קניון/ערוץ סוצ'ה בלה
Suchá Belá

5
(6)
קניון/ערוץ סוצ'ה בלה - למטייל (1) מתוף הטיפ של yacov12
קניון/ערוץ סוצ'ה בלה מתוך הטיפ של talivg - למטייל (2) מתוך הטיפ של talivg
קניון/ערוץ סוצ'ה בלה מתוך הטיפ של talivg - למטייל (3) מתוך הטיפ של talivg
קניון/ערוץ סוצ'ה בלה מתוך הטיפ של talivg - למטייל (4) מתוך הטיפ של talivg

מה חושבים מטיילים על קניון/ערוץ סוצ'ה בלה

5
6 מדרגים
4
0
0
0
0

6 המלצות על קניון/ערוץ סוצ'ה בלה

תמונת הפרופיל של talivg
talivg

”פיקניק על נהר הסוצ''ה“

קרא עוד

במהלך הנסיעה עם חברת הראפטינג לנקודת ההתחלה של הראפטינג והאיסוף מנקודת הסיום, ראיתי שילוט המפנה לנקודות האיסוף וההורדה בצירי הגעה סדורים עד למימי הנחל.

יש כ-10 נקודות גישה למים כמדומני, לסוגים שונים של ספורט מים אותו ניתן לעשות בנחל. אנחנו החלטנו לנצל זאת לעשות פיקניק על נחל הסוצה לאחר שסיימנו את הראפטינג, וזו היתה החלטה מעולה לשבת על שפת הנהר המדהים, .

המים קרים למי שרוצה לשכשך, ניתן לשכב בצל ולנוח לקול פיכפוך המים וההרים הנפלאים מסביב, במיוחד בשעות אחר הצהריים בהן זרם הסירות הולך ומתדלדל ומעט מאוד אנשים כבר יורדים לראפטינג בנהר (קחו בחשבון שבשעות הצהריים יש המון סירות) .

אנחנו בחרנו בנקודה שנקראת Srpenica 1 ניתן לנווט אליה בוייז ובגוגל מפס (Https://goo.gl/maps/zb5Ws2Hhfzk6Yisd8) , אך יש נקודות נוספות לכל אורך הנחל. באתר של עמק הסוצ''ה תמצאו את פירוט המקומות Https://www.soca-Valley.com/en/, ומפת הנקודות על הנחל - Http://map.soca-Plovba.si/eng/

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מטייל_4006858
מטייל_4006858

”סוצ''ה בלה“

קרא עוד

איזור הררי נמוך יותר מהרי הטטרה הגבוהים. כחצי שעה נסיעה. זהו מסלול מאתגר עם סולמות מאוזנים ואנכיים בתוך נחל עם טיפוס של 300 מ''. אנחנו הלכנו בסוף מאי בתוך מים. חשוב נעליים רציניות או סנדלים. הליכה של כ-11 ק''מ. עלייה קשוחה והירידה במסלול רגוע יותר שמותאם גם לאופניים. העלייה לא לילדים קטנים.

כניסה עולה 2 יורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gilat1
gilat1

”סוצ'ה בלה“

קרא עוד

ראשית, הפרטים הטכניים: החנייה עולה 3 יורו, והכניסה לאתר יורו וחצי למבוגר (תשמרו את הכרטיסים, כי בכניסה לערוץ יש ביתן בו בודקים את הכרטיסים) .

הליכה של כ-4 שעות במעלה של ערוץ נחל. לאורך המסלול 3 סוגים של מתקנים: 1) סולמות מתכת 2) דרגשי מתכת המחוברים לדופן הסלע, כאשר ניתן להיעזר בשלשלאות ברזל המחוברות לסלעים בצד ימין. 3) גשרים מאוזנים המורכבים משלבי עץ, כאשר לגשרים אין מעקות.

המסלול לא קשה כלל מבחינה פיזית, אבל מאתגר מבחינת בטיחות המתקנים, ולא הייתי ממליצה עליו למי שסובל מפחד גבהים או בעיות של שיווי משקל. כנראה שהמסלול הוא אחד הפופולרים ביותר בסלובקיה. היינו באמצע ספטמבר והיו הרבה אנשים. ירד גשם קל ולכן הכל רטוב. הסולמות חלקים (אין חספוס של שלבי המתכת) ובנוסף עולים עליהם בו זמנית כמות גדולה של אנשים. בגשרים של העץ, חלק מהשלבים לא מפולסים, וכאמור אין מעקות.

רצוי להגיע מצוידים בנעלי הליכה וכפפות של חדר כושר/אופניים.

לאחר שמגיעים לפסגה, ניתן לשכור אופניים או להמשיך בהליכה רגלית. אנחנו בחרנו לרדת רגלית. מסלול נחמד העובר דרך יער עבות, כאשר מדי פעם נפתח חלון לנוף של העמק הירוק למטה. נוף מקסים.

ביציאה מהמסלול - קפה וגלידה - מהמשובחים ביותר שזכינו להם בסלובקיה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yacov12
yacov12

”מסלול בגן העדן הסלובקי Sucha Bella“

קרא עוד

בקיץ 2016 טיילה משפחתנו בגן העדן הסלובקי במסלולה המפורסם של ה-Sucha Bella (גילאי הילדים שלנו 17,15,10), וזה נתון חשוב למתלבטים אם לבצע את המסלול, לפי דעתי ילדים מתחת לגיל 9 יתקשו לבצע את המסלול ויש קטעים במסלול שיכולים להיות מסוכנים לילדים מתחת לגיל 9.

דבר נוסף כדאי לבצע את המסלול רק ביום שמש, העליה בסולמות מסוכנת כאשר יורד גשם המסלול הינו מסלול ארוך מומלץ למטיבי לכת מעבר לעליה בסולמות הגבוהים נדרשת הליכה ארוכה עד לסולמות וגם לאחר הטיפוס בסולמות קיימת הליכה ארוכה חלקה בעליה.היציאה למסלול מתחילה בעיירה Podlesok (זוהי גם נקודת הציון ב-GPS).

ממגרש החניה של העיירה הולכים עד שמגעים לכניסה לפארק, בכניסה לפארק יש לקנות כרטיס (כמו בגנים הלאומיים שלנו) ליום/שניים/שלושה/שבוע המקנה גם ביטוח בתחומי השמורה. 1.5 יורו למבוגר, 0.5 יורו לילד.מסלול הסוחה בלה מרשים מאוד וכולל טיפוס על סולמות חבלים וגשרי עץ רבים בלי סולמות כדי לעבור את המפלים, לגשרים ולסולמות, זהו לא מסלול מפחיד, אך אינו לבעלי לב חלש ומיועד למיטיבי לכת / חובבי הליכות רציניות.

לנו לקח המסלול 5 שעות כולל עצירות לא מעטות.חשוב מאוד: לא ניתן לטייל במסלול ללא מפת סימון שבילים. את זו ניתן לקנות כאמור בחנויות ציוד טיולים או במסעדות תיירים / חנויות מזכרות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עדי.ג
עדי.ג
1

”גן העדן הסלובקי - סוצ'ה בלה - מידע מפורט“

קרא עוד

מסלול מדהים! מלא במים, מפלים, סולמות וגשרים. אנחנו היינו 4, בגילאי 50+ ו-20+ לקח לנו באזור ה-5-6 שעות. המסלול מתחיל בעלייה מתונה בערוץ הנחל במסלול הכחול - קחו בחשבון הרבה סולמות, כשהגבוה ביניהם בין 15-20 מטר להערכתי. אנחנו הגענו בסופ”ש והמסלול היה עמוס - משמע תורים בעלייה לסולמות מסויימים שאורכים בין רבע שעה ל-20 דקות.

בשאר הסולמות והגשרים אין בעיית עומס. חלק זה של המסלול לקח לנו באזור ה-3 שעות (כולל התור בעלייה לסולם וכמה עצירות של מספר דקות). כשמגיעים לפסגה יש אופציות למסלולים נוספים שממשיכים לעוד מקומות, אנחנו בחרנו להתחיל לחזור לכיוון החניון - צריך לבחור במסלולים הצהוב והאדום, שמתחלקים למסלול של חצי שעה ועוד מסלול של שעה בערך. כל המסלול בירידה, וההליכה נוחה. השביל משולב עם שביל לרכובי אופניים- שביל עפר רחב ונוח להליכה. יש התפצלויות לשבילים להולכי רגל בלבד - ואז ההליכה בירידה יותר חדה.

שימו לב שהמסלול לא מומלץ ואפשרי לכל אחד, ראיתי הרבה אנשים במסלול שהתקשו מאוד, כנראה שלא ידעו את הרמה הצפויה.

לא ממליצה לאנשים עם פחד גבהים (למרות שלא נחשב גבוה…) וכדאי שיהיה כושר גופני סביר...

בדרך לחניון יש בתי קפה זולים ונחמדים- מומלץ לאחר ההליכה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של omer_m
omer_m

”Sucha Bella - לא לילדים קטנים“

קרא עוד

טיילנו באוגוסט 2014 ב-Sucha Bella עם ילדים בני 11, 9, 4. המסלול אכן מיוחד ומקסים. משך המסלול כחמש שעות, כולל עליה של 400 מטרים לאורך הנחל. קחו בחשבון שהנעלים די נרטבות. הסולמות בעליה גבוהים וללא מעקה. מצטרפת לחלק מההמלצות כאן - המסלול לא מתאים לילדים קטנים. הטיפוס עלול להיות מפחיד ובגלל הרטיבות עלולים להחליק.

אם בכל זאת מתעקשים לא לוותר, ממליצה לקחת את הילד על מנשא גב בקטע של הסולמות ובחלקים של המסלול בהם צועדים על סולמות עץ חלקלקים. קיימים מסלולים אחרים שיוצאים מאותה נקודה, למשל המסלול הכחול, שנמשך לחלק ירוק עם סולם אך לא נורא ומסתיים בקטע אדום-צהוב (מעגלי). ניתן לקבל מפה בכניסה עם הסבר.

הטיפ עזר לך?

כתבות על קניון/ערוץ סוצ'ה בלה

מתוך הבלוגים - פוסטים על קניון/ערוץ סוצ'ה בלה

אין עדיין פוסטים על קניון/ערוץ סוצ'ה בלה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם