העיר האסורה
Forbidden City (Palace Museum) Gu Gong 故宫

5
(5)
העיר האסורה - למטייל (1) מתוף הטיפ של itzik levy
העיר האסורה מתוך הטיפ של itzik levy - למטייל (2) מתוך הטיפ של itzik levy
העיר האסורה מתוך הטיפ של itzik levy - למטייל (3) מתוך הטיפ של itzik levy
4 Jing Shan Qian Jie, Dongcheng, Beijing, China
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

במרכז בייג’ינג, שוכן מתחם הארמון המלכותי, שהיווה משכנם של 24 קיסרים במהלך שושלות המינג והצינג. הוא נבנה במהלך 14 שנים משנת 1368, והכניסה אליו הייתה מותרת באמצעות אישור מיוחד ואישי של הקיסר בלבד – מכאן השם “העיר האסורה” (הכניסה לעיר נותרה אסורה במשך 500 שנים!). השימוש בתיאור “עיר” אינו שרירותי, מאחר והארמון מתפרס על כ-180 דונם, בעל 8,886 חדרים, ומוקף תעלת מגן רחבה וחומה בגובה 8 מטרים. הוא למעשה המתחם המלכותי הגדול בעולם, והינו אתר מורשת מרכזי בשל מבני המלוכה העתיקים והמרשימים (יחד עם האוצרות שבתוכם) שנשמרו היטב לאורך השנים – נצר חשוב להיסטוריה הסינית. בין המראות המרתקים ניתן למצוא גלריות המציגות קליגרפיה סינית, חפצים יומיומיים מתקופת המלוכה ויצירות אמנות שונות, שלושה אולמות גדולים (Three Great Halls) הבנויים על טראסות שיש לבנות, כס מלכותי זהוב ומעוטר (Dragon Throne), גן מלכותי בסגנון סיני עם מסלעות, שבילי הליכה ופביליונים, ומשכנן של נשות ופילגשות הקיסר. שימו לב שהצבע הבולט במקום הינו צהוב, סמלה של המשפחה המלכותית. עוד במקום – מסעדות, חנויות ובשער הכניסה, שלל מקומיים המעוניינים להדריך אתכם. ניתן גם לרכוש מדריכי אודיו באנגלית במקום. 

מה חושבים מטיילים על העיר האסורה

5
5 מדרגים
5
0
0
0
0

5 המלצות על העיר האסורה

תמונת הפרופיל של itzik levy
itzik levy

”חובה“

קרא עוד

כיכר טיינאנמן היא הכניסה הראשית לעיר האסורה.
אפשר להכנס מכניסות צדדיות שפחות עמוסות.
בכל זאת אני ממליץ להכנס מהכניסה הזו בן היתר בשל הקרבה לכיכר טיין-אן-מן, Monument To The People''s Heroes, המוזיאון הלאומי של סין.
הגעה מאוד נוחה עם רכבת תחתית.
שימו לב לתור ארוך לביקורת, התור נע מאוד מהר ובאופן מרשים ביותר.
נדרש דרכון ע"מ להכנס למתחם הזה וכמעט לכל אטרקציה בסין.
כרטיס כניסה לעיר האסורה לא ניתן לרכוש לאותו יום אלא מספר ימים קודם, תלוי בעונה.
יש הרבה ספסרים שינסו למכור לכם כרטיסים במחירים כפולים. וכאשר תחליטו לרכוש המחיר יעלה עוד יותר.
 בתוך כל המתחם יש מוזיאונים נוספים שרכישת כרטיסים אפשרית באותו יום, אבל שוב, בלי פספורט לא תוכלו לרכוש כרטיסים.במקומות אלו כן הסכימו למכור כרטיסים עם צילום פספורט בסמארפון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yosifr
yosifr

”כניסה לעיר האסורה“

קרא עוד

הכניסה לעיר האסורה היא מצד דרום בלבד וההליכה היא צפונה לכוון גבעת הפחם. אל תנסו להיכנס מכוון גבעת הפחם על מנת לחסוך תור, פשוט אי אפשר. לכו ישר לכניסה הדרומית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavmat
yoavmat

”טיפים להתמודדות עם הקהל הרב בעיר האסורה“

קרא עוד

העיר האסורה היא אולי המקום היפה ביותר בבייג'ין, כמעט כל העולם יודע את זה. אז איך בכל זאת נהנים מהמקום למרות שיש שם כל כך הרבה אנשים?
 חשוב לציין שהסינים יחסית מוכנים לכמויות הללו. יש כמות גדולה מאוד של קופות בכניסה והתנועה בהן מהירה מאוד. כמו כן, הודות לגרנדיוזיות של קיסרי סין, השטחים הם ענקיים, כך שאין תחושת מחנק כל הזמן. עם זאת, להסתובב בין ההמונים זה פחות כיף, בטח כשמסביב עשרות מדריכים מדברים במיקרופון למאות בני אדם בשפות שונות.

הטיפ הוא כמובן להגיע מוקדם. האתר נפתח ב-8:30. כדאי לעמוד בתור לאחת הקופות כרבע שעה-עשרים דקות קודם. לאחר שתכנסו לאתר, תראו את כל ההמונים עומדים ברחבה הראשונה. זה בדיוק הזמן לדלג קדימה. הרחבה אמנם יפה, אך גם אלה שאחריה. אם תעברו את הרחבה הראשונה לקומפלקס השני במהירות, תראו שהחל מרגע זה אתם תטיילו כמעט לבד. כעת אין כבר צורך למהר, יקח עוד זמן עד שכולם יגיעו. כדאי להתחיל מהשדרה המרכזית שמכילה את האתרים המפורסמים ורק אז להמשיך למבנים, לקומפלקסים ולגלריות שבצדדים. כך תבטיחו שלאורך הטיול לא תטיילו בין המוני בני אדם.

מקום יפהפה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Talya_3380194
Talya_3380194

”ביקור בעיר האסורה וגבעות הפחם“

קרא עוד

ביקרנו בעיר האסורה ולקחנו גם את ציוד האודיו כדי להנות מהביקור באופן מלא, בגדול לא הייתי ממליצה לאנשים שלא חובבי אדריכלות/התרבות הסינית מאוד

מה שכן, מומלץ זה לעלות לגבעת הפחם שמאחוריה- הנוף פשוט יפיפה של כל העיר ולגמרי שווה את זה (היה הרבה יותר יפה מהסיור בעיר עצמה) וגם טיול נחמד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של opbm
opbm

”ביקור בעיר האסורה בבייג'ין“

קרא עוד

העיר האסורה בבייג'ין נבנתה לכבוד הקיסר והיא שימשה לו מעון. גודל העיר בלתי נתפס, כמו כל מרכז תל אביב. העיר כולה בנויה ממבנים מרשימים ומדויקים לפרטי פרטים. החללים הפרושים בה מקלים על פילוס הדרך בין עשרות אלפי הסינים, שתרים את המקום מדי יום. כניסה לעיר האסורה עולה 60 יואן, 20 לסטודנטים. ממוקמת במרכז כיכר טיאנמן.

הטיפ עזר לך?

כתבות על העיר האסורה

מתוך הבלוגים - פוסטים על העיר האסורה

הוספת פוסט

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם