תאגיד השיט "רויאל קריביאן" הודיע היום כי יתחיל לשוט מישראל תחת מתווה "אי ימי ירוק", החל מחודש מאי הקרוב ולראשונה בהיסטוריה.

על פי הודעת החברה, רויאל קריביאן תציע החל ממאי הקרוב ולאורך תקופת הקיץ והחגים מסלולי שיט של 3-7 לילות. המסלולים יצאו מנמל חיפה ויעברו בלימסול שבקפריסין וביעדים ביוון, כגון: רודוס, סנטוריני, מיקונוס, חאניה ואתונה. ניתן יהיה לרכוש כרטיסים החל מיום שלישי, ה-9 במרץ 2021.

הנוסעים שיורשו להזמין ולעלות אל סיפון האוניה יהיו מחוסנים, מחלימים, ילדים מתחת לגיל 16 עם בדיקה בתוקף, הכל בהתאם ל"תו הירוק", בהנחיית משרד הבריאות.

אוניות במפרץ סנטוריני. צילום: Depositphotos/Smallredgirl

הספינה שנבחרה לשוט מישראל היא החדשה ביותר של החברה, ה- Odyssey of the Seas. ה"אודיסאה" כוללת אטרקציות רבות, כגון סימולטורים של גלישת גלים וצניחה חופשית, קפסולה היורדת לעומק של 300 רגל מתחת לפני המים, ברמן רובוטי, מסלול קרטינג, לייזר טאג, הופעות ועוד.

משום שתנאי ה"תו הירוק" מאפשרים הפעלת חדרי אוכל, אורחי הספינה ייהנו משורת מסעדות בסגנונות שונים, כגון יפני ואיטלקי. לראשונה על ספינות רויאל קריביאן, בספינה יופעל גם בית כנסת.

אורי שנבל, מנכ"ל "סנורמה", הנציגה הבלעדית של רויאל קריביאן בישראל: "העובדה שרויאל קריביאן בחרה בישראל היא תעודת כבוד ענקית וברכה גם לעשרות אלפי הישראלים. זו גם בשורה לכלכלה הישראלית, שתהנה מפירות שיתוף הפעולה עם חברת השיט החשובה והמשמעותית ביותר בעולם".