מסלול בן שבוע-שבועיים בלוזון

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

3 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים בלוזון

תמונת הפרופיל של zafrirf
zafrirf
1

”שבועיים פיליפינים באוגוסט“

קרא עוד

15.8.12 הגעה למנילה מהארץ אחרי בערב, שינה במלון "Juilo Hotel" מלון נחמד וסימפטי. 16.8.12 חבירה לבן שהגיע מהודו והצטרף לטיול), שינה במלון "Copa" (לא מוצלח במיוחד) ב-17.8.12 טילנו בהר געש בסביבת מנילה וכן שייט בנהר. היה חוויה נהדרת וטיול מוצלח מאוד. ב- 18.8.12 טיול לצפון - לבנאווי עם ואן ונהג ומדריכה שחיכתה לנו בבנאווי. לבנאווי הגענו בערב.(שינה במלון היחיד בבנאווי (מלון טוב) ב-19.8 טיול לכפר שנקרא בטאד. הטיול אורך יום שלם עם הליכה רגלית די מאומצת (עליות וירידות מ ו-לבטאד ועל טרסות האורז. 20.8.12 טיול לסגאדה ומערות הקבורה - שינה בסגאדה. 21.8.12 חזרה למנילה דרך בג'יו, שינה במנילה. 22.8.12 טיסה לפלוואן ורכב ישירות לאל נידו. 23-5.8.12 נופש באל נידו שכולל שייט לאיים וכיף לא נורמלי. באל נידו שינה במלון "El nido beach hotel". 26.8.12 חזרה לפוארטו פרינססה, שינה במלון "Dolche Vita Hotel" אחלה מלון. 27.8.12 טיול לנהר התת קרקעי (אכזבה מסויימת) 28.8.12 טיסה למנילה ולילה במנילה 29.8.12 טיסה חזרה לארץ.

מספר הערות: 1. את הטיול לצפון אירגנו באמצעות סוכן ישראלי מקומי בפיליפינים בשם יפתח ועקנין שהיה בסדר גמור ואירגן בצורה טובה מאוד, היה קואופרטיבי וסייע בכל מה שאפשר היה. לגבי מחיר, ייתכן שניתן לארגן הכל לבד, אבל למי שלא בקיא ועם מעט הזמן שהיה לנו להתארגן על הטיול (מסיבות אישיות) הוא היה הפיתרון הטוב ביותר ובסופו של דבר היה טיול מוצלח מאוד. 2. אם ניתן, צריך להיות בדרום עוד מספר ימים כדי קצת "לנוח" ו"לתפוס שלווה". 3. בפוארטו פרינססה אין הרבה מה לעשות למעט הנהר התת קרקעי. 4. למרות חששנו ממזג האוויר, למזלנו לא נתקלנו בגשמים ו/או תופעות טבע שהעיבו על הטיול. גשמים שהיו היו בלילות ו/או מוקדם בבוקר. שום טיול לא נידחה או בוטל בגלל גשם ולא ירד גשם באף אחד מהטיולים שעשינו. 5. האוכל בפיליפינים מ-ז-ע-ז-ע. 6. לאור העזרה שאנחנו שואבים מהמדור הזה בטיולינו, מקווה שעזרתי למי שמתכנן טיול דומה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יוסי ל
יוסי ל

”תכנון טיול בצפון לוזון – גם ל"קשישים"“

קרא עוד

טיילנו בצפון לוזון בחודש פברואר במשך עשרה ימים כחלק מטיול ארוך בפיליפינים. במשך זמן ממושך, לפני הנסיעה, ניסינו לשכור רכב 4X4 לנהיגה עצמית. פנינו לחברות מקומיות ולסניפים של חברות בינלאומיות. קיבלנו הרבה תשובות מתחמקות, ובשלב מסויים קיבלנו תשובה מאויס כי הם לא משכירים מכוניות לנהיגה עצמית ב- Mountain Province, כלומר בצפון לוזון. נכנסנו באינטרנט לחוזה שלהם ושל חברת יורופקאר ואכן מצאנו את ההסתיגות הנ"ל בשני החוזים. פנינו בשאלה לאויס ושאלנו איזה פתרון יש להם להציע והם ענו – להשכיר רכב עם נהג. ביקשנו הצעה אבל עד הנסיעה ההצעה לא הגיעה. החלטנו להתארגן עם הנושא במנילה. וכך עשינו. במלון ששהינו הציעו לנו לשכור מהם רכב עם נהג לטיול שביקשנו. המחיר והתנאים נראו לנו מתאימים והזמנו את הרכב. הטיול בלוזון היה הקטע האחרון בטיול הממושך שלנו במדינה. כעבור חודש חזרנו למלון במנילה ולמחרת יצאנו לדרך.

התכנון שלנו היה: ממנילה יום נסיעה לבאגיו, יום נוסף בבאגיו (סה"כ שני לילות בבאגיו), יום נסיעה לסגאדה ועוד שלושה ימים במקום (ארבעה לילות), נסיעה לבנאווי – יומיים נוספים בבנאווי (שלושה לילות). חזרה למנילה / קלארק - סה"כ עשרה ימים. בדיעבד, הייתי מוריד יום מסגדה ומוסיף אותו לבנאווי. 

הדרך ממנילה לבאגיו עוברת בחלקה באוטוסטראדה, עד אזור טארלק, וממשיכה בכביש מעצבן העובר בערים וכפרים ועמוס בפקקים ותנועה איטית. עד לתחילת השטח ההררי הדרך די משעממת. מרגע שנכנסת לשטח ההררי ועד לבאגיו הציר הופך למעניין. יש שלושה נתיבים העולים לבאגיו. הדרך המעניינת והיפה היא Kennon Road.

באגיו – עיר הררית נחמדה, עם אויר מזוהם מכלי רכב המנסים לסחוב בעליה. יש בה מספר אתרים שלטעמי בהחלט לא חובה לבקר בהם ולממהרים ניתן לוותר על יום טיול בעיר. הדרך מבאגיו לסגאדה עוברת בנוף עוצר נשימה. נסיעה לאורך קווי רכס עם מדרונות תלולים, טרסות אורז וטרסות ירקות יורדות מהרכסים לכיוון הנחלים שבתחתיתם בעומק של כמה מאות מטרים. כפרים כאילו תלויים ואוכלוסיה דלילה. כביש בטון לא רע אבל ככל שמצפינים הכביש משתבש והופך לדרך עפר. פועלים רבים עובדים בקטעים רבים בסלילת הכביש. הכל בעבודת ידיים. בקטע זה נתקלנו במקום אחד במפולת סלעים שחסמה את הכביש. אין מה לעשות, אלא להמתין. במקרה זה היו במקום כלים הנדסיים שטיפלו בחסימה והכביש נפתח מהר. אורך הכביש כ- 150 ק"מ והדרך אורכת 6-9 שעות, תלוי בסוג הרכב.

סגדה – הפניה מהכביש הראשי לכיוון סגאדה לא מסומנת. שימו לב לאבני הדרך, בקילומטר 8 לבונטוק פונים שמאלה לכיוון סגדה. מכאן מתחילה דרך עפר משובשת שלפעמים הופכת לכביש לאורך 10 ק"מ עד סגדה. אפשר להסתפק ביומיים במקום על מנת לבקר באתרים העיקריים. אם רוצים גם ליהנות מהרוגע והשלווה במקום אפשר להוסיף ימים. מקום טוב למנוחה. העוצר מתחיל בתשע בערב. הכביש מסגדה לבונטוק, 18 ק"מ דרך משובשת בסלילה. נוף יפה. בבונטוק מומלץ להכנס למוזיאון, קטן ומעניין. חצי מהמוזיאון הוא מוזיאון פתוח. שימו לב לתמונות וההסברים על ציידי האדם. מבונטוק אפשר לצאת למסלולים באזור או להמשיך לבנאווי. גם כאן, כ- 50 ק"מ עוברים בכ- 3 שעות. גם בקטע זה הדרך עוברת בנוף מהמם. הכביש משובש מאד ובשלבי סלילה מחדש. מפולות סלעים קורות גם כאן. לפני שיצאנו מסגדה קיבלנו התראה שהכביש חסום כתוצאה ממפולת שארעה יום קודם. אף אחד לא יכול היה להגיד היכן בדיוק המפולת, האם עובדים במקום, ומתי תפתח החסימה (היום או מחר). נכנסנו אפילו למטה המשטרה בבונטוק ע"מ לקבל מידע, אבל מסתבר שאנחנו ידענו יותר מהשוטרים. הציר נפתח רק לפנות ערב.

בנאווי והסביבה מהווים את גולת הכותרת של הטיול בצפון לוזון. לא העיירה עצמה אלא הנוף הסובב אותה לרבות המסלולים באזור באטד ו- Hapao. הנסיעה ל- Hapao, המקום בו התחילה תרבות טרסות האורז לפני 2000 שנה, אפשרית בואן, טרייסיקל ובגיפני. דרך קשה, אבל בנהיגה איטית אפשר לנסוע. הנוף ממש מהמם. השכרת גיפני לטיול לבאטד יקרה ועולה כ- 2000 פזו ולכן מומלץ להתארגן בקבוצה. ממליץ להקצות לאזור בנאווי לפחות 3 ימים. מבנאווי למנילה כ- 340 ק"מ. הנוף יפה, אבל אחרי הנופים שראיתם קודם אתם יכולים בשקט לקחת אוטובוס לילה. הכביש טוב במונחים פיליפיניים. 

לינה בצפון לוזון – בסגדה, בונטוק ובנאווי בגסטהאוסים. בבנאווי יש גם מלון המנוהל ע"י משרד התיירות. זהו מלון 3 כוכבים, יקר יחסית (חדר DLX עולה 3000 פזו) אבל שווה בגלל הנוף והפינוק שלאחר טיול מתיש - Banaue Hotel & Hostel.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”המלצה לשבוע טיול בפיליפינים“

קרא עוד

אז אם אתה רוצה לטייל בצפון לוזון זוהי הצעתי:

1. אוטובוס מנילה-באגיו. 5 שעות נסיעה - אפשר גם לקחת אוטובוס לילה ולהגיע לבאגיו בבוקר. באגיו עיר תיירותית ויקרה, אפשר להישאר לילה או להמשיך ישר לסגדה - נסיעה של 6 שעות. אוטובוסים לסגדה יש עד 1:00PM.

2. בסגדה לטעמי לפחות 3 ימים - לטייל ב-ECHO VALLEY, במערות, במפל הגדול.

3. אני אישית ויתרתי על בונטוק, אבל אפשר להישאר שם לישון ללילה ולבקר בטרסות האורז במלינגקונג. אפשר גם לצאת לטרקים בקלינגה. ג`יפני סגדה-בונטוק בערך שעה נסיעה. אוטובוס בונטוק-בנאווה בערך שעתיים. מומלץ בנסיעה זו לשבת על הגג.

4. אישית לא הייתי מתעכב בבנאווה אלא ממשיך ישר לבטאד - רק חשוב לזכור שלשם כך צריך לצאת מוקדם בבוקר מסגדה/בונטוק.

5. בבטאד התנאים מאוד בסיסיים, אבל זה חלק הקסם... לטעמי לפחות 2 לילות - אפשר לבקר בקמבולו, במפל, בנקודות תצפית וכו`.

6. האוטובוס מבנאווה בחזרה למנילה יוצא ב 5:00PM מה שמאפשר מספיק זמן לחזור מבטאד לבנאווה, וגם לבקר בטרסות האורז בהפאו. מיזוג האויר בנסיעה מקפיא, אז כך סוודר אם אתה רוצה לישון.

כל המסלול הנ``ל שבוע בלחץ, 10 ימים ברוגע.

אפשרות נוספת, אם אתה מתעניין בחופים במקום בהרים הוא ביקור בפלוואן - טיסה ממנילה לפורטו פרינססה ובחזרה מאל נידו למנילה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בלוזון

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בלוזון.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה ללוזון

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם