תפיסת החיים שלי מאז שאני עומד על דעתי היא שצריך לשלב בחיים – עבודה/קריירה, לימודים, התפתחות אישית, משפחה ופנאי.

ולכן , אני ורעייתי (שתחייה) מקפידים לשלב את המרכיבים הללו בחיינו.

אז ככה, טיול מתחיל בהחלטה לאן נוסעים. זה קורה בדרך כלל חצי שנה מראש.

גם כאן הבחירות שלנו מגוונות – יעדים קלאסיים כמו אירופה המערבית, ארה"ב וכד' ויעדים "משוגעים" כגון דרום – מזרח אסיה, מרכז אמריקה וכד'.

הפעם החלטנו לנסוע למרכז אמריקה וכשלמדתי קצת על האפשרויות, החלטנו להתמקד בגואטמלה ומקסיקו.

השלב הבא הינו תכנון הטיול. מאחר ואנו לא אוהבים טיולים מאורגנים ורוצים להתנהל בעצמנו – שלב התכנון אורך מס' חודשים – לומדים על המדינה, על מוקדי העניין, מחליטים על משך זמן בכל מקום ובונים מסלול.

לטיול אנו יוצאים כש – 80-90% מתוכנן וסגור ומשאירים לעצמנו את מידת הגמישות לשינויים.

בתנובה, כמו בתנובה ובעיקר בתפקידי הנוכחי, אי אפשר לצאת מתי שרוצים ולכן החלטתי שהמועד המתאים ביותר הוא מיד אחרי חג שבועות.

ואכן במאי יצאנו לטיול.

נחתנו בבירת גואטמלה, הלו היא גואטמלה סיטי ומיד נסענו לעיר המדהימה Antigua. זוהי עיר יפיפיה המהווה מוקש משיכה לתיירים מאחר והיא מאכלסת הרבה מאוב בני שבטי המאיה (או אינדיאנים) והמון מוקדי עניין.

האטרקציה המרכזית היתה טיול להר געש Pacaya, זהו הר געש פעיל שבפסגתו לבה חמה שנמצאת מתחת לסלעי הבזלת. בפסגה אוכלים מרשמלו שהותך בחום הלבה.

לאחר יומיים נסענו לאגם מדהים Lago Atitlan שם שהינו 5 ימים וטיילנו בכפרים הסובבים את האגם. האגם מוקף הרי געש וכפרים קטנים ומדהימים עם שווקים ססגוניים אליהם מגיעים בני השבטים ומוכרים את מרכולתם.

בשבת הצטרפנו למטיילים ישראלים שפגשנו ואכלנו בבית חב"ד (אפילו קידוש עשינו)

היעד הבא היה אתר מהמם של אגמים ומפלים הנמצא 8 שעות נסיעה מהאגם – Samuc Champey.

הגענו לעיר הקרובה ולמחרת בבוקר יצאנו לאחד המקומות היפים ביותר בגואטמלה - אגמים בצבע טורקיז, שחיה והליכה עם נרות במערה חשוכה לחלוטין. עוצר נשימה.

בהמשך, נסענו 8 שעות נוספות והגענו לעיר Flores, אליה מגיעים על מנת לבקר ב –Tikal , אתר שהיה פעם כפר של שבט מאיה והשתמרו שם המבנים והמקדשים שלהם.

כאן תם הפרק של גואטמלה בטיול ומאוטובוס מהל 4 שעות הגענו למדינה קטנה, על חוף האוקיינוס בשם בליז.

בבליז היינו יומיים בעיקר למנוחה בדרך למקסיקו. ואכן, מבליז יצאנו בשייט לעבר מקסיקו, כאשר היעד הראשון היה Playa Del Carmen, זוהי עיר תיירותית על חוף האוקיינוס האטלנטי ושם שהינו יומיים – יום אחד הוקדש לטיול בשלושה אתרים יפיפיים – ביקור ב – Tulum, אתר עתיקות הדוכן על צוק בחוף האוקיינוס, נוף מהמם. בהמשך, נסיעה ל - Akumel זהו חוף שבו משנרקלים עם צבי ים ענקיים , איזו חוויה. ובסיום – ביקור בתופעה שקיימת רק באזור הזה של מקסיקו – סנוטה. באזור אלפי סנוטות שהן בעצם מערות מלאות במיים – חלקן מערות סגורות וחלקן חצי פתוחות. אנחנו היינו במערה סגורה – מערת נטיפים מהממת מלאה במים ופשוט שוחים בין הנטיפים.

היעד הבא היה עיר בשם San Cristobal לשם טסנו. זוהי עיר שסביבה עשרות כפרים של בני שבטי מאיה.

הקדשנו יומיים למקום – ביום הראשון שטנו בקניון Sumidaro. קניון פראי מהמם עם תנינים, קופים, עופות מכל הסוגים. חוויה עוצרת נשימה.

ביום השני ביקרנו בכפר בו התושבים מארחים תיירים בבתיהם – שם למדנו קצת על אורחות החיים ותנאי החיים של בני השבטים.

משם טסנו ליעד האחרון – עיר הבירה Mexico City. זוהי אחת הערים הגדולות בעולם עם 24 מליון תושבים.

טיילנו בעיר, ראינו את המבנים היפים וביקרנו באתר בו השתמרו 2 פירמידות ענק – פרמידת השמש ופרמידת הירח.

זהו הסתיים לו הטיול, חזרנו לשגרה עמוסי חוויות ו.... מתחילים לחשוב על היעד הבא

מעבר לנופים ולמראות, אחד הדברים שנצרבו בזכרוני הוא אופי התושבים – פשוטים, נעימים, מסבירי פנים