מקדש השמיים
Tian Tan 天壇

5
(2)
Temple of Heaven, Dongcheng, Beijing, China
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מקדש השמיים הוא לבטח אחד הסמלים הגדולים ביותר של בייג’ינג. הפארק משתרע על פני שטח עצום של 2,670 דונם במרכז העיר, כשני ק"מ מדרום לכיכר טיאנאנמן, וכולל ארבעה שערים הפונים לארבע רוחות השמיים. המקדש שבפארק תפקד במקור כאולם ענק בו התקיימה מסורת סינית עתיקה – טקסי פולחן דאואיסטיים חגיגיים, שבוצעו על ידי “בן השמיים” - קרי, קיסר סין, שהתפלל במקום למען אסיף מוצלח, הדרכה משמיים וכפרה על חטאי העם. המקדש בנוי כולו על פי עקרונות הפנג שוויי הקונפוציאנים בדיוק מירבי, כאשר לכל צורה, צבע ומספר משמעות קוסמולוגית רבת חשיבות. האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו בשל יצירת המופת האדריכלית ועיצוב הנוף של הפארק הסובב אותו, אשר השפיעו על סגנון הבנייה במזרח הרחוק במהלך מאות רבות. המקום אהוד מאוד על המקומיים, שנוהגים לשחק בו קלפים, לנגן, לשיר אופרה סינית, ולהתעמל.

מה חושבים מטיילים על מקדש השמיים

5
2 מדרגים
2
0
0
0
0

2 המלצות על מקדש השמיים

תמונת הפרופיל של shanito
shanito

”ביקור ב"מקדש השמיים"“

קרא עוד

כניסה לפארק מקדש השמיים בבייג'ין - עולה 15 יואן רגיל/10 סטודנטים. מומלץ לקחת כרטיס משולב עם כניסה למקדשים ב 35 יואן (לכולם). מומלץ להגיע בבוקר - יש המון סינים שמתאמנים במתקנים, משחקים כדור נוצה, שרים ורוקדים. ממש תענוג!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של סבתא מטיילת
סבתא מטיילת

”בייג'ין מקדש השמיים“

קרא עוד

פארק עצום בגודלו בבייג'ין, הכולל מספר אתרים מעניינים ומרשימים במבנה ובגודל, כמו היכל התפילה, המזבח העגול על שלשת מפלסיו ועוד. כדאי להגיע מוקדם בבוקר, מחיר הכניסה – 35 יואן לאדם המחיר כולל את הכניסה למבנים הנ"ל. רצוי להקדיש זמן לביקור במקום, לשוטט בנינוחות ברחבי הפארק המטופח, להתרשם מהתושבים הנוהגים להגיע לפעילויות ספורט כמו טאי צ'י, משחק "מטקות" עם כדור נוצה, התעמלות בסגנונות שונים, הפרחת עפיפונים ועוד. וכמובן – ריקודים! בקבוצות או בזוגות. האווירה נעימה ומהנה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מקדש השמיים

מתוך הבלוגים - פוסטים על מקדש השמיים

אין עדיין פוסטים על מקדש השמיים.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות