טזמניה היא סוג של גן עדן, בילינו בה שבוע, צברנו בה המון חוויות מדהימות ולכן פוסט זה יהיה ארוך וילווה בהמון תמונות.

בוקר ה5.1.19, ביקשנו מטוני שיקפיץ אותנו לשדה התעופה במלבורן, טרמינל 4, שם חיכתה לנו כבר בחורה ישראלית אנונימית בשם מיה (מאיה בלי א') ש”שודכה” באמצות תיוג לפוסט חיפוש שותפים באחת מקבוצות הפייסבוק שם חפשנו מטייל/מטיילת שיצטרפו אלינו לטזמניה על מנת להוזיל עלויות בהשכרת רכב.

לנו ולמיה היה חיבור יוצא מן הכלל על ההתחלה וזאת הייתה תחושה מאוד נהדרת לגבי המשך הטיול שלנו.

נחתנו בעיר הגדולה “הבירה” של טזמניה – הוברט ומשם חיכינו להסעה שתיקח אותנו אל סניף apex השכרת המכוניות המקומי, שם לדאבוננו גילינו כי הרכב אותו ביקשנו (טויוטה rav 4) אינו זמין כרגע וניסו לשכנע אותנו לקחת רכב אחר (קאמרי) במקום, אך התעקשנו על הrav 4 ולכן נאלצנו לחכות מספר שעות עד שיהיה רכב זמין ומוכן, בינתיים לקחנו את הקאמרי והלכנו לעשות קניות במקום לבזבז את הזמן, נסענו למרכז המסחרי הקרוב שם עשינו קניות של אוכל לקראת ארוחת הערב ואכלנו צהרים סלטי בריאות, כבר מיה (טבעונית) הצליחה להשפיע עלינו לטובה. מיד לאחר מכן חזרנו לסניף של אייפקס ולקחנו את הרכב שרצינו. משם נסענו חזרה לכיוון העיר מפני שראינו על הדרך שישנה חנות קמפינג בשם BCF בה אנחנו יכולים לקנות בלוני גז כדי שנוכל לבשל, בדרך לשם בעודי נוהג וכעבור חודשיים של נהיגה באוסטרליה, ללא הבנה של הכביש נסעתי בנתיב הנגדי למשך כמה שניות עד שהעירו לי שזה כבר לא הכביש המהיר והנתיב הוא לא חד סטרי, קצת מבהיל אבל המשכנו את הנסיעה כרגיל, בחנות עצמה היה מוכר ששאל אותנו מהיכן אנחנו וענינו שמישראל, ענה לנו שהוא יהודי ובטזמניה קיים בית הכנסת הראשון שהקימו באוסטרליה, לצערנו לא יצא לנו לבקר בו. משם הנקודה הראשונה שלנו לטיול היא ה-”Tasman Arch” שנמצאת בצידו הדרום מזרחי של האי, מזכיר קצת את ה”חורים” במצוקים של Kiama ולא כלכך מלהיב אבל יש גם נקודת מערה שבשפל המחזה די מרהיב כמו שניתן לראות בתמונה.

משם נסענו ל”פורט ארתור” שם עצרנו לפק”ל תה להנות מהחוף ולנוח קצת מהיום הדי תובעני, בנסיעה זו תוך כדי שאני נוהג בכביש מהיר ודי ריק מתנועה קפץ לנתיב קנגרו, זה היה רגע מאוד מבהיל ובהחלטה של שניות בודדות החלטתי לסטות לנתיב הנגדי כשהניחוש שלי הסתבר כמוצלח, הקנגרו לא המשיך לקפץ לשם וחזר חזרה לשיחים מהיכן שהגיח.

התחנה הבאה שלנו לאחר העצירה הוא הקמפסייט “White beach tourist park” – לקמפסייט יש גישה לחוף ים והמיקום שלו במרחק נסיעה לא רב מאיפה שטיילנו.

יום למחרת ה-6.1 אנחנו פותחים בנסיעה צפונה אבל לא מצליחים לצאת מחצי האי פורט ארתור מכיוון שהגשר היחיד בDunalley נחסם לתנועה עקב תאונה ולכן אנחנו תקועים בפקק בלי לדעת מתי הגשר יפתח שוב לתנועה. לבסוף לאחר כשעה כשאנחנו כבר יצאנו מהרכב לעוד פק”ל קפה התנועה חזרה לסדרה ואנחנו המשכנו בנסיעה צפונה, בעיירה Swansea אנחנו עוצרים בסופר IGA (רשת מרכולים קטנים ויקרים להחריד) מכיוון שאין רשתות גדולות של סופרים במקומות מרוחקים, על מנת לקנות לנו מצרכים לארוחת ערב וממשיכים לעבר “Freycinet National Park Visitor Centre” שם אנחנו קונים “פס” כניסה לכל הפארקים הלאומיים בטזמניה ורשאים להמשיך לטייל במקומות שאליהם אנחנו חפצים להגיע, כמו “Wineglass Bay” שנמצא ממש ליד, לו יש מסלול הליכה לא ארוך אבל עם קצת טיפוס, יכול להיות מאתגר למי שלא בכושר בכלל, משם נשקף לנו נוף יפייפה של מפרץ ים שמזכיר בצורתו כוס יין.

משם המשכנו צפונה ל”Douglas Apsley National park” שם יש מקור מים צונן שאפשר להכנס ולהנות

משם המשכנו עוד צפונה עד לעיירה St Helens שם העברנו את הלילה בקמפסייט של ביג4.

יום למחרת ה-7.1 נסענו ל-”Bay of Fires” שם יש חוף עם תופעה מדהימה של סלעים כתומים והיינו חייבים לעצור שם כדי לחזות בזה ולצלם, החוף לבן והמים צלולים וקפואים.

לאחר מכן נסענו מערבה אל עבר חוות הלוונדר הענקית “Bridestowe Lavander Farm” שם הסתובבנו בשדות הלוונדר ואכלנו גלידת לוונדר סגולה, בשיטוטנו בין השדות פגשנו עוד קבוצת ישראלים בה הייתה גם חברה של מיה, עדן, מטיול בגרייט אושן ראוד שעשתה לפני כן.

משם נסענו לעיר “Lancaster” שם יש אגם שמשמש בתור בריכה עירונית “Cataract gorge” בו טבלנו במימיו הקפואים ביום חם מאוד.

משם המשכנו בנסיעה מערבה על החוף הצפוני של טזמניה ועצרנו בקמפסייט ביג4 בעיירה Ulverstone.

יום למחרת ה8.1 אנחנו יוצאים מוקדם בבוקר אל עבר “Cradle Mountain”, אחד מהטרקים המוכרים באחד המקומות היפים ביותר שיש לטזמניה להציע, הטרק הוא לא פשוט וכולל בו הליכה מרובה וטיפוס, שלושתנו לא בכושר שיא ומזג האוויר ההפכפך של טזמניה אילץ אותנו לסגת ממנו כמה מאות מטרים ספורים מכיבוש הפסגה, יום לפני היה לנו בטזמניה כ-40 מעלות והיום זה כבר מזג אוויר אחר לגמרי, היינו במירוץ נגד העננים וראינו שהגיע הזמן לחזור לפני שהסלעים שמטפסים עליהם יהיו חלקים מהגשם ומסוכנים.

לאחר שחזרנו חזרה לחניה מהמסלול המשכנו בנסיעה עד לעיירה “Zeehan” שם העברנו את הלילה בקמפסייט באווירה ביתית וחמוד כשבחוץ היה גשם די חזק, בשלב זה של הטיול משחקי ה”קמביו” ששיחקנו בערבים מהרגע שהגענו לטזמניה כבר עלו הילוך.

יום למחרת ה-9.1 אנחנו יוצאים מהקמפסייט ונוסעים ל”Lake Saint Clare” מכיוון שהאגדה מספרת כי שם ניתן לראות פלטיפוסים, וכמו שאתם כבר יודעים, אני רווי אכזבות בכל מה שקשור לפלטיפוסים אחרי הטיול שלנו בקרנגו איילנד, לכן אני קצת ספקן.

אנחנו מגיעים לשם, עושים מסלול הליכה סביב האגם וכמובן שלא רואים ולא שומעים שום פלטיפוס אבל לפחות טיילנו במקום יפייפה ופסטורלי.

משם המשכנו לקמפסייט שנמצא ממש מאחורי שדה התעופה של הובארט ללילהץ

יום לאחר מכן, ה-10.1 נסענו ל”Mt. Field Visitors Centre” למסלול הליכה מעגלי וחמוד בין כל מני מפלים, במסלול הליכה הזה יש הרבה מאוד מדרגות אז שימו לב אם אתם כשירים לזה.

משם נסענו ל “Bonorong Sanctuary” מן חוות טיפול בחיות שבעבר שימשה כגן חיות, יש שם המון קנגרואים, ניתן לראות שם שד טזמני, אצ'ידנות, וומבאטים וכו'.

בסוף היום נסענו חזרה לאזור של שדה התעופה שם ישנו בקמפסייט ב”Seven Miles Beach” שנמצא ממש על חוף הים, יום למחרת ה-11.1 יום שישי חזרנו בטיסה מהובארט למלבורן שם טוני אסף את שלושתנו אליו ואל סיליה לארוחת שישי מפנקת שם הכרנו את בן ששהה והכין לחמניות נהדרות, אמיר ורובי שעדיין נשארו אצל טוני וסיליה ולארוחה הצטרפו עוד חברים של טוני וסיליה מהכנסיה.

טיפ: אנחנו ויתרנו על ברוני איילנד, אבל מומלץ לבקר שם, ניתן לעשות שם תמונות מאוד פוטוגניות + לראות קנגרואים לבקניים, כדי להגיע לשם צריך לקחת מעבורת.