חושבים על חופשה באמירויות? כדאי שתכירו את ההנחיות למבקרים: למרות הקידמה וגורדי השחקים כללי ההתנהגות במקום מחמירים יחסית, וחריגה מהם יכולה להוביל להסתבכויות מיותרות. הנה הכללים שחשוב להכיר, והפעולות שיאפשרו לכם ליהנות מהחופשה בראש שקט.

לפני כשנתיים נחתם הסכם שלום עם בחריין והאמירויות, וישראלים רבים כבר הספיקו לבקר בהן. איחוד האמירויות הוא בהחלט יעד מסביר פנים לתיירים, ויחד עם זאת, זו מדינה מוסלמית שבחיי היום יום מקיימת את חוקי השריעה. כללי ההתנהגות נוקשים והאכיפה בלתי מתפשרת, ומי שלא מכיר את כללי ההתנהגות והנורמות עלול למצוא את עצמו בתסבוכת.

 מה חשוב לדעת לפני שטסים לאמירויות?

כשמתכננים טיול לחו"ל, מלבד רכישת כרטיסי טיסה, סגירת מקום לינה, סגירת ביטוח נסיעות לחול, המרת כסף ואריזת המזוודות, חשוב מאד להכיר את הכללים והנהלים של יעד הטיול. וכאשר טסים ליעד כמו האמירויות, הכרה ושמירה על החוקים והכללים חשובה במיוחד. באמירויות יש חוקים וכללים ברורים שחלים גם על תיירים, ואם תשמרו עליהם תוכלו להתמקד בכל הטוב שיש לאמירויות להציע.

הנה החוקים והקודים ההתנהגותיים שחייבים להכיר:

לבוש – באמירויות אמנם לא צריך ללבוש ג'לבייה ואפילו לא כיסוי ראש, אבל כן צריך להקפיד על לבוש צנוע, בגד עליון שמכסה כתפיים וזרועות, מכנסיים ארוכים (ובשום פנים ואופן לא קצרים מעל הברך), גם לבנים וגם לבנות. אסורות חולצות בטן ובגדי ים מכל הסגנונות, מלבד בבריכות סגורות או פרטיות, חופי ים ואזורי שחיה פרטיים. שימו לב שבחופים הציבוריים הפתוחים לכולם אין להסתובב בבגדי ים, גם לא בבגדים קצרים.

 אלכוהול וסמים – צריכת אלכוהול אסורה על האזרחים ומותרת לתיירים, אך ורק במקומות ספציפיים שיועדו לכך כמו בתי מלון, מסעדות או מקומות בילוי לתיירים שקיבלו אישור. בכל מקרה אסור להשתכר – ואסור להפר את הסדר הציבורי. סמים ושימוש בהם אסור על כולם.

 תרופות – גם אם יש לכם מחלה כרונית, זה לא מקנה אפשרות אוטומטית להכניס כל תרופה לאמירויות: ישנה רשימה שמפרטת איזה תרופות אסור להחזיק, בין אם מדובר בתרופות שניתן לרכוש ללא מרשם ובין אם מדובר בתרופות עם מרשם (כך למשל קודאין היא תרופה שניתן לקבל אך ורק במרשם מקומי באמירויות, ואסור להכניסה למדינה גם אם יש לכם מרשם מהארץ).

 מתכננים לטוס לאמירויות? בדקו מראש איזה תרופות מותר להכניס, איזה אסור – ואיזה תרופות מצריכות קבלת אישור מהרשויות המקומיות, כדי להימנע מסיבוכים ואי נעימויות.

 עישון וסיגריות – כמו בארץ, גם באמירויות מכירת סיגריות אסורה למי שמתחת לגיל 18. העישון ברכב פרטי אסור, אם אחד הנוסעים בו מתחת לגיל 12. בנוסף, אסור לעשן במוסדות חינוך, מבני ציבור, מקומות קדושים ובמבנים סגורים. ומה לגבי נרגילות (אחרי הכול, החיבור של נרגילות ואמירויות נראה לרבים מאיתנו טבעי)? עישון נרגילות מותר רק בברי נרגילה הפועלים ברישיון ייעודי, ומרוחקים לפחות 150 מטר משכונות מגורים.

 קוד נימוס – באמירויות מקובל להפגין איפוק בכל הקשור לגילויי חיבה בפומבי. לא נהוג להתחבק או להתנשק במקומות ציבוריים, והחזקת ידיים מקובלת רק כאשר מדובר בגבר ואישה.

 עוד דברים שכדאי לדעת

באיחוד האמירויות אוהבים סדר ושקט: נהוג להימנע מדיבור בשפה בוטה או  בקול רם. נהוג גם להימנע מתנועות ידיים גסות או מהתנהגות לא מכבדת כלפי מנהיגי המדינה וסמלים דתיים. מי שעובר על כללים אלו עלול להסתבך. בנוסף, חל איסור על צילום של אתרים ומבנים ממשלתיים, מטוסים ואפילו אנשים שלא קיבלתם מהם אישור לצלם אותם.

 ביטוח נסיעות לחול כבר עשיתם?

אחרי שהבנו איך כדאי להתנהג באמירויות (ואיך לא) ורגע לפני שאתם ממריאים לחופשה, כדאי להתפנות לדבר חשוב לא פחות: ביטוח נסיעות לאמירויות. ביטוח נסיעות לחול יכול לחסוך הרבה כאבי ראש ולא מעט כסף במהלך הטיול, בהנחה שתבחרו את הביטוח והכיסויים המתאימים לכם. נתחיל מהבסיס: ביטוח נסיעות נועד לכסות הוצאות רפואיות במהלך השהייה שלכם בחו"ל. זהו הרובד המרכזי של הביטוח, אליו אפשר להוסיף שורה של הרחבות בהתאם לצרכים שלכם. מתכוונים לקחת חלק בפעילות ספורט אתגרי כמו טיול ג'יפים או צניחה חופשית? חשוב לרכוש הרחבת ספורט אתגרי כדי לכסות הוצאות רפואיות, במקרה של פציעה או פגיעה במהלך הפעילות. אל תשכחו לבדוק האם הפעילות האתגרית המתוכננת כלולה בהרחבת הספורט האתגרי.

הקורונה עדיין כאן. איך נערכים?

למרות ההקלות השונות הקורונה עדיין כאן, והיא עשויה לתפוס אתכם לפני הנסיעה או במהלכה. מה עושים כשזה קורה? הרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחול אמור לכסות את ההוצאות הרפואיות, גם במקרה שנדבקתם בקורונה. אך תרחישי הקורונה השונים עלולים להגדיל את ההוצאות ולפגוע בכיס, גם ללא קשר לטיפול הרפואי. כך למשל ביטול הנסיעה בעקבות הידבקות בקורונה, או לחילופין הארכת השהות והוצאות הלינה בעקבות הידבקות בקורונה או כניסה לבידוד במהלך הנסיעה, עשויים להגדיל באופן משמעותי את ההוצאות.

איך אפשר להגן על הכיס? באמצעות הרחבת קורונה – הרחבה ייעודית בביטוח נסיעות לחול, שמעניקה החזרי הוצאות במגוון תרחישים. כך למשל ביטוח הפניקס smart travel כולל את הרחבת מגן קורונה עם מנעד רחב של כיסויים למגוון תרחישי קורונה, לפני הנסיעה ובמהלך השהייה במדינת היעד.

הכרת הכללים הנהוגים במדינה, לצד רכישת ביטוח נסיעות לחול שמתאים לצרכים שלכם, יאפשרו לכם ליהנות בראש שקט מכל הטוב שיש לאמירויות להציע.

מידע זה הינו כללי אודות התכנית בלבד וכל האמור כפוף לתנאי הפוליסה המלאים ולסייגיה. לעיון בתנאי הפוליסה המלאים ולמידע מלא אודות הכיסויים הביטוחים, החרגות וסייגים, ניתן להיכנס לאתר החברה בכתובת WWW.FNX.CO.IL.

החברה עושה מאמצים בכדי לוודא שהמידע המוצג בכתבה הינו המידע השלם והמדויק, אולם עשויים להיות שינויים ו/או להופיע בכתבה אי דיוקים ו/או שגיאות. הסתמכות על המידע הינה באחריות עושה השימוש במידע בלבד. החברה לא תישא באחריות כלשהי בגין כל נזק ו/או הפסד מכל מין וסוג שהוא העלולים להיגרם, בין במישרין ובין בעקיפין, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה. האמור בכתבה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי או כל ייעוץ אחר המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. הפניקס חברה לביטוח בע"מ.

מקורות מידע:

·         הנחיות למטייל הישראלי באיחוד האמירויות

·         רשימת ענפי ספורט אתגרי

·         פוליסת הפניקסsmart travel