קניון מטקה
Canyon Matka

4.6
(9)
קניון מטקה - למטייל (1) מתוך הטיפ של drorlotm
קניון מטקה מתוך הטיפ של drorlotm - למטייל (2) מתוך הטיפ של drorlotm
קניון מטקה מתוך הטיפ של drorlotm - למטייל (3) מתוך הטיפ של drorlotm
קניון מטקה מתוך הטיפ של drorlotm - למטייל (4) מתוך הטיפ של drorlotm
Street 1;Village Matka, Dolna Matka 1000, Macedonia (FYROM)
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על קניון מטקה

4.6
9 מדרגים
5
1
1
0
0

9 המלצות על קניון מטקה

תמונת הפרופיל של עמליה_3526694
עמליה_3526694

”לא לוותר על מערת הנטיפים“

קרא עוד

היזהרו, בידקו היטב עם משיט הסירה שהשיט כולל גם עצירה ליד מערת הנטיפים וכניסה למערה. חלק מן השייטים עושים רק שיט בקניון ללא הגעה למערה - וזה פספוס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של צוצקו
צוצקו

”קניון מטקה“

קרא עוד

ההליכה לכיוון הקניון עצמו הינה בדרך סלולה, אשר לכל אורכה, מלאה באשפה, אשר מטיילים השליכו, בצידי הדרך המובילה לאתר השייט עצמו, אך, קשה להאשימם, שכן לכל אורך הדרך (כ- 700 מטר) , נמנו 2 פחי אשפה קטנים, אשר היו מלאים באשפה, שלא טרחו לרוקנם, כמו בכל מקדוניה עצמה! אתרי טבע יפהפיים, מלאים באשפה עצומה ומסריחה, במדרונות שמורות טבע יפות למדי וכנראה שקיימת תחרות מי מלכלך יותר ויותר את האתרים בכל מקום ופינ ה. השיחה עם מדריכת יטולים מקומית, היא היטיבה לתאר זאת היטב שהרשויות אינן אוכפות את החוק למניעת הטלת אשפה בגין מחסור בכח אדם, ומכאן הבושה שהיא חשה לנוכח המראות הלא קלים לצפייה, במקומות ירוקים למהדרין.

עם ההגעה למקום השיט בקניון, מעלים כ-14 עד 20 מטיילים לסירת פח, רעועה, אשר יש לבחון היטב כל תנועה לבל תשקע / תתהפך הסירה הממונעת על צידה. השיט אורך כ- 30 דקות, כאשר קיימת האפשרות להלך בשביל סלול לאורכו של הקניון, אך הוא צר למדי כדי תנועה דו -צדדית.

לא מומלץ לחלוטין לאכול /לטעום מקלחי התירס הניצלים על המנגלים, של הרוכלים, במעלה הדרך, בשל חוסר אסטטיות בסיסית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גליה_3339766
גליה_3339766

”קניון יפה עם שייט מהנה“

קרא עוד

הגענו עם אלכס הנהג והמדריך שלנו לקניון מטקה. אורך המסלול כשבעה ק”מ אבל אנחנו הלכנו ברגל לצד המצוק רק חלק קטן מאוד ממנו. כשהגענו למקום ממנו לוקחים את הסירות, עלינו על סירה עם נהג בשם אגרוני מקדוני. בחור צעיר שיודע קצת עברית והצחיק אותנו מאוד. נראה שאלכס בחר אותו במיוחד עבורנו. לאחר פרק זמן מסויים של שייט (לא שמנו לב כמה זמן) יורדים בחוף הנגדי. עולים קצת ונכנסים למערת נטיפים. לאחר מכן חוזרים עם הסירה לנקודת המוצא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”קניון מטקה - חובה לא לפספס“

קרא עוד

בזמן שהייתנו במקדוניה, היינו בקניון מטקה שנמצא לא רחוק מעיר הבירה סקופיה.

המקום הזה פשוט מדהים, צוקים גבוהים עם מים ביניהם, יש שם מסלול הליכה לאורך הצוקים ולאורך הנהר שעובר בין הצוקים. הנופים מרהיבים וכל המקום הזה מדהים לדעתי.

יש סירות שיוצאות לשייט בין הצוקים ומאוד יפה לחוות את זה.

יש במקום ליד הסירות גם בית קפה מעוצב יפה.

לסיכום – אם אתם נמצאים במקדוניה, הקניון הזה זה אחד המקומות שלא מפספסים לדעתי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shsma
shsma

”שלווה ויופי“

קרא עוד

ניתן לחנות בכניסה לקניון ומשם כ-150 מטר הליכה. באזור החניה למטה יש מוניות וניתן להסתייע בהן כדי להתגבר על העלייה עד לקניון עצמו. הגענו לקניון וכל הסירות היו מוזמנות לקבוצה ישראלית גדולה, נאלצנו להמתין כחצי שעה ואז לשוט לשייט קצר ללא עליה למערת הנטיפים (שייט של כ-25 דקות בתוך הערוץ - 200 דינר לאדם). מי שרוצה לשוט ולעלות למערה - כשעה כל הטיול ו-400 דינר לאדם. בקיץ כנראה כדאי לקחת בחשבון המתנה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ora1234
ora1234

”קניון מאטקה הנפלא“

קרא עוד

הקניון מרהיב, הכל כאן מתמזג לכדי תפאורה מושלמת, המים בצבעם העז שמתמזגים נפלא עם הסביבה, ומכילים בקרבם את השתקפויות ההרים, הצוקים והשמים.

המסלול צמוד ומתפתל בצלע ההר, הלכנו בשביל צר שאינו מגודר לכל אורכו ועם חשש להחלקה אל תהום המים, חצינו מלון, כנסייה, שולחנות פיקניק. השביל צר מאוד והיה גם מטונף מאוד, פחים עמוסים בפסולת גלשו אל שביל ההליכה, שייט למערה החל מהשעה 10 בבוקר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של drorlotm
drorlotm

”קניון מטקה - המלצה ואזהרה“

קרא עוד

קניון מטקה הוא מקום מקסים. לא רחוק מהעיר סקופיה. מהמלון/מסעדה יוצאת דרך סמוכה לקניון. את הדרך ניתן לחלק לשתיים: כ-4.2 ק”מ (לצד) עד סיום הדרך המוגנת והגדר (מול המערה - אליה מגיעים בסירה או בחתירה בקיאק). משם עוד כ-3 ק”מ (לצד) עד סיום המסלול שנגמר לפני הסכר - דרך ללא גדר בחלקה מסוכנת בעיקר אם רטוב וחלק. לא לילדים. ביחד כ-7 ק”מ, וכיון שהמסלול אינו מעגלי – 14 ק”מ בסך הכל.

האזור יפה, להליכה, שהייה, מנוחה ולינה שמאפשרת התעוררות בבקר בערפלי הקניון וצעידה בטרם מגיע הקהל. המלון עצמו חביב, עם מסעדה שפועלת עד מאוחר (לא התפעלנו מאיכות התבשילים כמו מיופי המסעדה עצמה).

יש לקחת בחשבון כי ההגעה למסלול קניון מטקה עוברת דרך מקומות רחצה ונופש מקומיים (מעין סחנה), ולכן הדרך עשויה להיות עמוסה עד למקום. כמו כן, ממקום חניית הרכבים הליכה של 500 מטר בשביל עם המזוודות עד למלון עצמי. מתאים למי שיכול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של esti61
esti61

”"אזהרת מסע" אגם מטקה מקדוניה“

קרא עוד

ביקרנו לפני כשבוע בקניון מטקה, לאור ההמלצות באתר. לאור נסיוננו, שנגמר די בנס, הבטחתי לכתוב רשמים ומסקנות. חשוב ביותר – המסלול אינו מעגלי! בחלקו הראשון מיועד לכל המשפחה, אבל צריך להיזהר. אני ממליצה לאלו הרוצים ללכת להמשיך כ-2-3 ק”מ ולחזור. לאחר מכן, חלק מהשביל לא ברור בגלל מיעוט המטיילים, הצמחיה סבוכה והשביל עצמו צר, כאשר מצידו השמאלי אמנם רואים כל הזמן את המים, אבל ישנה התהום בצידו.

בכניסה, ליד המסעדות, לא היה כ”כ את מי לשאול. נאמר לנו שעד למערת הנטיפים הולכים כ-4 ק”מ ועד הסכר כ-6 ק”מ. למערה אין גישה, אלא בשייט. חשבנו שיהיו סירות בקצה המסלול ליד המערה, אבל ממש לא. לאורך כל המסלול אין אפשרות להגיע לצד השני ואנחנו הלכנו (וגם חזרנו בלית ברירה) את כולו. אין אפשרות גם להגיע לסכר (תאמינו לנו, ניסינו). השביל פשוט נגמר. עמדנו מול מצוק שאי אפשר היה לטפס עליו. אל תנסו.

לאלו הרוצים להגיע למערת הנטיפים, בכניסה כבר יקפצו עליכם ויציעו לכם שייט. מסעדת הדגים זו ש יושבים על יד המים מומלצת.

הטיפ עזר לך?

כתבות על קניון מטקה

מתוך הבלוגים - פוסטים על קניון מטקה

אין עדיין פוסטים על קניון מטקה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות