נסענו באוקטובר 2016 (חופשת סוכות) לטיול של 7 לילות בדרום יוון זוג + 3 ילדים בגילאים 3,5,8

נעזרתי רבות באתר למטייל, לכן אני מוסיף את ההמלצות שלנו מהטיול. הזמנו מראש מלונות ללילה הראשון והשני באזור נפפליו וללילה החמישי והשישי בזקינטוס. את ההחלטות לשאר מקומות הלינה השארנו לטיול עצמו (כדי להתחשב במזג האוויר).

נחתנו באתונה בשישי בבוקר (ללא מזוודה אחת שהמשיכה לציריך והוחזרה אלינו אחרי יום – מומלץ לרכוש סים יווני בעלות של 15 אירו כולל חבילת גלישה. הדבר איפשר לנציגי נמל התעופה באתונה ליצור איתנו קשר ולהודיע על מציאת המזוודה והעברתה באוטובוס לתחנה בנפפליו), לקחנו את הרכב (רכב מרווח כדי להכניס את כל המזוודות ולשבת בנוחות) ויצאנו לכיוון היעד הראשון – העיירה טולו (טולוס) שליד נפפליו.

הנסיעה בכבישי אגרה נוחים (עלות של 2-3 אירו לכל מקטע, כ 10 אירו עד ליעד)

בדרך עצרנו בתעלת קורינתוס לצילומים (לא לשכוח לצאת במחלף לכיוון לוטראקי, כיוון שמהכביש המהיר לא רואים את התעלה) ובחנות הצעצועים האהובה עלינו – ג'מבו (נמצאת לפני הכניסה לעיר קורינתוס).

בטולוס הזמנו מראש את מלון קינג מינוס ל 2 לילות ( מלון נח עם נוף מדהים). העלות באוקטובר- 90 אירו ללילה לחדר גדול כולל ארוחת בוקר (להקפיד לקחת חדר שפונה לים). מזג האוויר שיחק לטובתנו לכל אורך הטיול (תחזית לגשם ועננים כמעט בכל יום ובפועל מזג האוויר היה נח ואפילו נכנסו לבריכה). טיילנו בערב בנפפליו ולמחרת יצאנו לטיול לאתר העתיקות באפידאורוס ששווה ביקור בעיקר בזכות התיאטרון עם האקוסטיקה המעולה (12 אירו כניסה למבוגר, 6 לילד מעל גיל 6) ולעיירה גלאטאס שממנה יוצאות הפלגות במונית סירה כל רבע שעה לאי פורוס שממול (עלות של 1 אירו לאדם לכל כיוון, אפשר גם לעבור עם הרכב עם המעבורות הגדולות יותר, אנחנו עברנו ללא הרכב).

ביום השלישי לטיול עלינו להרים שבמרכז הפלופונס (נסיעה קשה בעליות להרים) לכיוון cave of the lakes (נחמד בעיקר בגלל האגם בקצה המערה, אבל לא הרשים את הילדים יותר מידי – 9 אירו כניסה) ומשם לקלאבריטה (מסעדות במרכז העיירה יקרות והאוכל בינוני מינוס).

ביום הרביעי קמנו מוקדם כדי להספיק לרכבת הראשונה מקלאבריטה לדיאקופטו שעוברת בקניון ווראיקוס לאורך נחלים ומפלים. הרכבת עוברת שיפועים גדולים בנסיעה תיירותית איטית (30-40 קמ”ש) ומגיעה תוך כ 50 דקות לעיירה דיאקופטו. (אין הרבה מה לעשות שם). הרכבת עוצרת למשך 20 דקות (עצירה לקפה וגלידות ליד התחנה) וחוזרת לקלאבריטה. הילדים נהנו מאוד (גם הקטנה)

התכנון המקורי היה להישאר באזור ההרים ל 2 לילות (כדי לא לארוז את המזוודות כל יום מחדש) אבל מכיוון שלא מצאנו משהו מיוחד לעשות באזור עבור ילדים קטנים, החלטנו לקצר מרחק לזקינטוס ונסענו לאולימפיה. הזמנו באותו הבוקר חדר גדול במלון EUROPA באולימפיה לאור המלצות בטריפאדוויזר. הנסיעה עצמה היתה קשה מאוד – מפותלת ובכבישים צרים, אבל הדבר היה משתלם. אולימפיה מקום תיירותי ונעים ובמלון היתה רמת שירות גבוהה מאוד. ויתרנו על אתר העתיקות (מתוך הבנה שישעמם את הילדים מהר מאוד). אכלנו ארוחת צהרים טעימה ומשתלמת במיוחד (פחות מ 30 אירו לכל המשפחה) ב Symposio tavern. הספקנו להיכנס לבריכה במלון ובערב יצאנו לקניות בעיירה ולארוחת ערב באחת המסעדות האחרות כולל צפייה בטלוויזיה בדרבי היווני בכדורסל (אולימפיאקוס – פנאתינאיקוס).

בבוקר היום החמישי יצאנו לכיוון העיירה קיליני (KYLLINI) משם יוצאות ההפלגות לזקינטוס. הזמנו כרטיסים מראש דרך אתר חברת kefalonia lines בעלות 76 אירו (הלוך חזור כולל רכב). כשהגענו לנמל נאמר לנו שיש בעיות טכניות באנייה והפנו אותנו לחברה השנייה ( levante ferries). הוספנו עוד 15 אירו והתעכבנו שעה נוספת עד להפלגה. השיט עצמו היה נח ומהנה מאוד. הצוות מכווין את הרכבים באופן יעיל לתוך האנייה ויוצאים לדרך בדיוק בזמן. השיט עצמו לוקח כשעה.

הגענו בצהרים לזקינטוס. המלון שהזמנו מראש (sentido alexandra ) שנמצא בעיירה TSILIBI. עלות של כ 105 אירו ללילה לחצי פנסיון. המלון טוב מאוד ולהפתעתנו אפילו היה די מלא (בעיקר בבריטים), למרות ששאר העיירה די ריקה מתיירים בתקופה הזו.

ביום השישי לטיול רצינו להגיע לחוף המפורסם של זקינטוס (נבאגיו / shipwreck) שהגישה אליו הינה בסירה בלבד. כל הסוכנים ביקשו מחירים של 30-40 אירו לאדם ושיט שאורך כ 4 שעות (חששנו שיהיה ארוך מידי לילדים) . לפי המלצה של פקיד הקבלה במלון נסענו לחוף porto vromi משם יוצאות סירות בודדות בשיט שלוקח 25 דקות לכל כיוון. החוף היה ריק לחלוטין והמפעיל במקום הציע לנו לקחת סירה פרטית. לאחר מו”מ קצר סגרנו על 80 אירו לסירה הגדולה יותר שכוללת תא סגור בנוסף לסיפון פתוח. השיט היה החוויה הטובה ביותר בטיול. הגענו לחוף המפורסם כולל עצירה בו לחצי שעה ובחזרה הקפטן שלנו הכניס את הסירה למס' מערות (blue cave) לאורך החוף.

ביום השביעי חזרנו בהפלגה לקיליני ומשם נסיעה עד לפטראס לארוחת צהרים וקניות ולאחר מכן נסיעה רצופה וארוכה עד לאתונה בכביש אגרה שרובו עדיין בבנייה (מהירות ממוצעת של 70-80 קמ”ש בלבד. רוב הנסיעה היתה אחרי משאיות ללא אפשרות לעקיפה). עלות כביש האגרה 2.5 אירו.

לאתונה הגענו בשעת ערב מוקדמת. הגענו למלון קתרינה שהזמנו ברגע האחרון – 115 אירו ל 2 חדרים (מלון מיושן אבל במיקום מעולה ליד תחנת המטרו וחנייה בתשלום סמוכה למלון). למרות חששות להסתובב באתונה עם 3 ילדים קטנים, לקחנו את המטרו (נוח וקל לשימוש, עלות 1.4 אירו לנסיעה) והסתובבנו באזור הסובב את האקרופוליס. האווירה מעולה. עשינו קצת קניות ואכלנו באחת ממסעדות מלכודות התיירים באזור (יקר יחסית לשאר הטיול ועדיין זול יחסית לישראל – 47 אירו ל 4 מנות ושתייה).

זו היתה טעימה של אתונה שבוודאות עוד נחזור אליה בעתיד.

למחרת קמנו ב 6 בבוקר לטיסה חזרה הביתה.

דירוג הפעילויות לפי הצבעה משפחתית:

  1. ההפלגה ל shipwreck בזקינטוס.
  2. ההפלגה מקיליני לזקינטוס.
  3. נפפליו
  4. האי פורוס
  5. רכבת קלאבריטה – דיאקופטו

בסך הכל עשינו טיול רגוע בקצב בינוני באזור מצומצם שכלל הרבה נופים, אוכל טוב ומרחקי הליכה קצרים. ויתרנו על אתרי תיירות רבים בגלל רצון למנוע שיעמום מהילדים. אורך הנסיעה הכולל ברכב – 1250 ק”מ.

עלות כוללת (ללא טיסות שעלותן משתנה מאוד) – 8000 ש”ח כולל רכב, דלק, מלונות ברמה טובה, ארוחות במסעדות, כניסה לאתרים וקניות (והיו הרבה – קנינו עוד מזוודה במהלך הטיול). אפשר לדעתי לבצע את הטיול ב 20-30% זול יותר אם מתפשרים על מלונות וארוחות בהכנה עצמית במקום במסעדות.