בקרוב מאוד תוכלו להגיע ברכבת ממדריד לברצלונה, במחיר מוזל החל מ-10 אירו בלבד, זאת הודות לשירות רכבות לואו-קוסט חדש, שיושק בספרד באפריל 2020

כולנו מכירים את כבר היטב את מודל הלואו-קוסט, שעשה מהפכה של ממש התחום התעופה ובהרגלי החופשות של כולנו. משמעות הלואו-קוסט, לטובת מי ששכח, היא במודל המציע מחירים נמוכים תמורת שירותים בסיסיים לנוסע והמטרה המוצהרת והירוקה של חברת הרכבות הספרדית, היא להפחית בכמות הטיסות ולהילחם בנזקים הסביבתיים, הגורמים לשינוי מצב האקלים.

כעת, עובר המודל גם ליבשה, כאשר תאגיד הרכבות הספרדי RENFE הכריז על השקת מותג לואו-קוסט חדש בשם “Avlo”. הקו הראשון שיושק הוא קו הרכבת מדריד-סרגוסה-ברצלונה והמחירים ינועו בין 10-60 אירו (במקום המחירים כיום שנעים בין 41-152 אירו). הרכבות עצמן הן רכבות מהירות לכל דבר ובתקופת ההשקה של הקו, ינועו שתי רכבות ביום ממדריד לברצלונה. בהמשך מתכוונת החברה להרחיב את השירות לחמש רכבות יומיות. משך הנסיעה יעמוד על כנו – כ-3 שעות נסיעה.

רכבות הלואו קוסט יעוצבו מחדש, על מנת שיוכלו לשאת עד 438 נוסעים בכל רכבת. מכירת הכרטיסים תתאפשר אך ורק באמצעות אתר האינטרנט/אפליקציה של חברת RENFE. גם העלאת מטען לרכבת, תתאפשר אך ורק בתשלום נוסף וברכבת עצמה יופחת מספר אנשי הצוות.