מקדש אנגקור וואט
Angkor Wat

4.7
(20)
מקדש אנגקור וואט - למטייל (1) מתוך הטיפ של Noa_3445110
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Osnat_3604332 - למטייל (2) מתוך הטיפ של Osnat_3604332
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Osnat_3604332 - למטייל (3) מתוך הטיפ של Osnat_3604332
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Osnat_3604332 - למטייל (4) מתוך הטיפ של Osnat_3604332
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Osnat_3604332 - למטייל (5) מתוך הטיפ של Osnat_3604332
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של nilyza - למטייל (6) מתוך הטיפ של nilyza
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של הגר_3347002 - למטייל (7) מתוך הטיפ של הגר_3347002
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של הגר_3347002 - למטייל (8) מתוך הטיפ של הגר_3347002
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של ELADAV13 - למטייל (9) מתוך הטיפ של ELADAV13
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של galia440 - למטייל (10) מתוך הטיפ של galia440
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של galia440 - למטייל (11) מתוך הטיפ של galia440
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של galia440 - למטייל (12) מתוך הטיפ של galia440
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (13) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (14) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (15) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (16) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Noa_3445110 - למטייל (17) מתוך הטיפ של Noa_3445110
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Noa_3445110 - למטייל (18) מתוך הטיפ של Noa_3445110
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Noa_3445110 - למטייל (19) מתוך הטיפ של Noa_3445110
מקדש אנגקור וואט מתוך הטיפ של Noa_3445110 - למטייל (20) מתוך הטיפ של Noa_3445110
Siem Reap, Cambodia
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על מקדש אנגקור וואט

4.7
20 מדרגים
12
2
1
0
0

20 המלצות על מקדש אנגקור וואט

תמונת הפרופיל של Osnat_3604332
Osnat_3604332

”מקדשי אנגקור בקמבודיה“

קרא עוד

בקמבודיה פזורים כ 60פ מקדשים. המפורסמים שבהם ממוקמים בסיאם ריפ ונקראים מקדשי אנגקור. עלות כניסה מעודכנת ל2019 היא ביקור ליום אחד ברחבי המקדשים 37 דולר כניסה. ביקור במהלך שלושה ימים בעלות 62 דולר. כרטיס הכניסה ליום אחד מתאים ליום הסיור הקצר (ממש לא קצר) יום סיור מלא בין ארבעה מקדשים הממוקמים במקומות שונים. המליצו כאן על נהגי טוקטוק שיקחו אתכם וילוו במשך היום בעלות נמוכה (דורשים 15-20 דולר ליום) , אך אני ממליצה בחום לקנותת סיור ברכב ממוזג באחת מחברות התיירות הפזורות בעיר. הסיור מלווה במדריך דובר אנגלית שנותן הסברים ומעשיר בידע רב הן מבחינה היסטורית, דתית וחברתית. הביקור במקדשים מקבל משמעות מעמיקה יותר ומשמעותית יותר. וכל זאת במחיר 13 דולר לאדם בקבוצה. ממליצה בחום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nilyza
nilyza

”עצות מועילות לסיור במקדשים“

קרא עוד

אנחנו ביקרנו במקדשים בעונה החמה ולכן שכרנו מראש נהג עם רכב ממוזג שליווה אותנו ממקדש למקדש וחסך לנו את ההליכה הרבה ברגל. מספיק ללכת בכל מקדש ולסבול מחום ולחות נוראית, ואז לחזור למכונית הממוזגת והנהג מציע בקבוק מים קרים ואננס קר חתוך.

קודם כל, חשוב להדגיש שאת הכרטיסים קונים מחוץ למתחם המקדשים. הנהג לקח אותנו לשם. הגענו ב 12.00 בצהרים. לא היה תור. לא צריך להביא תמונה כיוון שהם מצלמים בעצמם. תהליך שלוקח דקה אחת.מחיר כרטיס ליום הוא 27$ וליומיים 60$.

חשוב לשמור על הכרטיס. צריך להציגו בכל מקדש וגם בכניסה לשירותים.

אנחנו בחרנו לקחת רק נהג, שבסופו של דבר היה מאוד נחמד ונתן גם הדרכה קצרה שסיפקה אותנו.

אחרי שלוש שעות וביקור בשלושה מקדשים, לקחנו הפסקה. וחזרנו שוב לראות את השקיעה.

המקדש הכי מומלץ לשקיעה הוא Prohm אך כיוון שהוא מאוד מבוקש, מגבילים את הכניסה למקדש ל-300 איש בלבד. בדר"כ אם לא מגיעים עד השעה 15.30, אין אפשרות לכניסה. אנחנו חשבנו שבכדי להגיע עד 15.00 ולהתבשל מחום, העניין לא שווה וקיבלנו המלצה נהדרת מהנהג לראות את השקיעה ב-Pre Rup, שאמנם נמצא במרחק יותר גדול ודורש תוספת תשלום אבל שם אין צפיפות. הגענו לשם בשעה 17.00 ובאמת לא היו הרבה אנשים ושקיעה מרהיבה

הנהג היה מקסים Den Foxs, עליו כתבתי טיפ נפרד. לדעתי מספיקות גג 6 שעות לביקור במקדשים. לא חייבים להספיק את כולם ולא חייבים הדרכה, אלא אם כן אתם מאוד מתעניינים בנושא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הגר_3347002
הגר_3347002

”זריחה במקדש אנגקור“

קרא עוד

השכמנו קום ב-04:00 לפנות בוקר ולא הצטערנו! נסענו עם טוק טוק שאיתו סגרנו מראש לאחד המקדשים. הגענו בחשיכה מוחלטת. עלינו לחלקו העליון של המקדש והמתנו בחושך. ואז לאט לאט החל הקסם. השמים הפכו כחולים והשמש עלתה לאיטה והאירה את המבנים. כשהבוקר עלה גילינו שאנחנו לא לבד וקבוצה גדולה של אנשים יושבת סביבנו בדממה מוחלטת וצופה בקסם יחד איתנו.

ממליצה בחום. לא להתעצל ולא לפספס את החוויה

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של IlyaF
IlyaF

”כיצד לטייל לגמרי לבד באנגקור ואט!“

קרא עוד

כמעט כל התיירים שמבקרים את המקדשים יגיעו בבוקר לשער המערבי של המקדש הראשי –Angkor Wat. הסיבה לכך היא ששם ניתן לצלם את התמונה של הזריחה עם המקדש ברקע. הבעיה היא שכל התיירים חושבים כך ולכן תמצאו את המקום מאוד עמוס בתיירים.

מה שאנו ממליצים לעשות, זה להגיע כחצי שעה לפני הזריחה לשער המזרחי. אנחנו עשינו את זה והיינו לבד ל ג מ ר י במקדש ההכי מפורסם בעולם! זאת הייתה אחת החוויות המדהימות והמיוחדות להסתובב במקדש הענק הזה לבד לגמרי בהתחלה בחושך (צריך להביא פנסי ראש), כאשר האור מתחזק בהדרגה עם כל דקה שעוברת. אחרי שהסתובבתם במקדש, תגיעו לשער המערבי (תבקשו מנהג הטוקטוק שיאסוף אותכם משם), שם תוכלו להידחף עם אלפי התיירים כדי לנסות לצלם את התמונה המפורסמת עם זריחה מעל אנגקור ואט.

אפשר גם להוריד תמונה כזאת מהאינטרנט שם היא כנראה תהייה הרבה יותר יפה ממה שתצליחו לצלם במקום (המקדש כהה והרקע של הזריחה בהיר-לא סצינה פשוטה לצילום וכל ההמונים שמנסים לצלם מאוד מפריעים).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אסף3176002
אסף3176002

”המלצה חמה מהתנור “

קרא עוד

לפני שהגעתי לטיול לקמבודיה שמעתי רבות על המקדשים המפורסמים שנמצאים שם, מקדשי אנקור וואט הם אחד מהמקדשים היפים והמעניינים שהייתי בהם. המקדשים האלו מתפרסים על שטח של 1000 קמ”ר שזה שטח פסיכי למקדשים. המקדשים האלו נמצאים 30 דקות מסיים ריפ בקמבודיה ואנג'לינה ג'ולי צילמה שם את הסרט תום רידר.

המקדשים מושכים אלפי תיירים בכל העולם בגלל שהם מאוד מעניינים מיוחדים בגלל שיש להם כל מיני צורות ייחודיות ויפות ומבנים מרשימים. הכניסה למקדשים עולה כסף ויש נם שלושה מסלולים. יום אחד עולה 20 דולר לאדם ו10 לילדת, אני ממליץ להגיע למתחם של המקדשים מוקדם בבוקר, אי אפשר לראות את כל המקשים כיוון שמדובר במאות מקדשים וגם יש הרבה מאוד ללכת, בחלק מהמקדשים תראו גם סוג של עץ נדיר שהשתלט על חלקים מסוימים מהמקדם ויצר כל מיני צורות יפות עם השורשים ואפשר להצטלם אם זה.

עלות לשלושה ימים היא כ-40 דולר ומספיקים הרבה ולא את הכל כי יש כל כך הרבה… אני אישית עשיתי 3 ימים וזה הספיק לי וראיתי דיי הרבה. עלות לשבוע היא 60 דולר למי שרוצה לעשות את זה באטיות וברוגע. תקבעו עם נהג מונית מראש שיקח אותכם לשם ויחכה לכם, מומלץ לקבוע מחיר מראש מכדי למנוע אי נעימות. מי שנמצא ללא כרטיס תקף וייתפס יצטרך לשלם קנס של 30 דולרים. ממליץ מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavmat
yoavmat

”טיפים להמנעות מהקהל הרב במקדשי אנגקור“

קרא עוד

בהיותם אתר התיירות מספר אחת בדרום מזרח אסיה, מקדשי אנגקור מושכים אליהם קהל רב. ובכל זאת, הצלחתי לטייל יחסית בלי להתקע בהמונים. לאלה מכם שמטיילים שלושה ימים במקדשים ורוצים ללמוד איך, אשמח לשתף.

הסוד הגדול הוא שלושת מקדשי ה-Must של המתחם: אנגקור וואט, באיון וטא פרום. כולם רוצים לבקר בהם, ולכן הם הבעייתיים ביותר כביכול. הפתרון – להגיע אליהם מוקדם בבוקר. האתרים האלה יכולים להיות ריקים לחלוטין בשעות האלה, ולהסתובב בהם לבד, בייחוד ב”טא פרום” המיסטי והמשוגע, זה הדבר הכי מדהים שיש, מנסיון.

להלן הצעה למסלול:

יום ראשון: Ta Prohm (נפתח בשבע וחצי בבוקר), ולאחר מכן “המעגל הגדול”, החל מ-Preah Khan, שבשעות הבוקר המאוחרות הוא עדיין ריק (כי כאמור, ההמונים עדיין ב-Angkor Thom), כל הדרך ועד לבריכת Sra Srang המקסימה. ואם הגעתם לשם בשקיעה, הרווחתם :)

יום שני: Angkor Thom. מתחילים ב-Bayon כבר בשבע וחצי בבוקר עם הפתיחה, ומסתובבים לאחר מכן בעיר כולה ובמקדשים הקטנים שסביבה. אם לא נמאס לכם, אפשר אחרי הצהרים לנסוע ל-Bantey Seri או למקדשי הרולוס, אבל הם רחוקים ודורשים טוק טוק.

יום שלישי: Angkor Wat בזריחה (המקדש היחיד שנפתח בחמש וחצי). ולאחר הזריחה קחו קצת את הזמן באתר, שבו לאכול ארוחת בוקר על האגם, תנו להמונים שבאו לצלם לצאת החוצה, וכנסו רק אז, המקדש יחסית ריק בבוקר המוקדם, אחרי שהמצלמים יוצאים ולפני שהאוטובוסים באים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavmat
yoavmat
2

”עלייה משמעותית קרבה במחירים למקדשי אנגקור“

קרא עוד

ממשלת קמבודיה הודיעה כי בכוונתה להעלות משמעותית את מחירי הכניסה למקדשי אנגקור בפברואר הקרוב. כרטיס ליום אחד, שעלה עד כה 20$, יעלה מעתה 37$, כרטיס לשלושה ימים יעלה 62$ במקום 40$ וכרטיס לשבוע יעלה 72$ במקום 60$.

יש לציין ש-2$ מהעלות של כל כרטיס יועברו לתרומה לקרן שווייצרית שמפעילה בית חולים לילדים בקמבודיה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של monkeyman
monkeyman

”האם לקחת מדריך?“

קרא עוד

שאלה טובה, אני מתחבט בהמלצתי.

בכל אחת מהכניסות למקדשים הגדולים ימתינו עשרות מדריכים שינסו לשכנע אתכם, שהם מעולים, מקצועיים ודוברי אנגלית מדהימה.

לאור ניסיוננו בטיולים, בדגש על מקדשים וכדומה, כשאתה לא מבין את הסיפורים שמסביב לבמנים, החוויה פחות נעימה. למרות שהיה לי את הספר לונלי פלנט, התקשיתי באמת לקרוא את הסיפורים וליהנות מהחוויה.

המדריך שלקחנו היה בינוני ומטה ובגלל זה יש לי מספר המלצות:

  1. לרוב המדריך מסתפח אליכם למקדש שלידו הוא נמצא. משך ההדרכה די קצר, עד שעה גג, ולפעמים ישנה תחושה שהמדריך מזדרז כדי להספיק עוד תיירים. קחו את זה בחשבון.
  2. אם הייתם במקדשים דומים במזרח (למשל בוייטנאם או באתרים אחרים בקמבודיה) והיה לכם מדריך, סביר להניח שתיאור העיטורים והבניה די דומים ולא תופתעו, ולכן לא בטוח שתזדקקו למדריך.
  3. להתמקח על המחיר! שילמנו מחיר יחסית גבוה. אם הייתי יודע שזו הדרכה של 45 דקות בשום פנים ואופן לא הייתי מסכים למחיר הזה.
  4. לבחון את האנגלית של המדריך לפני הבחירה שלו. שני שליש מהאנגלית שדוברה לא הייתה ברורה לי. בתכלס השלמתי את רוב מה שנאמר מניחושים.
  5. אולי שווה לקחת מדריך שילווה אתכם בכל המקדשים? לצערי בזה אני לא יכול לסייע.
  6.  

מקווה שעזרתי!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של monkeyman
monkeyman

”אחד המקומות היפים ביותר שביקרתי“

קרא עוד

ארכיאולוגית – אחד המקומות היפים ביותר שביקרתי. אושר כזה ורמת תחזוקה כה מרשימה לא תמצאו ברוב המקומות. בד”כ תיירים המגיעים למקום בוחרים בין שלושה מסלולים:

- המסלול הארוך – מסלול של יום בו עוברים את כל המקדשים הגדולים והמפורסמים. חוויה מדהימה. למרות כמות התיירים זה לא מרגיש מאוד עמוס, אבל ככל הנראה לא תצליחו להצטלם לבד עם נוף למקדש. זה מסלול החובה!

- המסלול הקצר (יחסית) – למי שלא שבע ממקדשים (כמוני), אפשר לנסוע למקדשים מעט יותר רחוקים, אך יפים לא פחות. בהינתן זמן הייתי ממליץ לעשות עוד יום בלי לחץ…

- שילוב של שניהם – יום אחד את המסלול הארוך, ויום אחד את המסלול הקצר.

ניתן לארגן את נהג הטוקטוק מכל הוסטל או מנהגים הפזורים ברחובות. אישית ממליץ לקחת מההוסטל. אולי מעט יקר יותר, אבל לפחות לא תצטרכו לדאוג שהוא ירמה אתכם ולא יקח אתכם לאחד המקדשים לפי התוכנית.

אני אציין שהכניסה למתחם המקדשים עולה כסף ולא מעט (כמה עשרות דולרים בהתאם לכמות הימים שתשהו שם. בכנות שכחתי כמה אבל זה לא זול), אך שווה כל גרוש. לא תתחרטו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ELADAV13
ELADAV13

”עמוס בזריחה“

קרא עוד

מי שאוהב לטייל בכיף ומבלי להידחס בין המוני אנשים, אני ממליצה לא להגיע למקדשים בשעת הזריחה. החל מ-5:00 יש כבר עומס בקופות והמוני אנשים מתקבצים על שפת המיני אגם כדי לתפוס תמונה תמונה של האנגקור וואט בעת הזריחה. לטעמי עדיף לבוא בהמשך היום, הרי חם גם ככה גם ב-6:00 בבוקר. (נכון לחודש אפריל).

הטיפ עזר לך?

כתבות על מקדש אנגקור וואט

מתוך הבלוגים - פוסטים על מקדש אנגקור וואט

אין עדיין פוסטים על מקדש אנגקור וואט.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות