסתתרת מאחורי גסטהאוס. המסלול הוא טיפוס דרך יער עד לפסגה הגבוהה ביותר באזור, שמסומנת בצלב ענק. המסלול באורך של 7.5 ק”מ ולוקח בין 3-4 שעות (עלייה וירידה). למטה באגם ניתן לשכור סירות פדלים, ישנן מסעדות ובתי מלון וניתן לעשות פיקניק. בילינו שם יום נפלא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שחריקו
שחריקו

”המלצה לטיול מדהים מחוץ לוינה“

קרא עוד

נסענו לוינה ל-7 לילות והחלטנו להקדיש יומיים מחוץ לוינה. יום אחד לברטיסלבה (40 דקות נסיעה מוינה), כשחיפשנו תכנית ליום השני ידענו שנרצה מעוד יעד “ירוק” מספיק ערים. על סמך טיפים שפורסמו פה באתר בחרנו לנסוע לעמק ווכאו - מדהים, מדהים, מדהים. קונים כרטיס משולב בתחנת ווסטנהוף (חפשו את המונופול Obb, הכרטיס כולל שייט, ביקור במנזר מלק ונסיעות הלוך ושוב לוינה).

אז ככה: אל תיבהלו מהמחיר הגבוה שווה כל שקל. לנו זוג + 2 יצא בערך כ-130 אירו. צאו מוקדם בבוקר נצלו את היום. הפקידה בדלפק החברה Obb הייתה אדיבה ונתנה את כל המידע אל תשכחו לבקש לוח רכבות, לוח זמני יציאה מהמעגן חזור ומתי רכבת אחרונה.

אנחנו נסענו למלק. בחרנו להתחיל בנקודה המרוחקת יותר שם סיירנו בעיר העתיקה היפהפיה עלינו למנזר וטיילנו בגנים בחוץ. כשחשבנו ששבענו מהמראות ירדנו לכיוון הדנובה חשוב מאוד! על הכרטיס לשייט שתקבלו אמור להיות מס' רציף. החברה היא Ddsg, שימו לב: כשיורדים מהעיר תראו מולכם גשר, אל תטעו לחצות אותו, אנחנו חצינו וחזרנו. לכן כשיורדים מהעיר יש לפנות בכביש ימינה וליד תחנת הדלק שם נמצא המעגן. השייט מדהים אם תספיקו תרדו בדורנשטיין ומשם תקחו שוב את האונייה לקרמס. תחנת הרכבת של קרמס קצת רחוקה מהמעגן מומלץ לקחת שאטל או אוטובוס.

שימו לב: שלא כמו בודפשט או פראג שאותן סיירנו רגלית והן בנויות מסביב לדנובה, וינה היא סיפור אחר לגמרי. במפות העיר לתיירות נראה שהמרחק בין האתרים קצר וניתן ללכת ברגל אנחנו זוג עם שני ילדים גילינו שלא כך הדבר. וינה עיר ענקית והדנובה בכלל זורמת לצידה. לכן המלצה שלי ביום הראשון לקחת את האוטובוס המסייר שניתן לרדת ולעלות מכל מיני נקודות ורק אח”כ להחליט מה רוצים לראות יותר לעומק. כך ניתן לקבל התרשמות ראשונית. אנחנו קנינו את הכרטיס השבועי למבוגר כ-16 אירו. ילדים חינם וחרשנו את העיר עם רכבות כל השבוע. גם אופציה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של honigmansh
honigmansh

”מסלול טיול טבע באזור גראץ“

קרא עוד

אני רוצה להמליץ על מסלול טיול בטבע הנמצא כחצי שעה נסיעה מצפון לעיר גראץ באוסטריה.

יש להגיע לעיירה Mixmintz ומשם יש הכוונה ל: Bärenschützklamm. זהו נקיק עם מפלים, גשרי עץ וסולמות. עליית גובה של 350 מטר לאורך קילומטר וחצי – די תלול אך שווה. עלות הכניסה לנקיק 3.5 אירו למבוגר ו-2 אירו לילד.

משם ניתן להמשיך לטפס דרך שביל יער לגסטהאוז (שתינו שם קפה ונחנו קצת) Guter Hirte, ומשם הדרך ממשיכה בטיפוס לגסטהאוס הבא – Steirischer Jokl. מומלץ לעשות את המאמץ בשביל הנוף שמחכה לכם שם! עם מאמץ של שעת הליכה נוספת, תגיעו לפסגה הגבוהה ביותר באזור המסומנת בצלב גדול – Hochlantsch.

מכאן ניתן לחזור עד לגסטהאוס הראשון, ולרדת חזרה לרכב, או אם יש שני רכבים לרדת לאגם Teichalm.

פנו לטיול זה יום שלם של הליכה – מפלים, מים, יער, טיפוס ונוף מדהים. קחו בחשבון שיש עליות רבות והמסלול הוא ברמת מדיום פלוס. תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נטע.
נטע.
1

”יום טיול לעמק ווכאו Wachau Valley “

קרא עוד

יצאנו מוינה ליום טיול מקסים ב - Wachau Valley. בהמלצת תחנת המידע של הרכבת בתחנת ווסטבאנהוף, רכשנו כרטיס משולב, All In One Ticket או Combination Ticket המשלב: רכבת מוינה ל - Melk, אטרקציה לבחירה, שייט מ - Melk ל - Krems וחזרה ברכבת מ- Krems לוינה (או להיפך, להתחיל מקרמס ולסיים במלק). הטיול שלנו החל בעיירה הציורית Melk וכלל ביקור במינזר -Stiff Melk ובגנים. בשעות הצהריים הגענו לרציף שעל שפת הדנובה לשייט ממלק לקרמס. שעה ו - 40 דקות של שייט עם נופים מרהיבים ועיירות ציוריות לאורך כל הדרך. סיירנו בקרמס וחזרנו לוינה בשעות הערב.

עלות כל החבילה 46 אירו לאדם, נכון ליוני 2010. ללא החבילה: עלות הרכבות הלוך ושוב 25 יורו, השייט 20 יורו והכניסה למינזר 7.6 יורו.

תהנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי באוסטריה התחתונה

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי באוסטריה התחתונה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות