מסלול ארוך בטסמניה

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

5 המלצות על מסלול ארוך בטסמניה

תמונת הפרופיל של nadav_ron
nadav_ron
1

”טיול במרבית האי טסמניה“

קרא עוד

מרבית הישראלים שמגיעים לטזמניה באים לשבוע, אך בפועל כדי לראות את האי כמו שצריך דרוש זמן רב הרבה יותר. טסמניה היא גן עדן לאוהבי הטרקים והטבע כמו שהוא אמור להיות, לא מקולקל, לא מתוייר מדי, עם נופים עוצרי נשימה, ומסלולים מאוד מסודרים ומאורגנים. החודש האידיאלי לטייל בו הוא פברואר, אך גם בחודשים טובים צפו לקצת גשם (לפעמים הרבה) במהלך הטרקים שאתם עושים.

אני טיילתי בטזמניה במשך חודש, וטעמתי את שלושת הטרקים הטובים ביותר שיש לאי להציע. טיילתי בתחבורה ציבורית, שהיא לא דבר זול בטזמניה (חברת Tassie Link) אך ניתן להגיע באמצעותה למרבית איזורי האי ולטרקים המובילים. יש לתכנן את התחלת וסיום הטרקים כהלכה, כיוון שהאוטובוסים לא פועלים בכל יום, ולחלקם יש צורך להזמין מקום מראש.

אני התחלתי בטרק של 4 ימים ב- South Coast. המסלול המקורי הוא מסלול של 6-7 ימים, כאשר בסוף הטרק יש לטוס בחזרה להובארט, או לעשות את המסלול הפוך. אופציה נוספת היא לעשות את הטרק ולחזור בלגונה הגדולה בחזרה לנקודת ההתחלה. המסלול הולך לאורך החוף עם חופים מאוד יפים, וחלקים ממנו לא קלים בכלל. הלינה היא באיזורי קמפינג מוגדרים באהלים.

לאחר מכן נסעתי באוטובוס לפסגת ה- Frenchmans Cup שהוא לטעמי האישית הטרק הכי טוב בטסמניה. מתחילים בצעידה של מספר קילומטרים באיזור בוצני, ולאחר מכן מתחילים לטפס אל עבר פסגת ההר. הטרק הזה כולל את הנופים הטובים ביותר שיש לטסמניה להציע, לאורך המסלול יש אתרי קמפינג וכן 2 בקטות בהן אפשר לישון. גם בתקופת השיא במהלך אמצע השבוע הטרק הזה די ריק, והרבה פעמים אין בעיה למצוא מקום פנוי בבקטות. מזג האוויר יכול להיות די קשה גם בקיץ, ואפילו לפעמים מושלג בפסגה. במסלול הולכים וחוזרים את אותו המסלול, ומשם ניתן להמשיך מערבה, או לחזור בחזרה להובארט.

אני חזרתי להובארט, ואחרי יום מנוחה נסעתי ל- Wineglass Bay שהוא החוף הכי מפורסם בטסמניה ליומיים, ומשם המשכתי ל Cradle Mountain שהיא נקודת ההתחלה של ה- Overland Track שהוא הטרק הכי מפורסם בטסמניה ואולי באוסטרליה בכלל. ניתן לעשות את הטרק הזה ישר, אך לאורך המסלול יש הרבה מאוד מסלולים צדדיים שאת חלקם מומלץ מאוד לעשות. אני עשיתי את הטרק במשך 7 ימים, והמסלולים הצדדיים הכי מוצלחים לטעמי הם Mt Ossa שהוא ההר הכי גבוה בטסמניה וכן את האקרופוליס, שהוא מסלול צדדי שבשבילי היה נקודת השיא בטרק. את החלק האחרון בטרק ניתן לעשות ברגל, או במעבורת שמקצרת את סוף המסלול הפחות מעניין. מנקודת הסיום של הטרק, חזרתי בחזרה להובארט, ולאחר מכן נסעתי לפנינסולה ששיאה הוא מושבת הענישה Port Arthur, שהיא עדות מרתקת להיסטוריה של טסמניה ושל אוסטרליה בכלל. יש שם מסלול נחמד של יומיים שלושה, אך קצת בעייתי לעשות אותו כשתלויים בתחבורה ציבורית. אני הסתובבתי שם במסלול מאורגן של יום אחד,

יש עוד מגוון גדול של דברים שאפשר לעשות בטסמניה, אבל זה כבר יהיה לטיול הבא.

אם יש שאלות נוספות, אני אשמח לענות עליהם במייל נדב

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ניסים
ניסים

”טרק האוברלנד ושאר טזמניה“

קרא עוד

התקופה האידאלית (והעמוסה) היא דצמבר - אפריל. מזג האוויר יחסית נח ושעות היום ארוכות. אני רואה שיש להם עכשיו booking system. נדמה לי שזה חדש, כי לא זכור לי דבר כזה כשהייתי. אז זה היה - הראשון שתופס - מקבל מקום בבקתה והשאר - קמפינג בחוץ. לא יודעת איך זה מתבצע היום. בכל מקרה, לא עשיתי את כל הטרק אלא רק את ההתחלה והסוף (יומיים מכאן ומשם - שיקולים של אוטו ושל זמן). למרות שהאי מתוייר לעייפה וקשה להשיג מיטה פנויה בינואר באכסניות, עדיין הנופים נראים כמו סוף העולם. נופים מדהימים שבהחלט משתווים לנ``ז, מפגשים מגניבים עם בעלי חיים- שלא תראה בניו זילנד. האוסטרלים בטרק מוסיפים לחוויה - עם של מטיילים תותחים. זקנים וילדים עושים את הטרק הזה. 

הטרק היה (לפחות כשהייתי שם לפני שנה וחצי) קצת פחות מתוחזק מאשר ה-great walks בנ``ז. מה שאומר יותר בוץ אבל גם קצת יותר wilderness. בקיצור - לטעמי מומלץ בעונה הנכונה. כשמדברים על מחוץ לעונה - כאן כבר נכנס השיקולים - שלג, בוץ, יום קצר וכד`.

לגבי המחיר - בנ``ז הטרקים הגדולים עולים לפחות 35$ ללילה ללינה בבקתה. (שלא לדבר על העלות המופרזת של המילפורד) כך ש-100$ ל 5-6 ימים נשמע סביר. שווה גם לקנות את הפאס לפארקים הלאומיים- חוסך כסף. 

לגבי שאר טסמניה- Friecinet National park, Mount field National Park, Port Arthur - כבר יכסו עוד שבוע. באיזור של Mole Creek יש מערות נטיפים יפות ובכלל בכל האי יש המון מסלולי הליכה קצרים שמובילים למפלים מדהימים ותצפיות עוצרות נשימה. עוד מקום שלא הייתי בו אבל המליצו לי- Maria Island. Gordon-Franklin Rivers - שווים ביקור, וגם הובארט חמודה מאוד ויש שם מסלול נחמד של חצי יום - Mt Wellington. 

 יערות גשם גדולים שלא ידוע מה מסתתר בהם. קצת כמו במעמקי הפיורדלנד בנ``ז. מצוקים למעמקי התהום, נהרות שוצפים, מיתוסים על אסירים שברחו, על הזאב הטסמני (בניגוד לשד הטסמני שבהחלט נמצא שם), בעלי חיים מוזרים וגם התושבים קצת מסובבים - אבל אי אפשר להאשים אותם. בקיצור מקום אפוף אווירה וטבע.

 חובה להסתובב עם רכב ורצוי לישון בקמפינג כדי לקבל את הרושם הנכון מהאי הקטן והמדהים הזה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נילוס
נילוס

”המלצה למסלול טזמניה“

קרא עוד

המעבורת עוגנת ב- Devonport מקום אידיאלי משם לצאת אל טרק ה- Overland או לפחות זמן הטרק של Walls of Jerusalem אפשר בקלות לעלות שם על אוטובוס מערבה לתחילת הטרק. משם הטרק יורד דרומה ל- Lake saint claire. משם להמשיך לטרק אפשרי לarthur ranges הטרק הזה הוא טרק לא קל בכלל אבל מאלף. או שאפשר לבחור את הטרק של אזור Lake Pedder או Franklin River. השלישי הוא הקל ביותר מהשלושה. משם המרחק נסיעה הוא שעה באוטובוס להוברט שם שווה להיות לפחות יומיים לספוג את האוירה ואם יתמזל מזלכם אז להיות ב- Salmanca Market ביום ראשון. משם אפשר להמשיך לטרק לאורך החוף לכיוון מערב לטרק שנקרא ה South Coast Trek. ולחזור להתאושש קצת בהוברט. משם להמשיך מזרחה לכיוון EagleHawk neck ו- Port Arthur מושבת העונשין המפורסמת. ממשיכים משם לאורך החוף המזרחי צפונה ל- Freycinet National park ולטרק של Wine Glass Bay. אחד המקומות היפים ביותר עלי אדמות. (שם קנגורו קטן גנב לי את כל האוכל מהתיק לפנות בוקר). משם אפשר להמשיך צפונה עד לשפיץ הצפון מזרחי ל- Mt Willian National park. 

משם שווה להמשיך לעיר Launceston ולא להחמיץ את Catarct Gorge (נראה כמו מסלול טרקים בתוך העיר). כל מה שתיארתי כאן הוא רק תמצית קצה הקרחון. אבל שימי לב כי תיארתי כאן חודש או יותר נון סטוף של טרקים. אז אולי ידרש יותר זמן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של talik_1
talik_1

”טרק האוברלנד“

קרא עוד

ה-``Overland Track``. אי שם מעט צפונית מערבית למרכז טזמניה. מדהים!!! אז איך:

בתקופת השיא (דצמב`-ינו`) יש אוטובוס יומי אל הטרק ובחזרה (חבל שחייבים לקבוע יום מראש, ובטרק מן הסתם אין דרך לשנות את זה, אבל אם תקבעו את היום ותסיימו את הטרק מוקדם יותר, בדרך-כלל אין בעיה להקדים.) ובשאר החודשים 3 פעמים בשבוע.

אפשר לעשות בוקינג כמו בניו-זילנד, באכסניות או במשרדי המודיעין, מהוברט ומלונססטון (יותר זול כי זה יותר קרוב), רק שהבוקינג הוא לאוטובוס בלבד!!!

אי אפשר להזמין מקום לבקתות בטרק!!! המקום הוא על בסיס ``כל הקודם זוכה``, ויש לצפות שבעונה במיוחד יהיה קשה למצוא מקום בבקתות. (הרחבה בסוף על ``הטרק שלי``... : ) )

מה שמעולה בניגוד לניו-זילנד (ומה שאח``כ בגלל זה עצבן אותי בניו-זילנד) הוא שמשלמים כניסה בפארק אחד, משהו באמת זול, 7-18$A, ובעצם אפשר להכנס עם כרטיס הכניסה בכל פארק בטזמניה בלי להוסיף לתשלום, מתי שרוצים!!! בכרטיס רשומים כל הפארקים שבטזמניה, ובכל פארק אליו מגיעים הם מחתימים את הכרטיס. לצערי יש לי רק שתי חותמות.

לא משלמים על הבקתות. הבקתות הן בסיסיות בלבד, רק דרגשים בלי מזרונים או כיריים, אבל בחלקם יש תנור חימום. לכן חובה לסחוב ציוד בישול.

בטזמניה יש ממש הרבה טרקים, כשאחרי האוברלנד הרב מדברים על ``Walls Of Jerusalem`` שלצערי לא יכלתי לטרק בעצמי, מחוסר זמן.

ולגבי הסיפור שלי בטרק: חזו גשמים ואפילו שלג, ומשום מה 6 ימי הטרק שלנו היו שטופי שמש (ואני ממש לא מצטער על זה...), מה שהפליא את כולם, כי אומרים שבד``כ יש מקסימום שני ימים בלי גשם בטרק, מקסימום, ורק ביום האחרון טפטף מעט, וכבר למחרת דיברו על שלגים...), ולא יצא לנו לישון באוהלים כי משום מה תמיד היה מקום בבקתות (ואפילו בבקתה אחת היינו רק חמישה אנשים), כשבטבלה שמבקשים למלא רשמו שכמה ימים לפני זה ישנו בבקתה 36 איש (ביקתה של 12 מקומות!!!).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של veredmk
veredmk

”מסידני לטזמניה“

קרא עוד

אם אתם נוחתים בסידני - אז המלצה אישית - תנו לעיר יומיים שלושה, בונדי ביץ', דרלינג הרבור, הרוקס... והמשיכו הלאה.

אפשר להתחיל לנדוד דרומה, אבל לא דרך פנים הארץ, אלא דרך החוף, לעבור העיירות קטנות והמון ירוק (מה שבד`כ לא מאפיין את אוסטרליה). תחצו את הגבול לויקטוריה בנהר המארי ותתחילו לנדוד לאורך החוף. אני מבטיח חוויה אלוהית. 

קשה לשכוח את אזור Lakes Enterance, יש שם חוף ים באורך 150 קילומטר, פעם ישנתי שם יומיים והרגשתי כאילו אני האדם היחיד עלי אדמות.

אם יש לכם קצת כסף וזמן ואתם לא מטיילים לבד, קחו שבוע ותשכירו בית צף (סירה עם בית עליה) ותתחילו לשוטט בין האגמים. יש שם מאות איים קטנים, כשאני עשיתי את זה במשך יומיים ליוותה אותי להקת דולפינים (היינו 8).

משם ל- Wilsons Promentary שזו שמורת טבע מדהימה ביופייה, האמת היא ששם לא הייתי כבר כמה שנים אבל המקום והחוויות איתי לתמיד.

משם למלבורן וזו חוויה אחרת בפני עצמה (לא סתם זו העיר עם רמת החיים הגבוהה בעולם מזה מספר שנים). ראו טיפ נפרד תחת ``העיר הכי יפה בארץ עוץ``).

משם תעלו על מעבורת לטזמניה (12 שעות בלילה) או טיסה של שעה. וכשתנחתו שם הכל יראה אחרת (ניו זילנד לא סוף הדרך מבחינתי). איפה עוד תוכלו לראות עיר מרכזית עם נהר הזורם בתוך נקיק באמצע העיר (Launceston)? 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול ארוך בטסמניה

אין עדיין פוסטים על מסלול ארוך בטסמניה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות