טירת הוהנוורפן
Hohenwerfen Fortress

4.2
(12)
טירת הוהנוורפן - למטייל (1) מתוך הטיפ של אפי שוב
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של Efifly - למטייל (2) מתוך הטיפ של Efifly
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של Efifly - למטייל (3) מתוך הטיפ של Efifly
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של Efifly - למטייל (4) מתוך הטיפ של Efifly
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של Efifly - למטייל (5) מתוך הטיפ של Efifly
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של Efifly - למטייל (6) מתוך הטיפ של Efifly
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של Efifly - למטייל (7) מתוך הטיפ של Efifly
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של אבג12 - למטייל (8) מתוך הטיפ של אבג12
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של אבג12 - למטייל (9) מתוך הטיפ של אבג12
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של cosan - למטייל (10) מתוך הטיפ של cosan
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של cosan - למטייל (11) מתוך הטיפ של cosan
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של cosan - למטייל (12) מתוך הטיפ של cosan
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של cosan - למטייל (13) מתוך הטיפ של cosan
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של cosan - למטייל (14) מתוך הטיפ של cosan
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של cosan - למטייל (15) מתוך הטיפ של cosan
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של אפי שוב - למטייל (16) מתוך הטיפ של אפי שוב
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של אפי שוב - למטייל (17) מתוך הטיפ של אפי שוב
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של אפי שוב - למטייל (18) מתוך הטיפ של אפי שוב
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של אפי שוב - למטייל (19) מתוך הטיפ של אפי שוב
טירת הוהנוורפן מתוך הטיפ של אפי שוב - למטייל (20) מתוך הטיפ של אפי שוב
Burgstraße 2, 5450 Werfen, Austria
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על טירת הוהנוורפן

4.2
12 מדרגים
5
3
3
0
0

12 המלצות על טירת הוהנוורפן

תמונת הפרופיל של Efifly
Efifly

”בעיקר הדרכת כניסה/עליה למצודת הוהנוורפן Hohenwerfen Castle“

קרא עוד

המצודה בגובה 180 מטר מעל סביבתה. מהמצודה נוף יפה לכל כיוון. במצודה מוזיאון מדעי קטן. יש עוד מוזיאון לעופות טורפים וציד מעולפים. יש אגפים שונים לסיור. פעמיים ביום בשעות קבועות יש בחצר המצודה מופע של עופות בזים, עיטים ונשרים מאולפים. יש שילוט הכוונה בתוך המצודה "Birds Show". בכל מקום שמתיישבים בחצר (ספסלי עץ) רואים את המופע היטב.

טיפים להגעה: כשמגיעים למצודה יש שילוט לחניון למצודה. לעבור אותו ולהמשיך הלאה עד לחניון נוסף חינמי שממש צמוד לכניסה לאתר היכן שיש קרונית שמעלה למצודה. מחניון הרכב (ללא תשלום) ניתן לעלות למצודה בשתי דרכים. דרך מספר 1 בקרונית ''פוניקולור'' או דרך מספר 2 ברגל בשביל משולט מימין לכניסה ל''פוניקולור''. עליה בקרונית בכרטיס הכולל כניסה לאתר (קופה מספר 1) , יותר יקרה משמעותית מעליה ברגל בשביל עם קנית כרטיס (קופה מספר 2) 50 מטר בתוך המצודה לאחר שנכנסים אליה מסוף השביל.
 העליה למצודה ברגל בשביל נמשכת בערך 20 דקות. עליה לא קשה במיוחד ונעימה במעבר דרך יער. ראיתי גם משפחות עם עגלות וילדים שעולים למצודה בשביל.
 החזרה לחניון דרך אותו שביל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אבג12
אבג12

”טירה מימי הבינים עם מופע נשרים מלהיב“

קרא עוד

טירה מאוד מומלצת לביקור כשעה נסיעה דרומה מזלצבורג. הטירה אוטנטית מימי הבינים יש הסבר מודרך מלא בגרמנית אבל מקבלים אוזניות שמע בעברית. האטרקציה - פעמונים אורגינלים שעובדים גם היום. בקומת הקרקע הרבה מיני מופעים לילדים. כמו: קליעה למטרה בחץ וקשת, מופע אבירים וכו'. בחצר התחתונה ששביל יורד אליה, מתקיים מופע נשרים וציפורים מאולפות. ביקור נחמד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של cosan
cosan

”טירת הוהנוורפן או זלצבורג - מה עדיף, ומה אפשר לראות בכל אחת?“

קרא עוד

אם אתם חובבי מצודות בטח תעשו את שניהן. אבל אם אתם בלוח זמנים צפוף אז הנה כמה פרטים שאולי יסיעו לכם בהתלבטות.

  1. עלות- שתי המצודות נכללות בכרטיס זלצבורג. אבל המעלית לטירת הוהנוורפן לא נכללת בתשלום של הכרטיס (יש הנחה אבל זה עדין כחמישה יורו) . העליה לטירת זלצבורג נכללת.
  2. טירת זלצבורג מרשימה הרבה יותר. היא ענקית, אפשר לסייר בה חצי יום לפחות, והנוף משני צדדיה עוצר נשימה
  3. בטירת הוהנופרון יש מופע עופות דורסים. בעיני זו הסיבה היחידה לבקר דווקא במצודה הזו. אם לא הייתם בכזה מופע בהולנד או בגרמניה אז שווה לכוון את הביקור לזה. המופע חביב בהחלט. כדאי לשבת על הדשא ולא על הספסלים מצד ימין. אז תראו יותר טוב והעופות יעופו מעליכם.
  4. בוירת זלצבורג יש כרגע תערוכה חביבה של בובות תאטרון. אם אתם כבר שם לכו לראות. איך שאתם יורדים מהמעלית פנו שמאלה. בקצה הרחבה של התצפית לנוף יש מדרגות. עלו למעלה פנו שוב שמאלה ואחרי עשרה מטר זה מימינכם. חביב ביותר
  5. אם יש לכם זמן מומלץ בכל מקרה לעלות לטירת זלצבורג ולו בכדי להנות מהנוף.
  6. מצורפות תמונות כדי לסייע בהחלטה. שלוש הראשונות מזלצבורג והשאר מהונורפן
  7.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפי שוב
אפי שוב

”סיור מודרך בטירת הוהנוורפן והדרך למטה ברגל“

קרא עוד

לרגלי הטירה יש חניון מסודר (ללא תשלום) ופוניקולר שאיתו עולים למעלה (אפשר גם ברגל). מחיר הכניסה כלול בכרטיס זלצבורגלנד אבל הפוניקולר בתשלום (14 אירו לארבעה). הנוף מהדרך וגם מהטירה מקסים. הכול ירוק, נהר, בתים קטנים. מהרחבה המרכזית, המוקפת חומות.

הצטרפנו לסיור מודרך, שיצא 10 דקות אחרי המועד המתוכנן. קיבלנו מכשיר אודיו עם הסבר בעברית, והקשבנו לו כשהמדריכה הסבירה לכולם בגרמנית. הסיור בטירה נמשך כשעה ובו מקבלים הסבר היסטורי על המקום ועוברים בין חדרי הטירה: חדר המקהלה, חדר הרוזן, חדר העינויים, ועוד.

עד שמגיעים לפעמון, בהתחלה רואים את המנגנון ומי שאין לו פחד גבהים יכול לעלות לפעמון למעלה. מיותר לציין ששווה לעלות בגלל הנוף. בטירה יש גם מוזיאון נשק שעברנו דרכו בסיור אבל לא נכנסנו. לאחר מכן עברנו למופע העופות הדורסים וכשזה הסתיים החלטתי שנרד ברגל. נכנסנו למוזיאון העופות ויצאנו דרך השער התחתון. צריך לשים לב שקצת אחרי היציאה השביל מתפצל לשניים וצריך לבחור דווקא בשביל הימיני, זה שעולה קצת למעלה (השמאלי מוביל אל העיר), יש שלטים אבל לא תמיד שמים לב

שביל הירידה רחב, מסודר ועובר בין עצים. מסלול נחמד ולא קשה. ביציאה אמרו לנו שזה לוקח 10 דקות, אולי בריצה, לנו זה לקח בערך 20 דקות. היינו באוקטובר ולכן לא היו תורים ולא היה עמוס. כן היה קצת גשום וקר, אבל זה לא הפריע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפי שוב
אפי שוב

”מופע העופות הדורסים בטירת הוהנוורפן“

קרא עוד

כדי לראות את מופע העופות הדורסים, צריך להגיע קודם כל בשעה הנכונה, כי הוא מתקיים רק פעמיים ביום (בקיץ שלוש פעמים). אנחנו הגענו לסיור בטירה בשעה עשר כדי לראות את המופע המתקיים ב-11:15. הירידה מהרחבה המרכזית למקום המופע היא ארוכה ובחלק מהמקומות די תלולה (לרוב יש מעקה לאחוז). הגענו לרחבת דשא ולא ידענו היכן מתקיים המופע. רוב האנשים התאספו סביב ספסלים (לא היה אפשר לשבת בגלל הגשם) בסוף המאמנים עמדו מתחת לעץ הגדול. אני חושבת שאפשר לראות את המופע מכל מקום, אבל אנחנו עמדנו ממש קרוב.

המופע התחיל 10 דקות אחרי הזמן. לפני שהמאמנת הראשונה יצאה, שמענו הסבר קצר ומוקלט באנגלית על אילו עופות אנחנו עומדים לראות. לאחר מכן המאמנים הסבירו בגרמנית. המופע היה יפה גם בלי להבין את ההסברים. מה רואים? עופות דורסים מסוגים שונים, בז, נץ וכו', שעפים, ודואים ברחבה, די קרוב לאנשים, הלוך חזור לפי הכוונת המאמן. כמובן שאחרי כל ביצוע כזה כולם מוחאים כפיים והם מקבלים משהו לאכול. היה יפה לראות את העופות קרובים כל כך, את הדאייה והמעוף. כיצד הם נשמעים להוראות המאמנים. הם רגילים לקהל ולכן אין חשש. זה היה נחמד ומיוחד וכדאי להגיע לטירה בשביל זה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אלדור
אלדור

”מדריך לביקור בטירה “

קרא עוד

ביקרנו בטירה בחודש אוגוסט, מיד אחרי מערת הקרח הגדולה (אם אתם הולכים גם אליה באותו יום לכו אליה קודם).

אל הטירה באים בשביל מופע הבזים המרשים שמתקיים בשעות 11:30,14:15,16:30 (אלו השעות בחודשי יולי אוגוסט, בדקו באתר לפני אם השתנו). הגענו לקראת 12 והחנייה כבר מלאה יחסית בשעה הזאת אז החנינו מול החנייה במדשאה הסמוכה, בה מחנים גם רכבים. חשבנו לעלות לטירה עם פוניקלור אך אחרי שראינו את המחירים התחרטנו ועלינו ברגל. הליכה קלה-בינונית בעלייה מתונה של כ-15-20 דקות. חבל להשקיע סתם בפוניקלור, עדיף בכסף הזה לקנות משהו אחר.

בטירה אין יותר מדי מה לעשות אך יש כמה דברים נחמדים חוץ ממופע הבזים. יש סיור מודרך בטירה עצמה (שלא הלכנו, כי היינו כבר בטירות הרבה יותר מרשימות), מוזיאון יפה שמציג כלי נשק ותותחים מימי הביניים, ומוזיאון בזים נחמד – הכל כלול בכרטיס.

לקראת מופע הבזים התיישבנו בספסלים באזור בו נמצא המופע. בעקרון בכל אזור שתשבו במופע תראו היטב, אך שימו לב איפה הכי כדאי: מאחורי הספסלים יש גבעה קטנה ומאחוריה עץ גבוה, שם הכי כדאי, ואם לא אז במדשאה שצמודה לגבעה הקטנה.

המופע מרשים ביותר, ומשלב מספר עופות טרף כולל נשר. הציפורים עפות ממש מעל ראש הקהל, וגם תופסות אוכל (אפרוחים מתים) באוויר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Majed_3432375
Majed_3432375

”מופע הנשרים בוורפן “

קרא עוד

ביוני האחרון ביקרנו במצודת וורפן (כולל מופע הנשרים). למי שהיה במופע הנשרים ביער השחור (פארק הנשרים והקופים), ואין לו הרבה זמן במהלך הטיול – אני לא ממליץ להגיע לשם במיוחד – המופע די צנוע לעומת זה שביער השחור.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מיכל ע
מיכל ע

”סיור במצודה ומופע ציפורי טרף“

קרא עוד

ביום קריר ומטפטף נסענו למצודת Hohenwerfen בזלצבורג (אטרקציה מס' 50 בכרטיס זלצוברגרלנד). עקב מזג האוויר לא טיפסנו ברגל למצודה, אלא עלינו בפוניקולר בעלות של 11 אירו למשפחה. לשם שינוי הגענו מוקדם ורצינו להצטרף לסיור שיצא בשעה 10:00, אבל הסיור היה מלא. היינו רק שתי משפחות שלא נשאר להן מקום ובכל זאת לא אפשרו לנו להצטרף, למרות שהסיור הבא היה רק בשעה 12:00. זה היה מאוד מעצבן, אבל לפחות העובדת הנחמדה במקום התנצלה והביאה לנו מטבעות שוקולד. עד למופע ציפורי הטרף ב-11:15 העברנו את הזמן במשחקים שיש בחצר הטירה, אבל שעה ורבע זה הרבה יותר מדי זמן בשביל זה. מופע ציפורי הטרף היה חביב – היה יכול להיות הרבה יותר מעניין לו הוא היה באנגלית או לפחות עם תרגום חלקי (ואני עוד מדברת קצת גרמנית). בסיומו מיהרנו עם כולם לתור לסיורים. לא הספקנו לסיור הראשון שיצא, אבל בגלל שהזדרזנו היה סביר (אחרינו היה תור ארוך). הסיור בגרמנית, אבל מקבלים מכשיר אודיו עם הסברים באנגלית ואפילו הסברים מיוחדים לילדים בעברית (בת ה-15 אמרה שעדיף ההסבר למבוגרים, הקטנים דווקא היו מרוצים). הבעיה שזה סיור איטי ויש הרבה זמן לחכות ולקראת הסוף זה די נמאס. בסיום הסיור אכלנו בדוכן שבחצר כי לא רצינו לבזבז זמן נוסף במסעדות. היה דווקא טעים (מרק גולש, המבורגרים, שניצל בלחמניה).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dekelblr
dekelblr

”סיור במצודה “

קרא עוד

סיור מקסים בטירה באזור זלצבורג עם הנוף המדהים. הסיור מתאים גם למשפחות עם ילדים, שממש נהנו מהסיור (עם מכשיר המשלב הדרכה בעברית). לקראת סיום הביקור היינו במופע הבזים ולמרות שהתחיל לרדת גשם, אף אחד לא ממש התרגש.

ממליצה לעמוד בראש הגבעה ולא בתחתיתה על מנת לצפות מקרוב בבזים. הכניסה כלולה בכרטיס הזלצבורגלנד- פרט לעליה ברכבל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Hilad34
Hilad34

”ביקור חווייתי במצודה יפה“

קרא עוד

מצודה יפה ומרשימה באוסטריה. מופע הבזים מרשים והנוף הנשקף מאזור המופע – קסום! הסיור במצודה מלווה באודיו בעברית והילדים אפילו מקבלים אודיו בעברית שמותאם להם, מה שמוסיף עוד יותר לחוויה. אנחנו לקחנו את הפוניקולר רק מפאת קוצר זמן (רצינו להספיק למופע הבזים) אך נראה שכדאי לעלות רגלית, המסלול לא נראה ארוך והנוף כאמור – נפלא.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על טירת הוהנוורפן

אין עדיין פוסטים על טירת הוהנוורפן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות