בית הכנסת קהל שלום
Rhodes Jewish Museum

4.7
(6)
Rhodes, Greece
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

זהו בית הכנסת העתיק ביוון והיחיד שנותר ברודוס וניתן להכנס ולהתפלל בו. חלק מבית הכנסת משמש כיום כמוזיאון היהודי בו מוצגים מסמכים, תמונות ועדויות לחיים שניהלה הקהילה היהודית המפוארת שחייתה ברודוס עד לחורבנה בזמן הכיבוש הנאצי.

 

מה חושבים מטיילים על בית הכנסת קהל שלום

4.7
6 מדרגים
2
1
0
0
0

6 המלצות על בית הכנסת קהל שלום

תמונת הפרופיל של d123546
d123546

”מומלץ מאוד לכולם“

קרא עוד

בית כנסת יפה גם לאתאיסטים כמונו. ניתן להתרשם מהעיצוב, מהיופי ומהדברים הקטנים שמוקדשים ליהודי רודוס שנספו בשואה. יש גם מוזיאון מעניין. בדרך לשם הסתבכנו וירד גשם - חוויה נפלאה האמת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של joegreat
joegreat

”בית הכנסת בעיר רודוס“

קרא עוד

ביקור בבית הכנסת היהודי היחיד שנותר בעיר רודוס הוא בגדר חובה לכל יהודי שמגיע לרודוס. בית הכנסת “קהל שלום” נבנה בסגנון ספרדי, בימה מרכזית לחזן וסביבו באגפים שונים מושבי המתפללים הפונים אל הבמה (ולא לארונות הקודש הפונים ירושליימה) . בבית הכנסת שני ארונות קודש אך לא הצלחנו להבין אל נכון אם בחגים מתקיימים בו תפילות מסודרות. ידיעות לא רשמיות מספרות על משפחות יהודיות בודדות החיות ברודוס, מקום בו שגשגה בעבר קהילה יהודית מפוארת שמנתה כ-5,000 נפש לפני השואה. בבית הכנסת התגלה לפני מספר שנים אגף קטן ששימש למקווה טהרה. צמוד לבית הכנסת הוקם מוזיאון מרתק המספר את תולדות יהדות רודוס והקהילה היהודית-הספרדית שחייתה באי ובאיים יווניים נוספים באזור. גולת הכותרת של המוזיאון הוא ספר תורה עתיק שהשתמר מהמאה ה-16 ואשר מוצג לראווה במקום. ביץת הכנסת שמור ומטופח והוא פתוח חינם אין כסף לקהל הרחב. כדאי לשים לב לאבנים המיוחדות המכסות את רצפת בית הכנסת ולקרוא על תולדות הקהילה במוזיאון ובמקורות אחרים ברשת. מרתק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ori__ginal
ori__ginal

”בית הכנסת "קהל שלום"“

קרא עוד

בית הכנסת פתוח למבקרים רק בחודשי התיירות של האי. בית הכנסת מרשים מאוד עם רצפת פסיפס מרשימה המאפיינת את האי. באתר קיים מוזיאון מומלץ על יהדות רודוס וקיים קיר הנצחה לנספים בשואה. ביקור מאוד מרגש!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של usant
usant

”בית כנסת "קהל שלום"“

קרא עוד

בית הכנסת “קהל שלום” ברודוס הוא בית הכנסת העתיק ביותר ביוון ונבנה בשנת 1577. בצמוד לבית הכנסת נמצא מוזיאון ובו ספר תורה עתיק יומין. בית הכנסת נמצא בסימטה צרה סמוך לכיכר בשם: Martyron Evreon שם מוקמת אנדרטה לזכר יהודי רודוס אשר הושמדו באושויץ ב-1944. בצידה הימני של הכניסה ניצבים לוחות זכרון ובהם חקוקים שמות 1673 יהודי המקום שהושמדו מתוך 1824 שחיו במקום.

רצפת בית הכנסת מרוצפת בחלוקי נחל בצורה מעניינת ביותר והוא הדין לגבי הכניסה והחצר. לבית הכנסת צמוד מקווה ותמונות מתחילת המאה העשרים מלמדות על העושר הרוחני של חיי הקהילה במקום. הבמה וארון הקודש מעוררים כבוד וגם אנו חייבים לכבד בביקור את המקום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kzipi
kzipi

”חוויה מרגשת מאוד ברודוס“

קרא עוד

כיהודיה, עצם הכניסה לבית כנסת בכל מקום שהוא בעולם, מרגשת מאוד. בכניסה לאולם התפילה הלא גדול ברודוס, רואים את הפודיום עליו עומד החזן. מסביב מפוזרים ספסלים וברקע נשמעת מוזיקה חרישית שמעלה את הריגוש וגורמת לדמעות.

מנורות ונברשות תלויות מסביב ומעל. מאחר והקומה השניה בשיפוץ לא זכינו לעלות למעלה.

חלק מבית הכנסת הוא מוזיאון קטן בו מוצגות עבודות תפירה וכלים שנעשו בידי יהודים. כמו למשל, כעריות, פמוטים, שמלת כלה ועוד. כן מוצגים ספרים ופריטים נוספים.

סמוך לבית הכנסת ישנה כיכר המכונה בשם “כיכר הקדושים המעונים”. לפני מספר שנים הוקמה שם אנדרטת שיש לזכרם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של malkach
malkach

”בית הכנסת ברודוס“

קרא עוד

מומלץ מאוד להגיע לבית הכנסת ברודוס. הכניסה חופשית, המקום נקי, המוזיאון הקטן ליד בית הכנסת מספר את סיפורה של הקהילה היהודית ברודוס. בכניסה שלט המנציח את הנספים בשואה. לוציה הזקנה שהחזיקה את בית הכנסת נפטרה לפני שנתיים, אך את המקום ממשיכים להחזיק בני המשפחה. בכיכר לפני הפניה לבית הכנסת, שאותה תזהו על ידי המזרקה המורכבת מ-3 סוסי ים, יש גינה הקטנה שבה אנדרטה לזכר יהודי רודוס שנספו בשואה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על בית הכנסת קהל שלום

מתוך הבלוגים - פוסטים על בית הכנסת קהל שלום

הוספת פוסט

תגיות