תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי

תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי - למטייל (1) מתוף הטיפ של om ah hung
תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי מתוך הטיפ של om ah hung - למטייל (2) מתוך הטיפ של om ah hung
תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי מתוך הטיפ של om ah hung - למטייל (3) מתוך הטיפ של om ah hung
תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי מתוך הטיפ של om ah hung - למטייל (4) מתוך הטיפ של om ah hung
תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי מתוך הטיפ של om ah hung - למטייל (5) מתוך הטיפ של om ah hung

12 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי

תמונת הפרופיל של om ah hung
om ah hung

”נסיעה בתחבורה ציבורית ממנאלי לקיילוג (keylong) בלהול“

קרא עוד

למי שרוצה לנסוע ממנאלי לקיילוג, עוברים ב Rotang Pass גובה של 4000 מטר, יכול להיות שתרגישו סחרחורת וכאב ראש, מומלץ לקחת טיפול מונע למחלת גבהים. המוניות יוצאות בחמש-שש בבוקר מתחנת האוטובוסים וכל הקודם זוכה, עלות סביב 700 רופי לאדם. אני חשבתי שזה מוקדם מדי, האוטובוס יוצאים בחמש בבוקר, שבע ותשע, אבל הם יכולים גם לאחר, זו תחנת איסוף לא תחנת מוצא, עלות 180 רופי לאדם. הדרך מאוד יפה, עוצרים בקוסקר לביקורת דרכונים אז תצטרכו לרדת למסור את הדרכון ולומר לאן אתם נוסעים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ghev_Ziv
Ghev_Ziv

”נסיעה ממנאלי לדרמסאללה “

קרא עוד

את הנסיעה ממנאלי לדרמסאללה אפשר לקבוע בכל סוכנות נסיעות במנאלי והיא עולה כ-600 רופי (נכון ליולי 2015). הנסיעה אורכת כ-8 שעות ויש שני מועדים כל יום: ב-:10:00 בבוקר או ב-20:00 בערב. רוב התיירים מעדיפים את האוטובוס לילה, אבל ההמלצה שלי היא לקחת את האוטובוס יום. מי שיוצא בלילה מגיע בסביבות 03:00-04:00 לפנות בוקר לדרמסאללה ונתקע עד הבוקר בלי גסטהאוס או מקום לשבת בינתיים (המסעדות נפתחות בסביבות 07:00). בנוסף, מאוד גשום בעונה הזאת ולא נעים לחכות בחוץ בגשם. אנחנו נסענו באוטובוס יום והגענו ב-17:30.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ghev_Ziv
Ghev_Ziv

”מחיר ריקשה למנאלי הישנה“

קרא עוד

ברגע שיורדים עם האוטובוס במנאלי, תצטרכו לקחת ריקשה למנאלי הישנה, שם נמצאים כל התיירים, הסוכניות והגסטהאוסים. חלק מנהגי הריקשה הם תחמנים ויבקשו בין 200 ל-300 רופי לנסיעה לגשר במנאלי הישנה. הנסיעה אמורה לעלות 50 רופי ואמור להיות לכל נהג ריקשה לפי החוק דף עם מחירון.

לפני שאתם מתחילים להתמקח, תבקשו מהנהג שיראה לכם את המחירון ותראו לו שהמחיר הוא 50 רופי. הוא מחוייב על פי החוק שלהם להראות לכם את המחירון ולהשתמש במחיר שנקוב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של opbm
opbm

”נסיעה מדרמסאלה למנאלי“

קרא עוד

הנסיעה מדרמסאלה למנאלי מתבצעת בדרך כלל בלילה, באוטובוס תיירים. כמעט ואין הודים אשר נוסעים בנתיב הזה. הנסיעה עולה 600 רופי, ממש זול יחסית לנסיעת לילה, אך התנאים גם בהתאם... זה אוטובוס ישן וצפוף. הנסיעה מתחילה בשעה 8 בערב, ושעת ההגעה אמורה להיות 7 בבוקר, בפועל, בשעה 4 וחצי לפנות בוקר כבר מגיעים למנאלי ומתייבשים שם כי אף מקום לא פתוח. אני ממליץ להזמין מקום מראש, אם ניתן, וכך תדעו ישירות לאן ללכת בעת ההגעה במקום להתעכב שעות בחוץ בקור. האוטובוס יוצר ממקלוד, בדיוק מהמקום בו האוטובוס הוריד אתכם בעת ההגעה לדרמסלה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של meravbanner
meravbanner

”מלה למנאלי במיניבוס ונסיעה ברכבות“

קרא עוד

שלום- חזרנו מהודו לא מזמן ונעזרתי באתר כך שהחלטתי לתת כמה טיפים מעודכנים:

נסיעה מלה למנאלי - אין דרך להמנע מהנסיעה הסיוטית הזו ולכן מומלץ לעשות אותה בדוך-אנחנו לקחנו מיניבוס ולקח לנו 18 שעות- היה סיוט אבל בג`יפ זה לא יותר נוח. בסוף מגיעים. בכל מקרה עדיף לצאת בלילה וכך מגיעים בלילה הבא למנאלי.

באופן כללי אם אפשר עדיף לקחת רכבות- מאוד נוח ואפשר לבחור את הקרון שמתאים לכם. אם יש כרטיס ויזה בינלאומי אפשר להכנס לאתר הרכבות של הודו ואז אין צורך לשלם עמלה לשום סוכן שמשיג לכם מקום ברכבת בדיוק באותה צורה....ולוקח עמלה של לפחות 100 רופי. אם לוקחים אוטובוס עדיף לקחת אוטובוס תיירים ולא ``לוקל`` כי הוא נוסע מלא אנשים אין מקום והריח לא נעים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דורון1
דורון1

”אוטובוס מלה למנאלי“

קרא עוד

לא לקחת בשום פנים ואופן אוטובוס דרך סוכנויות הנסיעות במחיר של כ-1000 רופי! לנו הבטיחו (בסוכנות Markah שהומלצה כאן ב-1001 טיפים) אוטובוס מרווח ונוח, ובפועל הגיע אוטובוס ישן ומצ`וקמק עם רווח של כ-15 ס``מ בין שורה לשורה, צפוף מאוד בשביל נסיעה כזו ארוכה וקשה (אי אפשר בכלל ליישר רגליים)! ל``מזלנו``, היה אובר-בוקינג על האוטובוס המסכן הזה והתחילו צעקות, אז ניצלנו את ההזדמנות ו``התנדבנו`` לוותר על מקומנו תמורת החזר הכסף (קיבלנו מיידית מהאחראי על האוטובוס במזומן). 

בסופו של עניין, בגלל שחלינו, הזמנו טיסה יקרה לדלהי ב-$220 בג`ט איירווייס (באייר דקאן כבר לא היה מקום). אם אתם בכל זאת רוצים לעשות את הדרך הזו, לכו על ג`יפ או בדקו את האפשרות של אוטובוס של חברת HPTDC (יש להם משרד ב-Fort Road, בדקו בלונלי פלנט), אמור להיות נוח יותר מהאוטובוס המצ`וקמק של סוכנויות הנסיעות. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של radoron
radoron

”נסיעה מלה למנאלי“

קרא עוד

הנסיעה קשה, ארוכה ומייגעת. נסו בכל דרך להקל על עצמכם. אנחנו בחרנו לנסוע ב- Maxi Cab. הובטחו כיסאות נוחים, ניתנים להטייה. שילמנו 1400 רופי לנסיעה שלקחה 20 שעות (עיכוב של 6 שעות בדרך בשל מפולת אבנים). הנסיעה היתה קשה מאוד. ישבנו במושבים האחרונים וזו היתה טעות קשה. תמיד בחרו מקומות ישיבה ליד הנהג או עד לאמצע.

לדעתי אוטובוס עדיף. אוטובוס עולה 1000 רופי והנסיעה היא יומיים. ישנה אפשרות נוספת בג`יפ, המחיר בג`יפ משתנה בהתאם למקום הישיבה ונע בין 1000 - 1600 רופי לנהיגה רצופה של 11-13 שעות. צפוף וקשה. תמיד יש גם אוטובוס מקומי. עשו את הבחירה שלכם. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של giliyuval
giliyuval

”נסיעה ממנאלי לקאסול“

קרא עוד

לא להתפתות לטוריסט באס ממנאלי לקאסול, אלא לקחת לוקאל ממנאלי לבונטהאר ומשם לוקאל לבאראשאני או מאניקאראן (Manikaran). לא מאריך את הדרך יתר על המידה וזול משמעותית. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”הגעה מלה למנאלי בג'יפ“

קרא עוד

למעוניינים להגיע ללה ממנאלי בגי`פ (לדעתי האישית דרך זו עדיפה מאוטובוס): חלק מהסוכנויות מתווכות לג`יפים שבכל מקרה נוסעים ללה והנוסעים בשבילם הם עוד הכנסה צדדית. 

אם יש מזל אפשר ליפול על ג`יפ ריק יחסית ולנסוע בנוחות יחסית (אנחנו נסענו 3 בלבד בג`יפ), כמובן שלא תמיד יש מזל (והבהרה בקשר לג`יפים- גי`פ רק נשמע טוב, על פי רוב מדובר בחברת Tata ובנסיעה בדרכי עפר תרגישו כל חצץ וחצץ בדרך וכשהוא מלא אז די צפוף בפנים ולמרות זאת עדיין עדיף לדעתי)

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות במנאלי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה למנאלי

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם