בתכנון הטיול לפראג, דאגנו איפה נוכל לאכול במקום שהינו כשר למהדרין, כמו שאנחנו רגילים בארץ.

באתר של בית חב"ד של פראג (אתר מאוד מפורט! https://chabadprague.cz/) מצאנו שיש להם מסעדה בשרית, חלבית ופיצריה, אז חיפשנו ומצאנו ב boocking.com מלון 3 דקות משם, Prague Golden Rooms מלון ללא אוכל, שקט ונחמד שעלה לנו 289.75 € לחמישה לילות.

נחתנו בפראג בחמישי בצהרים ולקחנו מונית למלון. הנהג דרש 40 יורו שאח"כ התברר לנו שזה לפחות כפול מהמחיר שאמורה לעלות הנסיעה.

הקירבה לבית חב"ד הוכיחה את עצמה, ואכן נהנינו מארוחות טעימות ברמה גבוהה בכל שלושת המסעדות שלהם, כולל סעודות השבת שאליהן יש להירשם מראש במחיר של 55 יורו לאדם לליל שבת ו 45 לסעודת הצהרים. בבית חב"ד התקיימו תפילות בליל שבת ושבת בבוקר (בשעה 10!) עם קידוש קטן אחרי, גם למי שלא נרשם.

אני מקפיד על טבילה במקוה בכל בוקר וגם זה היה לי במקוה שבמלון "קינג דיויד" שנמצא במרחק הליכה של כ 20 דקות מהמלון שלנו, בתשלום של 5 יורו למי שלא מתארח במלון. המקוה פתוח בכל בוקר מ 6 עד 8. ניגשים לקבלה, משלמים, והם פותחים אותו. לא לשכוח לבקש מגבת!

תפילת שחרית במלון: 7:30 ביום חול ו 8 בשבת. יש שתיה חמה בכניסה לבית הכנסת.

גם בערב שבת המקוה פתוח עד שעה 17 ובשבת בבוקר נפתח אחרי נקיון ב 10. מתי פתוח לפני כן, אינני יודע.

הערה חשובה לגבי סלולר וחשמל:

סים מקומי שנותן 300MB שהספיק בהחלט לחמישה ימים (מתוכם שבת) קנינו בחנות vodaphone ב 200 קרונות. כתובת החנות: Národní 28, 110 00 Nové Město, צ'כיה.

בעיה בנושא החשמל. השקעים בצ'כיה הם בעלי 2 חורים עגולים לחשמל ופין בולט להארקה. לא היתה בעיה לחבר לחשמל מטען של טלפון, אבל לחבר תקע של קומקום חשמלי או מטען של מחשב נייד שהם בעלי 3 פינים, לא יכולנו. כמה שחיפשנו מתאם לא מצאנו, עד שבהשגחה פרטית מצאנו בחנות צ'יינג' לא רחוק מהמלון שלנו, מתאם שמחליף 3 פינים לשנים. נכון, פחות בטיחותי, אבל בשעת "חירום" עזר לנו. בגוגל מצאתי את כתובת החנות שצמודה לצ'יינג': Široká 117/22, 110 00 Staré Město, צ׳כיה או בתור קישור: https://goo.gl/maps/5UuYeSmFkJPAuhk77

מקווה שהפוסט יעזור לכל מי שצריך. נסיעה טובה וחופשה מועילה לכולם!