קאסטל די לאגו
Casteldilago

5
(1)
קאסטל די לאגו - למטייל (1) מתוף הטיפ של איתמר ב
קאסטל די לאגו מתוך הטיפ של איתמר ב - למטייל (2) מתוך הטיפ של איתמר ב
קאסטל די לאגו מתוך הטיפ של איתמר ב - למטייל (3) מתוך הטיפ של איתמר ב
קאסטל די לאגו מתוך הטיפ של איתמר ב - למטייל (4) מתוך הטיפ של איתמר ב
Casteldilago TR, Italy

מה חושבים מטיילים על קאסטל די לאגו

5
מדרג אחד
1
0
0
0
0

1 המלצות על קאסטל די לאגו

תמונת הפרופיל של איתמר ב
איתמר ב

”עיירה פיצפונת בדרום אומבריה שיש לה מלך!“

קרא עוד

בדרום מזרח חבל אומבריה, לא הרחק מטרני, בירת המחוז, שוכנת העיירה הקטנטנה קאסטל די לאגו (באיטלקית כותבים את שמה ברצף, Casteldilago). העיירה המזערית שוכנת על פסגתה של גבעה גבוהה, ממנה ניתן להשקיף על העיירה ארונה (Arrone), אחותה התאומה השוכנת ממול, ועל שאר אזור ואל נרינה היפה, המשתרע מסביב. בעיירה רק כמה עשרות בתי אבן, אבל באיטליה כמו באיטליה, הסמטאות הצרות, המדרגות, האדניות ופנסי הרחוב התלויים על קירות האבן הופכים את הפינה הנשכחת הזו למקום מקסים שכדאי לעלות אליו, אם אתם באזור.

את המכונית מחנים בחניון עפר שלמרגלות הגבעה ואת הדרך למעלה עושים (עד שעות הערב) במעלית ציבורית. מיד עם היפתח הדלת בכניסה העליונה לעיירה, יכה בכם ריח פרחים מהאדניות הרבות סביב. בעיירה גם מסעדה וחדרי אירוח של אחד בשם אנג'לו – איטלקי חביב, שבמשך 30 השנים האחרונות הקדיש את כל חייו ומרצו לטיפוח העיירה ולהפיכתה לאתר תיירות והיום כולם מכנים אותו כ”מלך” של קאסטל די לאגו. קראו טיפ נפרד על המסעדה.

במהלך עבודות השיפוץ על חדרי האירוח, התגלה מטמון עתיק של מאות פריטי קרמיקה, זכוכית, נחושת ואף כמה קברים… אנג'לו החליט להקצות את אחד המבנים למוזיאון קטנטן, המוקדש בעיקר לפריטי הקרמיקה, כך שהמקום מומלץ לחובבי אמנות הקרמיקה. את המוזיאון מנהל ואוצר פנסיונר בריטי חביב ונלהב, שבעברו היה אוצר של מוזיאונים מובילים בבריטניה וכיום מתגורר במקום עם אישתו, מזה כ-16 שנים. הביקור במוזיאון לא כרוך בתשלום וגם אין שעות פתיחה מוגדרות. הגיעו אל המסעדה או אל אחד השכנים והם ידאגו לכוון אתכם למוזיאון. לשכנים הצמודים למוזיאון גם יש את מפתחות הכניסה. ניתן גם להתקשר למסעדה לברר 377.4674647 או 335.7529232.

הטיפ עזר לך?

כתבות על קאסטל די לאגו

מתוך הבלוגים - פוסטים על קאסטל די לאגו

אין עדיין פוסטים על קאסטל די לאגו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות