סין, כמדינה הרביעית בגודלה בעולם (וגדולה כמעט כאירופה כולה) מציעה מגוון של טיולים, לכל גיל וכמעט לכל עניין. אבל כמו שלא ניתן לצפות לראות את כל אירופה בטיול אחד, כדאי לדעת איך למצוא את מה שמתאים לכם בטיול לסין. עם טיסות זולות יותר המגיעות למספר יעדים מרכזיים במדינה, ניתן היום לתכנן טיולים נהדרים בסין, המשלבים טבע, ערי ענק, מיעוטים, מפגש עם אזורים מודרניים שאולי לא ציפיתם להם וכמובן חוויות מקומיות ייחודיות לסין.

אז מה כדאי לקחת בחשבון כשמתכננים טיול בסין? 

כמה זמן יש לכם לטייל? בגלל המרחקים הגדולים, בין ערים שונות ובתוך הערים עצמן, כדאי לקחת בחשבון שאם יש לכם רק שבוע לטייל, למשל, לא תוכלו להספיק הרבה. הזמן המומלץ הוא לפחות 10 ימים כדי "לטעום" קצת מכל מה שיש לסין להציע. שבועיים יהיו אידיאליים וכמובן למי שיש יותר, אפילו יותר טוב. בכל מקרה, תמיד תוכלו לתכנן טיול שני (ושלישי ורביעי).

עם מי אתם מתכננים לנסוע? לאנשים שונים יש ציפיות שונות מהטיול שלהם ואם אתם נוסעים עם ילדים, כדאי כמובן גם לתכנן פעילויות שיתאימו להם. האם מישהו בקבוצה שלכם שמתקשה בהליכה? או האם יש הגבלות מסוימות על אוכל? הנושאים האלה שאולי יהיו טריוויאליים בטיול לאירופה, מקבלים משמעות אחרת בטיול לסין וכדאי להיערך בהתאם.

מה מעניין אתכם לראות ולעשות? אם אתם אנשי טבע, יש מקומות שמומלץ יותר להגיע אליהם. אם זה הטיול הראשון שלכם לסין, אולי שווה ללכת על המקומות הקלאסיים ואם אוכל או רכיבת אופניים, למשל, זה הדבר שאתם הכי אוהבים, שווה לבדוק איזה טיולים יש שמשלבים את האלמנטים האלה.

קחו בחשבון עלויות וקבעו תקציב ריאלי. יש נטייה לחשוב שסין היא מקום זול וכמעט כל מטייל שמגיע לכאן מבין שזה לא ממש נכון. כמובן שניתן לטייל בסין בזול, אבל קחו בחשבון שאם רוצים לעשות הרבה ממה שמוצע כאן, העלויות יהיו גבוהות יותר ממה שאולי אתם מצפים. שווה לקרוא לפני ולהבין סדרי גודל הוצאות כדי באמת להתאים את הטיול למה שאתם רוצים שיהיה ולהיערך בהתאם.

שימו לב שתוכניות הטיול שלכם לא נופלות על חג מקומי או עונה פחות טובה לטיולים. הרבה מהחגים היהודיים יוצאים בזמן דומה לחגים הלאומיים בסין וזה זמן שאינו מומלץ לטיול כאן. בנוסף, מחירי הטיסות יורדים כמובן בעונות ה"חלשות" כמו החורף. אל תמהרו להתפתות לקנות טיסה רק כי היא זולה, יש סיבה למחיר הנמוך – מזג האוויר בסין מאוד מאוד קר בחורף ולא בטוח שיתאים לכם לטייל כאן בעונה הזאת.

סין היא יעד נהדר המציע מגוון אפשרויות למטיילים עם טעמים שונים. בין אם אתם נוסעים בקבוצה או עצמאית, ההמלצה היא לתכנן ולהתכונן מראש כדי למצות ולהפיק את המירב מהנסיעה שלכם. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מטיילים החוזרים לטיול שני ואפילו שלישי ורביעי, ובכל פעם מגיעים לאזור אחר במדינה, לנסות דברים חדשים. עם תכנון נכון, החוויה שלכם בוודאי תהיה נהדרת גם כן!


יעל פרג'ון היא הבעלים של חברתMy Way to China המתמחה כבר למעלה משמונה שנים בתכנון והוצאה של טיולים לסין בהתאמה אישית. ליצירת קשר – [email protected]il.com