קרוואנים באיסלנד

5 המלצות על קרוואנים באיסלנד

תמונת הפרופיל של דרור_עיני
דרור_עיני

”חשמל ומים בקרוואן“

קרא עוד

בקרוואן יש 2 מצברי מחשמל אחד של הרכב. והשני של תא המגורים בקרוואן כך שגם אם נגמר המצבר של תא המגורים (מה שלא קורה בד”כ) עדיין אין בעיה להניע ולנסוע עם הרכב. והמצבר יתמלא.

220V יש רק כשהרכב מחובר למתח חיצוני. או ע”י ממיר מ-12V ל-220V. ממיר אפשר לרכוש בארץ או לקבל מחברת ההשכרה (כמעט במחיר קניה) בד”כ הממיר בהספק קטן של 150-200 וואט. מספיק למחשב ועוד משהו קטן.

בכל מקרה רצוי להביא מפצל לשקע המצית וכך בזמן הנסיעה לטעון את מכשירי החשמל ואם אין חיבור למצית להשתמש בממיר (למשל מצלמה).

מים .כמעט בכל תחנת יש דלק צינור חופשי למילוי מים לקרוואנים. 

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דרור_עיני
דרור_עיני

”גז בשימוש בקרוואן “

קרא עוד

ביולי 2015 לקחנו ארבעה חברים קרוואן ל-17 ימי טיול. קרוואן יקר מאוד באיסלנד, אך יחסית למחיר רכב+ קרוואן המחיר סביר (טיפ נפרד).

גז - השתמשנו רק לבישול. מקלחות היו לנו בבריכות החמות כמה פעמים בשבוע. ובשבתות בקמפינג שם חימום המים למקלחות בקרוואן ע”י החשמל מהקמפינג. המקרר עבד על מצבר הקרוואן ללא כל בעיה וקירר מצויין. כשהתחברנו בשבתות לחשמל הקמפינג העברנו למצב חשמל. לא הפעלנו את המקרר על מצב “גז”.

את הקרוואן עצמו לא היה צורך לחמם בזמן ה”לילה”, בסוף 17 ימי הטיול יצא שהשתמשנו רק בחצי בלון גז. חברת ההשכרה לוקחות על החלפת בלון 95 יורו (כ-410 ש”ח) החלפת בלון בתחנת דלק רק כ-170 ש”ח. לכן לפני החזרת הקרוואן כשמתדלקים להחליף את הבלון.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דרור_עיני
דרור_עיני

”קרוואן באיסלנד יתרונות וחסרונות“

קרא עוד

היינו 4 חברים עם קרוואן. 17 ימי טיול. בשבתות לא טיילנו והיינו עם הקרוואן בקמפינגים מסודרים. שאר הלילות בשטח. עלות הטיול עם הקרוואן, דומה לטיול עם רכב +מקומות לינה ברמה בינונית ל-4 מטיילים. מאחר ובאיסלנד עונת התיירות קצרה והביקוש עולה על ההיצע, קשה למצוא מקום לינה בזמן הטיול, מה שמחייב תכנון מקום הלינה מראש. תכנון כזה כובל אותך להגעה למקום הלינה ביום המתוכנן, אף אם לא הספקת את מה שתכננת ומצד שני, אם הספקת יותר אין לך טעם להמשיך קדימה. טיול עם קרוואן מאפשר טיול עד מאוחר מאוד – אין חושך. אנו טיילנו על פי רוב עד 23:00 (ולא נעים להגיע בשעה כזו לצימר). אז התמקמנו על שפת פיורד יפה או כל מקום אחר. לדוגמה- לילה אחד ישנו על שפת הלגונה הקרחית. היה שווה כל רגע.

חסרונות – קצת יותר יקר מעט פחות עביר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דרור_עיני
דרור_עיני

”ביטוח לקרוואן“

קרא עוד

יצאנו ארבעה חברים לטיול מהמם בן 17 יום מהמם באיסלנד. טיילנו עם קרוואן. התלבטנו איזה ביטוח כדאי לעשות.(כמובן שיש הבדלים כל שהם במחירים בין כלי הרכב והחברות). יש אפשרות להסתפק בביטוח הבסיסי, ואז השתתפות עצמית עד 2,400 יורו. או לחילופין, מספר אופציות של תשלום של הרחבה:

  • הביטוח להפחתת השתתפות עצמית שעולה 14 אירו ליום (מוריד את גובה ההשתתפות עצמית ל-1,200 אירו)
  • הרחבת ביטוח להפחתת השתתפות עצמית, בעלות של 19 אירו ליום (מוריד את גובה ההשתתפות עצמית ל-600 אירו).
  • הרחבת ביטוח Total להורדת השתתפות עצמית לאפס, בעלות של 34 € ליום. (מפחית השתתפות עצמית לאפס במקרה של נזק חיצוני אחד בלבד. לנזקים נוספים תחול השתתפות עצמית של עד 600 יורו לאירוע).
  •  

אנחנו לקחנו את הביטוח האמצעי. היה לנו נזק קטן, ביום עם רוח חזקה דלת הרכב נפתחה בחוזקה והיה נזק פח קטן. הנזק היה של כ-1,100 אירו, ושילמנו כמובן רק את ההשתתפות 600 אירו+מחיר הביטוח ששילמנו (כ-325 אירו). בדיעבד עדיף את הביטוח הטוב ביותר בעלות של 575 אירו לכל התקופה, ולהיות עם ראש שקט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tal2482
tal2482

”קרוואן באיסלנד“

קרא עוד

נסענו משפחה בת 5 נפשות לטיול חלומי באיסלנד. החלטנו שאת הטיול נבצע בקרוואן מהסיבה העיקרית שבאיסלנד אין חוק שמגביל לינה רק בחניונים מסודרים כלומר אפשר לישון קרוב ובתוך הטבע. באיסלנד זה יתרון רציני משום שיש מקומות שפשוט לא רוצים לעזוב ולינה בהם היא חוויה מדהימה!

את הקרוואן השכרנו ברייקוויק הבירה והתחלנו בטיול של שלושה שבועות שמקיף את איסלנד על כביש 1 ובין היתר הגענו גם לפיורדים המערביים.

הקרוואן נתן לנו המון גמישות. למשל הביקור בלגונת הקרחונים היה מאוד עוצמתי משום שהחלטנו להישאר לישון שם. ולראות את הלגונה בכמה שעות ביום ובעיקר לקום לנוף המטורף הזה שנמצא ממש ליד הדלת של הקרוואן זו חוויה מדהימה.

לקרוואן יש גם את החסרונות שלו בטיול באיסלנד כמו מזג אויר ההפכפך שיכול לגרום לכך שיום שלם נמצאים בתוך הבית הקטנטן כי בחוץ יורד גשם. בעיה נוספת היא הכבישים באיסלנד שרובם פשוט דרך עפר או כביש צר ועם הקרוואן הגדול והמסורבל זה לא תמיד קל מה גם שלנו נשברה מראה בשרותים במהלך נסיעה קופצנית במיוחד וכל דבר שלא מקובע טוב עלול להשבר.

אנחנו נהננו מאוד מהטיול עם הקרוואן, הגמישות איפשרה לנו לחוות את המקומות וממש להיות בדרכים בטבע כל הזמן, צריך להיות מודעים לקשיים שטיול מסוג כזה מציב באיסלנד אך היתרונות במקרה הזה בהחלט עולים על החסרונות.

נסיעה מהנה ובטוחה!

הטיפ עזר לך?

כתבות על קרוואנים באיסלנד

מתוך הבלוגים - פוסטים על קרוואנים באיסלנד

אין עדיין פוסטים על קרוואנים באיסלנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם