תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי

תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי - למטייל (1) מתוף הטיפ של roni 1987
תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי מתוך הטיפ של roni 1987 - למטייל (2) מתוך הטיפ של roni 1987
תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי מתוך הטיפ של roni 1987 - למטייל (3) מתוך הטיפ של roni 1987
תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי מתוך הטיפ של roni 1987 - למטייל (4) מתוך הטיפ של roni 1987

10 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי

תמונת הפרופיל של roni 1987
roni 1987

”המלצה- נהג מקומי בקזבגי“

קרא עוד

את בקה (Beka) פגשנו לגמרי במקרה, נהג מקומי חביב ומסביר פנים, כשעזר לנו להבין איפה אפשר לאכול חצפורי טעים,

לקחנו איתו טיול לעמק זוטה כשהוא אסף אותנו מהמלון שלנו (Rooms Hotel Kazbegi) , נסיעה של כשעה עד לעמק, המתין לנו שעתיים עד שסיימנו את הטיפוס, והחזיר אותנו למלון בעלות של 100 לארי.

ממליצים בחום למי שמענויין לפגוש בקסם מקומי, נימוס וצנעה באדם מקומי אחד.

מומלץ מומלץ מומלץ!

לפרטים ‭+995 557 610 221‬.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Elad Metsuyanim
Elad Metsuyanim

”הגעה וחזרה מקזבגי“

קרא עוד

לרוב מגיעים לקזבגי מטביליסי, כיון שזו נקודת הפתיחה של טיולים רבים וכן כיוון שעל אף מיקומה הצפוני, כיום אין דרך להגיע בדרך ישירה ממנה למסטיה ולשאר הצפון. קשה לפספס הצעות למונית (ואן) לקזבגי מטביליסי, תוכלו בקלות להתחבר למטיילים נוספים כדי למלא רכב (6-7 מקומות בדר”כ). כל המוניות מרווחות ועוברות באותו מסלול של הדרך הצבאית, ועוברות בנקודות העניין המומלצות של הכניסה העתיקה של מצחתה, עצירה באגם ובתצפית פנורמית. את החזרה מקזבגי לטביליסי אפשר לעשות כמובן באותה דרך, אך אם תרצו לחסוך הרבה כסף (רק עשרה לארי לאדם), תוכלו לנסוע במרשרוטקה (מונית שירות), בנסיעה אמנם פחות מפנקת ונוחה, אך זולה ואף מהירה בהרבה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אוראל .פ.
אוראל .פ.
1

”הגעה לקזבגי מטביליסי“

קרא עוד

לקזבגי מגיעים דרך תחנת המרשוטקות של טבליסי. שימו לב! יש מספר תחנות מרשוטקות וצריך לברר היטב אצל המקומיים איזה תחנה נוסעים לקזבגי. המחיר אם לא השתנה: 10 לארי לכיוון. תתכוננו לנסיעה לא נעימה במרשוטקה (מונית שירות סטייל 1960), כשיש בה רק 10 מקומות, אך 20 אנשים דחוסים, ללא מזגן ועם הרבה זיעה! אך תהנו מהדרך היפה בין ההרים המושלגים עד להגעה אל המקום הטבעי כל כך, קזבגי. שימו לב, כי המרשוטקה האחרונה מקזבגי לטביליסי יוצאת ב-17:00.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dindin0109
dindin0109

”הגעה לקזבגי מטבליסי“

קרא עוד

מטבליסי לקזבגי ניתן להגיע באחת משתי הדרכים הבאות: 1. מרשרוטקה (מיניבוסון) מתחנת דידובה הסמוכה לתחנת המטרו הזהה בשמה. עלות: 10 לארי לאדם. משך נסיעה: כ-3 שעות. 2. טקסי (רכב שכור). עלות: 80 לארי לרכב. משך נסיעה: כמה שתירצו.

למרות שטיילתי כתרמילאית, וניסיתי לחסוך כל פעם כמה שאפשר, אני דווקא ממליצה בחום על דרך ב'. עם 4 אנשים ברכב, כל אחד משלם 20 לארי, ובתמורה עוצרים בכל נקודה שרוצים, ולא חסר כאלה נקודות. הדרך לקזבגי מדהימה. הנהג לקח אותנו לשלל תצפיות נוף, ניתן לעבור בדרך במצ'חטה (העיר העתיקה), שחינו באגם אננורי, אכלנו בכיף במסעדה בדרך, ובמקום "לשרוף" חצי יום על נסיעה, הנסיעה הייתה מדהימה וחוייתית.

