בית האופרה בבודפשט
Magyar Állami Operaház

3.7
(26)
בית האופרה בבודפשט - למטייל (1) מתוף הטיפ של yoavm10
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של yoavm10 - למטייל (2) מתוך הטיפ של yoavm10
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של lono1 - למטייל (3) מתוך הטיפ של lono1
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של noga30 - למטייל (4) מתוך הטיפ של noga30
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של noga30 - למטייל (5) מתוך הטיפ של noga30
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של avigos - למטייל (6) מתוך הטיפ של avigos
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של avigos - למטייל (7) מתוך הטיפ של avigos
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של avigos - למטייל (8) מתוך הטיפ של avigos
בית האופרה בבודפשט מתוך הטיפ של avigos - למטייל (9) מתוך הטיפ של avigos
Budapest, Andrássy út 22, 1061 Hungary
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

בית האופרה הינו מבנה ניאו-רנסנסי הממוקם במרכזה של הבירה ברחוב אנדראשי. נשף אופרת בודפשט, אירוע חברתי שהחל בשנת 1886, מתקיים בו עד היום. המקום עוצב על ידי מיקלוש ייבל, דמות מרכזית בארכיטקטורה ההונגרית של המאה ה-19, ומומן על ידי עיריית בודפשט כמו גם על ידי הקיסר האוסטרו-הונגרי פרנץ יוסף. 

מה חושבים מטיילים על בית האופרה בבודפשט

3.7
26 מדרגים
3
2
3
0
1

26 המלצות על בית האופרה בבודפשט

תמונת הפרופיל של Danir
Danir

”בית האופרה“

קרא עוד

בית האופרה בבודפשט הוא מבנה מרשים מאוד. ממליץ להגיע אליו במטרו M1 ממרכז העיר ולא רגלית. מעבר לכך שהמבנה מרשים, אם אתם לא חובבי אופרה אין לכם מה לחפש שם. נחמד לצלם אותו, אבל מעבר לזה אין מה לעשות שם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של michala2007
michala2007

”הזמנת סיור באופרה“

קרא עוד

הבנתי שבית האופרה בשיפוצים ולא מקיימים בו מופעים. אנחנו מגיעים לבודפשט ב-28.10-2.11. האם יש סיורים באופרה והאם אפשר להזמין כרטיסים באינטרנט מראש ובאיזה אתר?

תודה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avigos
avigos

”בית האופרה - מבנה יפה אך סיור מאכזב“

קרא עוד

הבנין מרשים מאוד בעיקר בפנים. מומלץ להזמין מראש. אין דרך להיכנס ללא השתתפות בסיור אבל יש לקחת בחשבון שהמדריכה, אמנם מדברת אנגלית מצוינת, אבל המבטא והדיבור המהיר מאוד מקשים על ההבנה, גם לדוברי אנגלית. היינו בביקור בספטמבר והיה חם מאוד בתוך המבנה. אין מודעות למזגן או איוורור. כדאי לקחת סיור עם מיני אופרה, חוויה מתומצתת ונעימה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eda
eda

”סיור באופרה“

קרא עוד

היום לקחנו סיור באופרה עם מיני קונצרט. הסיור היה סביר, בהמשך מיני קונצרט נמשך 5 דקות בערך. הושיבו אנשים על המדרגות, אנחנו עמדנו גבוה בצד, זמרת אופרה שרה שני קטעים.לזה הם קוראים מיני קונצרט, בושה וחרפה (לא ממליצה) . אולי בגללל שהאופרה בחופשה, את זה צריך להגיד לקהל, ולא להושיב אנשים על המדרגות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noga30
noga30

”מאוד מומלץ לקחת את הסיור באנגלית עם מיני קונצרט בסוף“

קרא עוד

השתתפנו בסיור באנגלית שהתקיים בשעה שתיים, וקנינו את הכרטיסים חצי שעה מראש. פיצלו אותנו לשתי קבוצות של ארבעים איש ולכל אחת הצמידו מדריך.

הכרטיסים עולים 2,990 פורינט למבוגר ו 1,990 פורינט לסטודנט/תלמיד/ילד. עבור הזכות לצלם משלמים עוד 500 פורינט למשפחה ומקבלים צמיד לענידה על היד. הוספנו תשלום עבור מיני קונצרט בעלות של 690 פורינט לכל אחד- מקבלים צמיד כחול שמסמן למדריכה בסוף הסיור מי נשאר לקונצרט. הסיור הקיף את הלובי הראשי, הבר הראשי, מעבר עישון, מרפסת בחזית עם נוף יפה, מבואת אולם נוספת, תא המלוכה, האולם הראשי- וכלל הסברים מפורטים ומעניינים.

בסוף הסיור התיישבנו על מדרגות, קצת בצפיפות, והקשבנו לזמרת אופרה ששרה שני שירים. חבר שלנו ישב בשורה הראשונה, והזמרת ניגשה אליו, והעבירה ממנו את הטלפון הסלולרי לזאת שישבה לידו והזמינה אותה לרקוד איתה וולס תוך כדי שהיא שרה את השיר אליו. כולם מחאו לו כפיים. מי שרוצה לרקוד כדאי שיישב בשורה הראשונה ויראה התעניינות בשירה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ofer_3292113
Ofer_3292113

”בית האופרה גם לילדים“

קרא עוד

מקום מומלץ למשפחות, יש מדי יום סיורים גם באנגלית. מומלץ לקחת את הסיור עם המיני קונצרט.

המקום מדהים ויפה, אטרקציה מושלמת. בסיום בקונצרט אפילו זכיתי לרקוד עם הזמרת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lono1
lono1

”דרך מעניית לראות את בית האופרה“

קרא עוד

רצינו מאוד לראות את בית האופרה מבפנים. עוד מהארץ הזמנו כרטיסים למופע האופרה שהתקיים שם בזמן שהותנו. מראש חששנו שלא נתחבר לז'אנר, אבל החלטנו לנסות. הכרטיסים עלו לנו כ-20 ₪ והיו ליציע העליון. הכניסה ליציע העליון היא מצדו של בניין האופרה. בהתחלה נכנסנו בכניסה הראשית וראינו את המבנה משם ואח"כ טיפסנו מהצד את שלושת הקומות עד ליציע שלנו. המבנה מאוד יפה ומרשים ומכיוון שהיינו הכי למעלה שאפשר השקפנו משם על כל המבנה.

באופרה החזקנו מעמד מערכה אחת מתוך ארבע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavm10
yoavm10

”מבנה מרשים והזדמנות להופעות במחיר טוב“

קרא עוד

בית האופרה הוא מבנה מרשים בסגנון הנאו רנסנס המשמש כבית האופרה הלאומי וביתו של הבלט הלאומי. נכנסנו לאתר האופרה עוד מהארץ והזמננו כרטיסים. בחרנו בבלט ולא באופרה כדי להתגבר על בעיית השפה. הכניסה למבנה מרשימה, וכן האולם הצבעוני עם הכיפה המעוטרת, הקהל ברובו מגיע לבוש בבגדי ערב, וילדים שמגיעים לבושים בחגיגיות רבה. מומלץ מאוד למגיעים לבודפשט לבלות לילה באופרה. יש אפשרות לסייר במקום שלא בזמן ההופעה ולהתרשם מהמקום כמעט כל יום, אפשר לבדוק באתר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”מומלץ ביותר - סיור בבית האופרה“

קרא עוד

בזמן שהותנו בבודפשט הלכנו לסיור מודרך באנגלית בבית האופרה.

קראתי באתר מכמה אנשים שלא המליצו על הסיור, אני לא הקשבתי והלכתי בכל זאת ולא הצטערתי.

המדריך בסיור לקח אותנו לכל מיני חלקים של המבנה עם הסברים על המבנה ועל האופרה, בשלב מסויים נתן לנו כמה דקות לצאת שם למרפסת למעלה להשקיף על הרחוב מלמעלה ובמיוחד בתקופה של הכריסמס שבה היינו זה היה מאוד יפה לראות ולצלם.

בסוף הסיור הייתה הופעה קצרה של אופרה, שני שירים, ישבנו על המדרגות של בית האופרה ובאה זמרת עם שמלה כחולה יפה ושרה שני שירים יפים כשאנחנו יושבים על המדרגות והיא ממש לידנו.

בשיר השני לקחה גם אחד מהאנשים שהיו בסיור לרקוד איתה.

סך הכל היא שרה מדהים והיה ממש יפה ואני אישית מאוד ממליצה על הסיור הזה וכמובן שלשלם את התשלום הנוסף בשביל ההופעה הקצרה כשאתם קונים את הכרטיס (רק מי ששילם תשלום נוסף ראה את ההופעה הקצרה).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אבג12
אבג12

”חוויה משפילה בבית האופרה בודפשט“

קרא עוד

לקחנו סיור מאורגן בבית האופרה של בודפשט. בשעה 16:00 התקיים הסיור האחרון באותו יום. כמות המשתתפים בסיור הייתה עצומה. אי אפשר היה לשמוע ולהבין את המדריכה. קנינו גם כרטיס למופע קצר בסיום הסיור. המופע בן חמש הדקות, התקיים כשהקהל יושב בדוחק על המדרגות בבנין, ולא באולם. לא מומלץ בכלל.

הטיפ עזר לך?

כתבות על בית האופרה בבודפשט

מתוך הבלוגים - פוסטים על בית האופרה בבודפשט

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לבודפשט

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם