ממנטו פארק (פארק הפסלים)
Szoborpark

4
(3)
ממנטו פארק (פארק הפסלים) - למטייל (1) מתוף הטיפ של eellee
Budapest, Balatoni út - Szabadkai utca sarok, 1223 Hungary
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

פארק זה הוא מוזיאון חיצוני עם כ-40 פסלים שונים של לנין, מארקס, בלה קון ודומיהם, שנמצאו בערימות הזבל עם קום העידן הפוסט-סוציאליסטי. בעבר, פסלים אלו היו מפוזרים בעבר במרחבים הציבוריים של העיר בהתאם להנחיות ואידיאולוגיית המשטר הסוציאליסטי. פארק ממנטו ממוקם כ-10 ק”מ דרומית-מערבית ממרכז העיר. הריאליזם הסוציאליסטי מובע כאן בצורה מוחשית דרך הפסלים. אטרקציות מעניינות הן שחזור נעליו של סטאלין, או מה שנותר מהם לאחר שהפסל נכרת ממעמדו ברחוב דוז’ה גיורגי במסגרת המהפכה ב-1965, עמדת טלפון בה מבקרים יכולים “להתקשר” למנהיגי מפלגות העבר, כמו גם סרט תיעודי נדיר של סוכנים סמויים בעודם אוספים מידע מהאינפורמנטים שלהם.

מה חושבים מטיילים על ממנטו פארק (פארק הפסלים)

4
3 מדרגים
1
1
1
0
0

3 המלצות על ממנטו פארק (פארק הפסלים)

תמונת הפרופיל של eellee
eellee

”שווה להגיע לפארק הגיבורים בבודפשט“

קרא עוד

בפארק יש 41 פסלים מהתקופה הקומוניסטית בבודפשט, שהועברו לשם והם מאוד מרשימים. ההגעה קלה – מטרו ירוק לתחנה סופית Kelenfold, ואחר כך קו 150 עד לפארק. בסך הכל כ-45 דקות ממרכז בודפשט.

כניסה עולה 1,500 פורינט ויש גם כניסה חינם לתצוגה של ההיסטוריה וסרטן ממול לפארק. בהחלט מעניין ושווה, אך לא מתאים לילדים מתחת לגיל 16 לדעתי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zohar7590
zohar7590

”פארק הפסלים בבודפשט“

קרא עוד

עוד עדות לעובדה שעד לא מזמן הקומוניזם שלט במדינה. בפארק זה ישנם עשרות פסלים של לנין ושאר החברים… הפארק הוקם לאחר נפילת המשטר מכל הפסלים שהיו מוצבים בעיר. בעיניי, זהו מיצג מרשים וחוויה אדירה שמזמנת הצצה לתקופה מעניינת. זוהי גם הזדמנות להמון תמונות מצחיקות. יש בפאקק חנות מזכרות שווה במיוחד והכניסה בתשלום סמלי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של norha1
norha1

”לחובבי נוסטלגיה "אדומה"“

קרא עוד

כאשר השתחררה בודפשט מעול הקומוניזם, היו ברחובותיה ואתריה עשרות פסלים שהוקמו על ידי השלטון הקומוניסטי. בבודפשט מצאו פתרון די מקורי, במקום לנתץ אותם, כל הפסלים הוסרו ורוכזו במקום אחד וזהו הפארק, בו אפשר לבקר למי שיש זמן עודף בבודפשט. הפארק, שנוסד ב-1991, מרוחק מלב העיר ודרכי ההגעה שלו מפורטות באתר האינטרנט. שעות פתיחה הן מ-10:00 בבוקר ועד השקיעה. כניסה (לפני הנחות) 1,500 פורינט. משך הביקור כולל ההגעה וחזרה כ-4 שעות.

הטיפ עזר לך?

כתבות על ממנטו פארק (פארק הפסלים)

מתוך הבלוגים - פוסטים על ממנטו פארק (פארק הפסלים)

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לבודפשט

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם