בשנים האחרונות הפכה גאורגיה ליעד תיירותי נחשק ופופולארי עבור הישראלים. רשות התיירות של גאורגיה מציגה עלייה מתמדת במספר הישראלים שבוחרים לעשות את חופשתם בגאורגיה, בשנת 2016 היו 100,000 תיירים ישראלים, בשנת 2017 היו 115,000 תיירים ישראלים שביקרו בגאורגיה, ובשנת 2018 היו 150,000 תיירים ישראלים.

לאחרונה, חלו מספר אירועים לא נעימים בהם ישראלים שנכנסו לגאורגיה כתיירים עוכבו לחקירה בגבול כשהתחוור שהם נושאים בכבודתם תרופות לשימושם האישי. החוק בגאורגיה אוסר על הכנסת תרופות מסוימות, הוצאתן או העברתן מגבולותיה, זאת מאחר שהחוק בגאורגיה רואה בהן חומרים ממכרים.

לכן תיירים ישראליים המעוניינים להביא עימם לגאורגיה תרופות לשימושם, עליהם לפנות לפני יציאתם מישראל לרופא המטפל, לבדוק איתו אם התרופה האמורה מכילה חומרים ממכרים. אם כן עליהם להביא עימם בצמוד לתרופות גם את המרשם הרשמי עבורן חתום על ידי הרופא או בית חולים עם חותמת רשמית. את המרשם יש להביא מתורגם לאנגלית.

תיירים מישראל שלא יציגו בגבולות גאורגיה מרשם רופא שנותן תוקף ישראלי רשמי לתרופות שברשותם אז התרופות יילקחו מהם עד אשר יציגו את המרשם הרפואי המתאים.