מכרה המלח וולטן בהאליין
Salzwelten

מכרה המלח וולטן בהאליין - למטייל (1) מתוך הטיפ של עומר א.
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (2) מתוך הטיפ של עומר עומר
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (3) מתוך הטיפ של עומר עומר
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (4) מתוך הטיפ של עומר עומר
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (5) מתוך הטיפ של עומר עומר
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של ariel_berko - למטייל (6) מתוך הטיפ של ariel_berko
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של ariel_berko - למטייל (7) מתוך הטיפ של ariel_berko
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של ariel_berko - למטייל (8) מתוך הטיפ של ariel_berko
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של ariel_berko - למטייל (9) מתוך הטיפ של ariel_berko
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של ariel_berko - למטייל (10) מתוך הטיפ של ariel_berko
מכרה המלח וולטן בהאליין מתוך הטיפ של ariel_berko - למטייל (11) מתוך הטיפ של ariel_berko
Ramsaustraße 3, 5422 Bad Dürrnberg, Austria
+43 6132 2008511
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

20 המלצות על מכרה המלח וולטן בהאליין

תמונת הפרופיל של אפי שוב
אפי שוב

”חוויה לבקר במכרה המלח בהאלין “

קרא עוד

ביקרנו בחודש אוקטובר, לא בעונה, ולכן לא חיכינו בתורים. נכנסנו לסיור כמעט מיד. בכניסה קיבלנו בגדי כורים (בעיקר כדי לא ללכלך את הבגדים שלנו). ההסברים של המדריך היו בגרמנית, כי הקבוצה הייתה אוסטרית אבל המדריך ביקש שנלך לצדו כדי שהוא יסביר לנו קודם באנגלית. התחלנו בנסיעה ברכבת כורים, ישבנו זה אחר זה כשהרגליים משני צדי הספסל. נסענו לפנים המכרה וקיבלנו הסבר קצר והתחלנו ללכת, הולכים במנהרה, לא גבוהה, מוארת אבל באור חלש. הלכנו בתוך המכרה והגענו אל המגלשה הראשונה. ובכן, לגבי המגלשה, כמעט לא נכנסתי בגלל הפחד ממנה ובדקתי שיש אפשרות לרדת במדרגות. לאחר שראיתי את הקבוצה גולשת וראיתי את קצה המגלשה אזרתי אומץ. מתגלשים בזוגות או בשלישיות, לא לבד. ההרגשה היא כמו מגלשת ילדים, אין מה לפחד. בהמשך הלכנו עוד ברגל, שמענו עוד הסברים על עבודת הכורים, מדי פעם יש סרטון בגרמנית כמובן. עברנו את הגבול לגרמניה. והגענו למגלשה נוספת, ארוכה יותר ושם כבר לא פחדתי. הגענו למקווה מים קטן ושטנו בו לצלילי מוזיקה נעימה רגועה ואורות צבעוניים ומתחלפים, חוויה מקסימה. ולסיום חזרנו לכניסה ברכבת הכורים. בסוף קיבלנו גם מלחיה למזכרת. מחיר כרטיס לאדם 21 אירו.

טיפ חשוב שלא ידענו עליו לפני שקנינו כרטיסים במכרה: יש הנחה לבעלי כרטיס זלצבורגלנד. בקופה שאלו אם יש לנו כרטיס ואמרו לנו שיש הנחה. מכיוון שזה היה האתר הראשון שלנו, וידענו שמחיר הכניסה לא כלול בכרטיס, עוד לא קנינו אותו. לכן בכל מקרה מי שמתכנן לקנות את הכרטיס, כדאי לקנות אותו לפני המכרה ובכל מקום שתגיעו תמיד כדאי לשאול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפרת ס.
אפרת ס.

”מכרות המלח בבאד דורנברג הנקראים Salzwelten Salzburg“

קרא עוד

מכרות המלח בבאד דורנברג, הם בחירה מצוינת ליום גשום. נמצאים כ-45 דקות נסיעה מאזור פלכאו וכ- 15-20 דקות מזלצבורג. אנחנו מגיעים בסביבות 10:30. אין כמעט תור. בכניסה מלבישים אותנו בבגדים לבנים, במיוחד למכרה. מתחילים סיור של כשעתיים-שעתיים וחצי, באנגלית וגרמנית.

בדרך יש נסיעה בקרוניות הלוך על ההתחלה וחזור בסיום הסיור. בדרך יש שתי מגלשות עץ מהירות וקצרות, אל מעמקי המכרה, אשר מרגשות ומשמחות את הילדים והנוער. יש סרטונים קצרים בגרמנית עם כתוביות באנגלית (קצת משעמם בחלק מהזמן) וכן, שייט באגם מלח. ובסוף הסיור מקבלים מלחיה קטנטנה מתנה. המדריך היה מאוד נחמד ונעים.

הסיור במערה הוא מאוד נחמד, יפה ומהנה ואף מעניין בחלקו. מומלץ כאופציה ליום גשום.

בקרבת מקום (5-10 דקות נסיעה), יש מגלשות הרים מעולות, אך מכיוון שירד גשם, שמרנו אותם ליום אחר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יב טיולים
יב טיולים

”מכרה מלח בהאליין“

קרא עוד

ביקרנו במקום באוגוסט 2015. המקום מאוד נחמד. הסיורים מודרכים ומתחילים בנסיעה נחמדה ברכבת כורים. אחרי הנסיעה ישנה הליכה (לא קשה) בתוך המכרה, ומבקרים באולמות שונים (ישנה הדרכה בגרמנית ואנגלית), שבתוכם שייט על אגם מלח תת קרקעי.

במעבר בין האולמות ישנן מגלשות עץ נחמדות (שתיים) שמורידות למפלס תחתון ומצלמות את הגולשים (תמונות ניתן לרכוש בסוף המסלול). הטמפרטורה במכרה קרירה, אך נעימה (לפחות לדעתנו). בסוף הביקור מחלקים מלח למזכרת. החוויה במכרה נחמדה מאוד לכל המשפחה (בכניסה ישנה מסעדה עם אוכל סביר). בילינו במכרה כשלוש שעות. מומלץ!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ilanitwinter
ilanitwinter
1

” המערה הייתה משעממת“

קרא עוד

ביקרנו במערת הקרח בהאלשטט וגם במערת הממותות וב-“5 האצבעות”. האתר יקר מאד ולא התרשמנו בצורה יוצאת מגדר הרגיל. מערת הקרח הייתה נחמדה, אך לא יותר מזה המדריכה לא הייתה מובנת כל כך, היה לה מבטא כבד (לא לשכוח להביא בגדים חמים – קפוא שם).

מערת הממותות נקראת כך על שום גודלה, ולא כי היו בה ממותות. התפלאנו קצת על “העבודה בעיניים”, אך חשבנו שיהיה מעניין והתבדנו. המערה הייתה משעממת ולא היה לה יחוד כלל. הנוף מ-5 האצבעות היה מדהים. אמנם הגענו ביום מעורפל וגשום, אך לרגע כשהגענו למעלה, התבהר וראינו את כל הנוף המדהים כולל את אגם האלשטט. למזלנו את זה לא הפסדנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ofersim
ofersim

”פעילות מקסימה לילדים ולהורים “

קרא עוד

הגענו למכרה כאשר בחוץ קר ויורד גשם. קיבלנו חליפות לבנות וירדנו למכרה, קיבלנו הסבר מפורט, צפינו בסרטונים, התגלשנו בשתי מגלשות עץ, ושטנו על אגם מלח. בתקופת הקיץ פועלת ליד גם מגלשת הרים.

על מנת להוזיל את העלויות, שווה לבדוק כרטיס משפחתי (הגדרת משפחה באוסטריה זוג + ילד – 61 אירו). ניתן להזמין כרטיסים מראש באתר האינטרנט, ולקבוע את שעת הסיור על מנת לחסוך זמן. אורך הסיור כשעה וחצי. חוויה מקסימה, לא לפספס. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של irissadon
irissadon

”מכרה המלח - חוויה נחמדה“

קרא עוד

האתר פתוח בשעות 09:00-17:00, והכניסה היא לילדים מגיל 4. בכל 10 דקות יוצא סיור מודרך (ההדרכה הייתה באנגלית). זכרו להצטייד במשהו ארוך לביקור, שכן הטמפרטורה בפנים היא עשר מעלות. קיימות מספר אטרקציות במקום: נסיעה ברכבת, הליכה רגלית לא ארוכה בחושך על גבי מסילות הליכה, שתי מגלשות – אחת קצרה ואחת ארוכה יותר (כל מי שמפחד לרדת במגלשה, יש גרם מדרגות צמוד אליה וניתן לרדת רגלית), צפייה במספר סרטים המסבירים את ההיסטוריה של המערה ושל האזור בכלל וחזרה ברכבת. נחמד מאוד.

מחיר תמונה למזכרת: 7 אירו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dekelblr
dekelblr

”כרטיסים מוזלים למכרה המלח בהאליין“

קרא עוד

החוויה במכרה המלח בהאליין נחמדה. לאחר שלובשים את הבגדים שמקבלים, נכנסים ברכבת אל בטן האדמה ושומעים את הסיפור על מכרות המלח.

במהלך הסיור ישנן שתי מגלשות גבוהות מעץ (חוויה נחמדה מאוד, ולמי שחושש יש אפשרות לרדת במדרגות). כמו כן, יש מעבר קטן בסירה על פני אגם קטן שנמצא בתוך המכרה עצמו.

לסיכום: החוויה נחמדה, מתאימה לילדים ולמשפחות. ההסברים בגרמנית ואנגלית.

ממליצה לרכוש מראש כרטיסים דרך האינטרנט, העלות משמעותית יותר זולה וגם חוסך את העמידה בתור. הסיור מתאים במיוחד לימים גשומים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מיכל ע
מיכל ע

”מכרה המלח Hallein“

קרא עוד

ביום קריר וגשום באוסטריה הגענו לקופות המכרה ב-15:00, וקיבלנו כרטיסים לסיור של 16:15. העברנו את הזמן בכפר הקלטי הצמוד ובקפיטריה. הכניסה למכרה איננה כלולה בכרטיס זלצבורגרלנד והיא די יקרה. אנחנו מצאנו כרטיסי הנחה בקניות שערכנו ב-Spar וזה היה מזל, כי לו היינו משלמים את המחיר המלא היינו מרגישים שזה בזבוז נוראי – אף אחד לא ממש התלהב מהמכרה. זה חביב, אבל לא יותר, לפחות לא כשצריך לחכות בתורים. המגלשות אכן מאוד נחמדות, אבל בסה"כ יש שתי מגלשות (את השניה הקטנים עשו פעמיים, אבל זה רק בגלל שהיינו בין הראשונים). השייט סתמי והרכבת גם לא איזה אטרקציה. הסרטונים של ההסברים נחמדים, אבל זה בגרמנית (עם כתוביות באנגלית).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Hilad34
Hilad34

”חוויה משפחתית נחמדה אך לא יותר “

קרא עוד

אפשר להגדיר את מכרה המלח Hallein כגימיק תיירותי מוקפד. יש רכבת נחמדה, מגלשות שנראות קצת מפחידות בהתחלה (אבל הן בכלל לא), מצגת, מדריך חביב ומשועשע, סירה שכאילו נוסעת על מים (אך כנראה שזה רק אפקט), וסרבלים שלובשים בכניסה למערה (מלוכלכים). הילדים מאוד נהנו ואנחנו נהנינו בעיקר מההנאה שלהם…

הכניסה יקרה (עלה לנו 72 יורו לזוג + שלושה) והתור עלול להיות מאוד ארוך (הגענו ב-12:00 וחיכינו שעתיים אותן העברנו בכפר הקלטי המשוחזר שנמצא צמוד שהוא חביב).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של vaba
vaba

”מכרה המלח - באד דורנברג בהאליין“

קרא עוד

בהמלצות הכותבים הגענו למכרת המלח בדורנברג – הצד האוסטרי. ילדים החל מגיל 4.

כל 10 דקות יוצא סיור מודרך. ההדרכה הייתה בשלוש שפות: גרמנית, אנגלית ואיטלקית.

לבשנו את הבגדים ויצאנו לדרך. בפנים 10 מעלות. הבאנו סווצ'רטים, לא היה לנו קר עם חולצות קצרות (אוגוסט).

נסיעה ברכבת, הליכה רגלית (קצת חשוך, הדלקנו פנסים בטלפונים הסלולרים), שתי מגלשות קצרות (כל מי שמפחד לרדת במגלשה – יש גרם מדרגות צמוד אליה, ניתן לרדת רגלית) וחזרה ברכבת. נחמד מאד.

מחיר תמונות המזכרת: 7 אירו אחת.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מכרה המלח וולטן בהאליין

מתוך הבלוגים - פוסטים על מכרה המלח וולטן בהאליין

אין עדיין פוסטים על מכרה המלח וולטן בהאליין.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות