תחבורה ציבורית ומוניות בחבל סוונטי

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

12 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בחבל סוונטי

תמונת הפרופיל של hagicarmel
hagicarmel

”אוטובוס לנטחי קוטאיסי“

קרא עוד

במידה והחלטתם להאריך את הטרק ממסטיה לאושוגולי בעוד יום דרומה, לכיוון מאמי, תרצו להגיע משם לקוטאיסי, ככל הנראה. ממאמי, צריך לקחת טרמפים או מונית ללנטחי, שהוא כפר שנמצא על צומת המובילה לקוטאיסי. מצומת זה, יוצא מיניבוס בארבע (כדאי להגיע קודם). הנסיעה אורכת כשלוש שעות, פחות או יותר, למרות המרחק הקצר, בגלל מצבו של הכביש. היא עולה שבעה לארי ומסתיימת בתחנה המרכזית בקוטאיסי (ממנה קל למצוא תחבורה לשאר חלקי המדינה). נכון לספטמבר 2012.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של projectrose
projectrose
1

”הגעה למסטייה“

קרא עוד

מטביליסי: אפשר להגיע במרשוטקה ישירה, אבל היא לא יוצאת כל יום ורק פעם אחת, מוקדם בבוקר. המחיר של נסיעה זו הוא 30 לארי והדרך לוקחת כ-8 שעות. אני לא בטוחה מאיפה יוצאת המרשוטקה הזו.

אפשרות נוספת מטביליסי היא ברכבת לילה מטביליסי לזוגדידי, הנסיעה לוקחת 7-8 שעות ועולה בערך 15 לארי - חשוב מאוד להזמין מקומות מראש כי יש קרונות לינה וקרונות ישיבה וההפרש בינהם במחיר ממש מזערי (1-2 לארי) ולא כדאי להידפק עם קרון ישיבה כל הלילה.

דרך זוגדידי: אפשר לקחת מרשוטקה מטביליסי לזוגדידי, יש כל יום אבל רק בבוקר. משם אפשר לקחת מרשוטקה למסטייה, הנסיעה לוקחת 3 שעות ועולה 15 לארי. במרשוטקה מזוגדידי למסטייה, ינסו לבקש מכם כסף על התיק הגדול. אם אתם שמים אותו על הגג זה בחינם, אבל אם אתם רוצים שישימו אותו בתא מטען זה בתשלום. יש לזה סיבה... זה אזור גשום ויש ימים שבזוגדידי נראה שיש מזג אויר טוב, אבל במסטייה יש גשם אז צריך להיות מוכנים לזה שאם התיק על הגג הוא עלול להתרטב ולהכונן לזה בהתאם (נפשית או פרקטית). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oferek2000
oferek2000

”נסיעה ישירה מטביליסי למסטיה (וחזור) במונית שירות “

קרא עוד

הנסיעה התקצרה באופן משמעותי ואורכת כ-9 שעות כולל עצירה לארוחת צהריים. יש עצירה בזוגדידי להורדה והעלאת נוסעים, אבל היא מאוד קצרה. המונית יוצאת מטביליסי מאזור הרכבת בשעה 5:00, כדאי להגיע כ-15 דקות קודם ולתפוס מקום. את המונית ממסטיה כדאי להזמין ערב קודם. תבקשו מבעלי הגסטהאוס להתקשר בשבילכם. יש שתי מוניות שיוצאות אחת ב-5:00 ואחת ב-6:00. עלות הנסיעה - 30 GEL. לדעתי הנסיעה הזו עדיפה על פני נסיעה ברכבת ואז החלפה למונית. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של barakcs
barakcs

”מטביליסי למסטיה ברכבת“

קרא עוד

ישנה רכבת לילה שיוצאת כל יום בסביבות 22:00 מטביליסי לזוגדידי שעולה 15 לארי לאדם בקרון שינה זוגי (הכי יקר) משם לוקחים מרשרוטקה למסטיה בעלות נוספת של 15 לארי לאדם, אין בעיה למצוא אותם הם מוצאים אותך ביציאה מתחנת הרכבת, הנסיעה ברכבת עורכת כשמונה שעות ועוד כשלוש שעות במרשרוטקה. על מנת לחסוך זמן בטביליסי ניתן להזמין מקומות ברכבת דרך האינטרנט בעלות נוספת של 2-3 לארי לכרטיס. יש להרשם לאתר טרם ההזמנה, ניתן להזמין כרטסים עד 15 יום לפני מועד הנסיעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amir_dagan
amir_dagan

”מרשרוטקה למסטיה“

קרא עוד

עדכון לגבי המרשרוטקה מטיביליסי למסטיה בגאורגיה:

עד כה, כולל בלונלי פלנט, רשום, כי הדרך מאוד קשה ולכן, מומלץ לפצל את הדרך לשני חלקים: רכבת לזוגדידי ומשם מרשרוטקה למסטיה. נכון לסוף ספטמבר 2011 הדרך למסטיה שופצה ולאור זאת, ניתן לנסוע במרשרוטקה ישירה, תוך פחות משמונה שעות, מתחנת הרכבת הראשית (Vagzal) בטביליסי עד למסטיה. הדרך סבירה ביותר וסלולה לכל אורכה. העלות היא 30 לארי לאדם. המרשרוטקה עוזבת בשעה 6:00 פורמלית, אך יתכן ותצא רבע שעה קודם לכן באם תתמלא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עופר מאיר
עופר מאיר

”הגעה מטביליסי לסוונטי“

קרא עוד

על מנת להגיע מטביליסי לסוונטי אפשר לבחור במספר אפשרויות:

1) מרשוטקה ישירה מטביליסי למסטיה, לוקחת באיזור ה 12 שעות. המרשוטקה יוצאת מאחורי תחנת הרכבת (ליד תחנת המטרו). חשוב מאד - לנסות להגיע מוקדם ולתפוס מקומות קדמיים במרשוטקה! לנסוע 12 שעות במושב האחורי זה לא קל ולא נעים. שווה לחכות שעתיים בתחנה ולהתקמבן על מקום טוב.

2) על מנת להקל את הנסיעה אפשר לנסוע לזוגדידי ברכבת לילה ומשם לנסוע רק 6 שעות במרשוטקה.כשהגענו לתחנה התברר לנו שכל הכרטיסים כבר נמכרו, לכן מומלץ למי שיכול ומתוכנן בהתאם לקנות כרטיס יום-יומיים מראש. אם תרצו לנסוע ברכבת בדרך חזור דעו כי לא ניתן לרכוש כרטיסים באינטרנט או בטלפון וחייבים להגיע פיזית לתחנה. מי שיכול ומתוכנן יכול לרכוש מראש כרטיס חזור.

אנחנו נאלצנו לנסוע באוטובוס לילה וזה מאד לא מומלץ..גם האוטובוס יוצא מהחניה שמאחורי תחנת הרכבת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של efrat_si
efrat_si

”הגעה למסטיה - רכבת לילה לזוגדידי“

קרא עוד

לכל הנוסעים למסטיה, אשר מתכננים לנסוע עד לזוגדידי ברכבת הלילה, כדאי לדעת שבעונה (יולי-אוגוסט) לא ניתן להשיג כרטיסים לאותו היום, ויש לקנות אותם לפחות יום קודם. לפי הידוע לנו לא ניתן להזמין כרטיסים מראש או בטלפון. את הכרטיסים ניתן לרכוש בתחנת הרכבת המרכזית בטביליסי (תחנת vagzlis moedani במטרו), בדלפק מספר 8. המחירים: 15 לארי למחלקה ראשונה (2 מיטות בקרון), 11 לארי למחלקה שניה. בקרונות יש דרגשים מרופדים, ומיזוג אוויר קל, מספיק בשביל לא להיחנק, אבל לא ממש מקרר (לידיעת הנוסעים בקיץ). הנסיעה יוצאת בשעה 22:30 ומגיעה לזוגדידי ב- 6:30. כאשר מגיעים לזוגדידי צריך למצוא את המרשוטקה שיוצאת למסטיה, ליד מגדל הסוואן המקומי. אנחנו הזמנו מקום אצל נינו רטיאני שדאגה שנהג המרשוטקה יאסוף אותנו מתחנת הרכבת וחסכה לנו את הטרחה. עלות הנסיעה- 20 לארי. שמענו על כמה אנשים שנתקעו שם שעות רבות ובסוף היו צריכים לשלם יותר.

לממהרים, ניתן להגיע למסטיה במרשוטקה ישירה מטביליסי, שלוקחת משהו כמו 12 שעות ויוצאת מוקדם בבוקר. חוויה מפוקפקת שזכינו לה בדרך חזרה. יש הסברים באתר מאיפה ומתי לקחת. עלות - 30 לארי. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של efrat_si
efrat_si

”הגעה למסטיה- רכבת לילה לזוגדידי“

קרא עוד

כמו רבים לפנינו החלטנו להגיע למסטיה ברכבת הלילה לזוגדידי+ מרשוטקה למסטיה. חשוב לציין כי בשיא העונה (יולי-אוגוסט) לא ניתן להשיג כרטיסים לאותו לילה. אנחנו קנינו ללילה אח"כ וגם אז נשארו רק כרטיסים במחלקה השנייה (4 מיטות). הכרטיסים נמכרים בדלפק מספר 8 בתחנת הרכבת המרכזית. לפי הידוע לנו לא ניתן להזמין כרטיסים מראש וללא הגעה למקום. המחירים: מחלקה ראשונה (2 מיטות)- 15 לארי לאדם, מחלקה שניה- 11 לארי לאדם. שאר המחלקות לא ביררנו. 

כאשר מגיעים לזוגדידי צריך למצוא את המרשוטקה למסטיה, שנמצאת ליד מגדל הסוואן המקומי. אנחנו הזמנו לינה אצל נינו רטיאני שדאגה שנהג המרשוטקה יאסוף אותנו מתחנת הרכבת, וחסכה לנו את הטרחה. שמענו על לא מעט אנשים שפספסו את המרשוטקה ונתקעו שם שעות רבות ואף נאלצו לשלם יותר. עלות הנסיעה 20 במרשוטקה לארי. לכל הממהרים, ניתן לקחת מרשוטקה ישירה למסטיה שלוקחת בסביבות 12 שעות, תענוג מפוקפק שזכינו לו בדרך חזרה. 30 לארי. על כל פנים הדרך למסטיה נמצאת בימים אלה בהליכי בנייה מתקדמים ונראה שמי שיגיע בשנה הבאה יזכה לנסיעה קצרה ונעימה הרבה יותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavk
yoavk

”הגעה לסוונטי עילית והכפר מסטיה“

קרא עוד

סוונטי הוא חבל ארץ הררי וגבוה הצפון מערב גיאורגיה. בתחומו מצוי ההר הגבוה במדינה- הר שחרה 5069 מ'. חבל ארץ זה נחשב ליפה ביותר מבחינת נוף במדינה כולה. החבל מבודד וכמות האנשים שחיים בו מסתכמת בכמה אלפים בודדים במספר קטן של כפרים. מפני שההגעה למסטיה, הכפר הגדול בחבל, היא ארוכה מאד (12 שעות לכל כיוון) רצוי להקדיש לחבל לפחות חמישה ימים.

דרכי הגעה 1. מרשרוטקה (מונית שירות) יוצאת פעם ביום בסביבות 6:00 בבוקר מרחבת המוניות שליד תחנת הרכבת הראשית של טבליסי – ואגזאליס מואדני. עם המטרו מגיעים לתחנת ואגזאליס מואדני אם כי יתכן והמטרו לא פעיל כ"כ מוקדם. הנסיעה אורכת 12 שעות עד למסטיה. מחיר: 25 לארי (אם אני זוכר נכון).

2. רכבת לילה לזוגדידי וג'יפ או מרשרוטקה למסטיה. הדרך החסכונית ביותר בזמן. הרכבת יוצאת מהתחנה הראשית בטביליסי ב 21:40 לכיוון זוגדידי ומגיעה לשם ב 6:30 בבוקר. מחיר: 11 לארי בקרון שינה קטן לארבעה עם שני דרגשי קומותיים. יש מקום מועט מאד לתרמילים. הרכבת הזו מלאה תמיד ותורי ענק משתרכים ליד הקופות. על מנת להשיג כרטיס יש לבוא או יום קודם או בשעות הבוקר של יום הנסיעה ולרכוש כרטיס. מזוגדידי ניתן לחפש מרשרוטקה למסטיה, בין 10 ל- 15 לארי ואם לא מוצאים ניתן לנסוע ברכב עם נהג בעלות של כ- 100 לארי לרכב. 

3. טיסה יש פעמיים בשבוע וגם זה בערבון מוגבל. המחיר זול מאד – כ- 30 לארי. הבעייתיות- לא ידוע אם הטיסה יוצאת עד כ 15 דקות לפני ההמראה וזאת עקב תנאי מזג האוויר (רוחות חזקות מאד ) במסטיה.

הדרך מזוגדידי למסטיה דרך שבה גם המרשרוטקה מטביליסי עוברת וגם התחבורה מזוגדידי. בהתחלה הכביש מישורי טוב יחסית ונוח עד שמתחילים לעלות בדרך עפר משובשת תלולה ובתוך יער גשם אדיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shack2
shack2

”רכבת ליליה לזוגדידי“

קרא עוד

למעוניינים לסוע ברכבת הלילה מטביליסי לזוגדידי: 1. מומלץ לרכוש כרטיס בצהריים או אחר הצהריים 2. למעוניינים בתא פרטי (קרון שינה המתאים ל4 אנשים), בקשו מהקופאית Kupe 3. השתדלו לא להסכים על התא עם המקומות 1-4 או 36-40. אלה התאים הסמוכים לשירותי הרכבת (המצחינים). 4. לסובלים מקור - כדאי להוציא את שק השינה מהתיק או להתארגן על שמיכה למשך הנסיעה. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בחבל סוונטי

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בחבל סוונטי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לחבל סוונטי

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם