מגיעים לנאפולי למספר ימים? אלו ההמלצות שלי לביקור:

אומרים שמרכז העיר של נאפולי הוא הגדול באירופה. אינני בטוח כיצד מודדים "מרכז עיר", אך מלבד מספר אתרים הנמצאים במובהק מחוץ למרכז העיר, רובם ככולם מרוכזים באזור אחד, אם כי גדול למדי.

בפוסט זה אחלק את מרכז העיר לשלושה חלקים, אך בהליכה בעיר עצמה תגלו שהחלקים הללו מחוברים זה לזה ולא קיימת הפרדה ממשית ביניהם. מסיבה זו גם אין צורך להשתמש בתחבורה הציבורית במהלך הביקור, אלא אם כן תרצו להגיע אל מרכז העיר, או לצאת ממנו אל אחד מהאתרים הנמצאים מחוצה לו (החשובים שבהם יוזכרו בהמשך הפוסט).

המרכז ההיסטורי / העיר העתיקה -

(צ'נטרו סטוריקו, Centro Storico)–בסימן רחובות צרים וכיכרות מקושטות, וכנסיות - המון כנסיות! כל אלה הם שרידי העיר העתיקה מתקופת היוונים והרומאים. רבות מן האטרקציות המרכזיות של נאפולי נמצאות ממש כאן, ביניהן מוקדי המשיכה הגסטרונומיים - אוכל רחוב מעולה והפיצריות המפורסמות בעולם. אם אתם קצרים בזמן, התרכזו ברחובות Via Tribunalli ו- Via San Biagio Dei Librai (בעל שמות שונים לאורכו, נקרא גם “ספקה נאפולי” Spaccanapoli).

לא לפספסהקתדרלה, מנזר סנטה קיארה, כנסיית ג'זו נואובו ורחוב סן גרגוריו ארמנו. ולאכול פיצה. הרבה מאוד פיצה.

הרובע הספרדי

האזור העני של נאפולי, שלו חלק משמעותי בשם שיצא למקום כעיר פשע ענייה ועזובה. זהו אינו המצב כיום! ניתן לשוטט ברובע בלי חשש, וכל תייר שמגיע לנאפולי, מבקר בו. ברובע הספרדי אין ״אתרים״ מיוחדים – הוא אתר בפני עצמו שכדאי להסתובב בו ברגל על מנת לשטוף את העיניים בחייהם של הנאפוליטנים ולהנות ממסעדות טובות וזולות.

קו הים של נאפולי

מאגד מספר אתרים מרשימים, שנבנו במהלך ההיסטוריה על ידי בתי המלוכה השונים. אם אתם מגיעים לאזור מן המרכז ההיסטורי או מהרובע הספרדי, סביר להניח שתעברו בויה טולדו (Via Toledo), רחוב הקניות הראשי של העיר. אם אתם אוהבים קניות, המשיכו גם לרחוב היפה קייאיה (Via Chiaia).

לא לפספס- טירת קסטל נואובו, הארמון המלכותי, כיכר פלבישיטו, בזיליקת סאן פרנצ'סקו דה פאולה, תיאטרון סן קרלו, וסתם לטייל בעצלתיים לאורך הים,לשתות ספריץ, להציץ בקסטל דל'אובו ולהנות מהנוף המרשים למפרץ.

מחוץ למרכז העיר

קסטל סנט'אלמו ומנזר סן מרטינו– שני אתרים מרשימים הנמצאים בסמיכות אחד לשני וממוקמים בראש גבעה (בשל כך ניתן לראות אותם ממקומות רבים בנאפולי). מחומות טירת קסטל סנט'אלמו נשקף נוף נהדר של 360 מעלות על העיר.

המנזר הוא מבנה דתי מפואר, המכיל קפלות, גנים וחפצי אומנות מיוחדים. מומלץ מאוד להגיע לגבעה – רובע וומרו Vomero, וניתן לעשות זאת באמצעות המטרו או בפוניקולרה (רכבת המשמשת לעלייה למקומות גבוהים) מרחוב טולדו. זמן הביקור בשתי האטרקציות יחדיו נע בין שעתיים לשלוש שעות.

7f39c9_1479db5d9dca46738ae88ccc87405062~

המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה של נאפולי מהמוזיאונים החשובים באירופה. מוזיאון ענק המציג אוצרות אומנות מתקופות שונות, אך בעיקר שרידים מפומפיי והרקולנאום. ניתן להגיע אליו בהליכה קצרה יחסית מאזור המרכז ההיסטורי - Piazza Dante או ברכבת התחתית (תחנת מוזאו Museo). זמן הביקור במוזיאון נע בין שעה וחצי לשלוש שעות.

מוזיאון קפודימונטה והקטקומבות של סן ג'נארו שני אתרים שונים, אך קרובים זה לזה. המוזיאון הוא ארמון מלכותי לשעבר, שכיום מוצג בו אוסף אמנות מרשים ביותר, עליו נמנות עבודות של קאראווג'ו, רפאל, סנדרובוטיצ'לי ועוד. הקטקומבות, לעומת זאת, הן מערות קבורה אשר כמוהן יש רבות בנאפולי, אך אלו של סאן ג'נארו הן כנראה המרשימות ביותר. האתרים מרוחקים יחסית ממרכז העיר, אך ניתן להגיע אליהם בקלות עם אוטובוס מכיכר דנטה בנסיעה בת כ-15 דקות. זמן הביקור במוזיאון הוא כשעתיים, בקטקומבות כשעה.

נאפולי צופנת בחובה היצע עצום של אטרקציות לתייר, כאשר ההמלצות המופיעות כאן הן רק קצה הקרחון. אם אתם מתכננים לבלות בעיר מספר ימים, או לחזור אליה בשלב מאוחר יותר, כתבו לי בתגובות ואשמח לשתף אתכם במידע המבוסס על ניסיוני האישי ולהמליץ לכם על מקומות נוספים.

קישור לגוגל מפות בו מופיעים האתרים שמוזכרים בפוסט.

אני מדריך סיורים בעברית בנאפולי, אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק נאפולי - טיפים ושיתופים

עמוד הפייסבוק שלי – לראות את נאפולי – סיורים בעברית עם ליאור