את המונית ניתן לארגן בעצמכם בתחנת דידובה או דרך הגסטהאוס (לנו אירגן את הרכב קוטה בעל הגסטהאוס ABOVIANI 10).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של projectrose
projectrose

”נסיעה מטביליסי לקזבגי“

קרא עוד

אפשר לקחת מרשוטקה מתחנת המטרו איסאני (Isani) בטביליסי. המחיר הוא 10 לארי לאדם והנסיעה לוקחת בערך 3 שעות. רוב הדרך על כביש סביר ועוברת חלק, אבל יש איזו שעה באמצע הדרך על כביש משובש שממש משפיעה על איכות הנסיעה. מומלץ מאוד לשבת על יד החלון! במיוחד אם אתם רגישים לבחילות בנסיעות וגם אם לא כל כך... 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של guy_kal
guy_kal

”הגעה לתחילת טרק הקזבגי“

קרא עוד

כדי להגיע לטרק של הקזבגי בתחבורה ציבורית, צריך להגיע לתחנת Didube, התחנה האחרונה על הקו האדום ברכבת התחתית ולמצוא את המרשוטקה שיוצאת לקזבגי, אורך הנסיעה כ-3 שעות

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oferek2000
oferek2000

”מטביליסי לקזבגי במונית שירות (מרשרוטקה), הדרך הפשוטה “

קרא עוד

ניתן להגיע לקזבגי על ידי מונית שירות מהתחנה המרכזית דידובי שבטביליסי. המונית תביא אתכם למרכז של קזבגי. כדאי לעשות את הדרך (או הלוך או חזור) כשיש עדיין אור כי הנוף פשוט מקסים. אנחנו עשינו את הדרך הלוך במרשרוטקה בשעות הערב ואת הדרך חזור בבוקר עם נהג מקומי (באותו מחיר) שבעלת הגסט-האוס סידרה לנו. הוא גם היה אדיב לעצור לנו באחד המקומות שבהם היה נוף מהמם. תדירות: כל שעה עגולה. מחיר: 10 לארי. אורך הנסיעה: כ-3.5 שעות 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ofirshifman
ofirshifman

”מונית ספיישל לקזבגי“

קרא עוד

חובה לעשות את הנסיעה לקזבגי עם עצירות בדרך! פשוט חובה! אנחנו נחתנו לפנות בוקר בשדה התעופה של טביליסי ולאחר לבטים רבים החלטנו להתחיל את הטיול בקזבגי, רצינו מונית ספיישל עם עצירות וידענו שהולכים לעבוד עלינו. לבסוף שילמנו 120 לארי למונית, שעצרה לנו בכ-5 אתרים מדהימים בדרך שאסור לוותר עליהם!

פגשנו מטיילים אחרים שלקחו מונית באותו הסידור במחיר של 150 לארי וגם על כאלה שישנו בגסט האוס של נאזי (ככל הנראה מומלץ) והיא סידרה להם מונית כזו ב80 לארי. תתמקחו על המחיר ולא תתקשו להשיג ב-120, אולי גם ב-100. לטעמי יותר קל להוריד את המחיר בטביליסי (בדרך הלוך לקזבגי) ולא בקזבגי עצמה כי שם מספר הנהגים מצומצם והם משתפים פעולה אחד עם השני.

על כל פנים, שווה להשקיע את הכסף בנסיעה זו, האתרים והנופים בדרך מדהימים ואם תתחלקו 4 אנשים במונית זה יעלה לכם 20-30 לארי לאדם, לעומת מרשוטקה שעולה 10 לארי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tzafrir_peleg
tzafrir_peleg

”אפשרויות הגעה לקזבגי“

קרא עוד

קזבגי זהו כפר קטן הנמצא כ-3 שעות צפונית לטיביליסי. יש 2 דרכים להגיע אליו: 1. עם מרשוטקה ישירה מתחנת האוטובוס Didube - עולה כ 7 לארי. 2. אפשרות יותר מענינת זה לקחת מונית מ-Didube שעולה כ 60 לארי ואפשר לעצור במקומות בדרך: Matskheta - כנסיה גדולה ומרשימה Anaruri - מבצר ישן, אנדרטה פנורמית (בלקוני) - תפית על הרי הקווקז ומערות עם מים מינרלים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של fern
fern

”הגעה מקזבגי לטביליסי“

קרא עוד

מרשרוטקה מקזבגי לטבליסי עולה 8 לארי. מונית תעלה בין 60-100 לארי, תלוי ביכולת המיקוח. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בקזבגי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם