הערה – ערך 1 דולר = 3000 COP בערך

הגענו ללטיסיה בטיסה מבוגוטה בתאריך 31.10 , נחתנו בשעות הצהריים וחיפשנו מה לעשות בחצי היום שנשאר. בסוכנות הנסיעות gamboa המליצו לנו לקחת טוקטוק לסיור בעיירה לטיסיה ובעיירה השכנה הברזילאית טבטיביה. המחיר של שעה בטוקטוק היא 20 אלף פסוס הסיור היה נחמד, נסענו לטייל בצד הברזילאי הלכנו לגן חיות קטנטן (מחיר כניסה 5 ריאל זה בערך חמישה שקלים) יש שם גם חנויות סנדלים גדולות וחנות שוקולד ממש על הגבול. מומלץ לאכול אסאי ( למרות שיש גם בלטיסיה) , לקנות שוקולד ברזילאי. המעבר גבול אינו רשמי ולא צריך שום מסמך מזהה.

בשעה חמש הגענו לכיכר של לטיסיה כדי לצפות בתופעה של התוכים שמגיעים בהמוניהם למנוחת הלילה. מחזה מרהיב שבהחלט אסור לפספס. עלינו לראש הכנסיה (עלות של 3 אלף פסו לאדם) ומשם ראינו גם את התוכים וגם את השקיעה היפיפה.

ב31.10 בשעות אחר הצהריים וערב מתקיים בעיר פסטיבל תחפושות לרגל Halloween היה מאד נחמד לראות את כל הילדים ומבוגרים שמשקיעים מאד בתחפושות. אווירה של יום העצמאות .

ביום השני יצאנו לסיור לפוארטו נריניו Puerto Narino . בדרך היו מספר נקודות עצירה שהחשובה ביותר היא אי הקופים שם יש מלא קופים שמטפסים על התיירים. חוויה מאד נחמדה. הסיור עלה 120000 פסו שזה 40 דולר. ועוד עשר אלף פסו מס כניסה לפוארטו נריניו. בפוארטו נריניו יש חדרי אירוח שנראו מאד נחמדים , המקום נקי ומטופח ובכיף הייתי נשארת ללון שם. החזרה מהסיור היא בשעות אחר הצהריים. את הסיור ניתן לקנות בכל סוכנות נסיעות בעיר.

למחרת הלכנו לטיול בג'ונגל. יחד עם המדריך שלנו מסוכנות הנסיעות Gamboa בלודיבינו שהוא גם סוכן פרטי שמארגן טיולים עצמאיים ... הסיור החל בנסיעה במונית לכניסה לMaloca de Gitoma שזה של הקהילה האינדיאנית של UITOTO , שם פגשנו צ' יף אינדיאני שהסביר לנו על הפילוסופיה ואורח החיים שלהם ... הצגה נחמדה. ומשם המשכנו לתוך מעמקי הג'ונגל לסיור של שעתיים וחצי , המדריך שלנו הסביר לנו על מיני הצמחים והחיות שנתקלנו בהם בדרך. לציין כי כמעט אין חיות בשעות הבוקר. רק מעופפים למיניהם.

לאחר הטיול תפסנו אוטובוס ל reserva natural tanimboca שם עשינו פעילות אתגרית של טיפוס על עץ בגובה 12 מטר שממנו עשינו אומגה לעץ אחר ועוד אומגה ומשם ירדנו פעילות נחמדה, לא יותר מזה... בטוחים שאפשר למצוא פעילות קצת יותר שווה, ממילצה לברר על פעילות בצד של פרו שמענו שיש שם משהו נחמד. כל היום הזה עלה 170 אלף פסוס. לציין כי במקום יש אפשרות לינה בבתים על העצים בגובה של 12 מטר , יש חדרים משפחתיים , זוגיים וקבוצתיים (12 איש) החדרים מאד נחמדים ולפי אנשים שישנו שם שומעים בלילה את חיות הג'ונגל , לא חם מידי , אפילו קריר לפנות בוקר ואין יתושים. בקיצור הם המליצו מאד.

ביום השלישי בחרנו לנוח בפעילות רגועה של שייט בנהר לצד של פרו, שם עברנו לאגם קטן יותר ודגנו דגים. אחר כך הלכנו לאכול במסעדה באי סנטה רוסה ששייך לפרו. המסעדה היא של סוכנות Gamboa האוכל היה נחמד. הפעילות הזו הייתה בעלות של 100 אלף פסו לאדם. מה שהיה נחמד זה שהפעילות הייתה גמישה ועשינו מה שבא לנו... הפעילות שהייתה מתוכננת ליום הזה הייתה לצאת בשש בבוקר להליכה של שעתיים וחצי בג'ונגל בבוץ , להגיע לאגם שבו ניתן לדוג ולחזור באותה דרך שבאנו. אופציה נוספת היא להשאר לישון בשטח . אנחנו אנשים מפונקים ובחרנו משהו קליל יותר . היה ממש כיף !

המלצות:

סוכנויות נסיעות – יש המון , מומלץ לתכנן מראש, מצ"ב פרטים של בלודיבינו ניתן לתכנן איתו טיולים מראש, ארוכים יותר או יחד יומים כמו שאנחנו עשינו.

אוכל – יש שני מקומות שאני ממליצה עליהם אחד זה דוכן המבורגר שעומד בפינת הרחובות Carrera 9 –calle 8 זה דוכן קטן עם המבורגר מצויין שעולה 8 אלף פסוס. המקום השני זו מסעדה בשם Buetare gourmet נמצאת על Carrera 9 אני אכלתי Causa limena שזו מנה פרואנית טיפוסית . היה מעולה !

לינה – אנחנו ישנו במלון WIRA SUITS מלון מצויין במחיר הוגן מאוד. יש בו ארוחת בוקר מצויינת (יחסית לקולומביה) ומיזוג אוויר . גם האוכל של המסעדה היה טעים ובמחיר סביר. אני הייתי ממליצה לישון לפחות ליליה אחד בטבע יש מלא אפשרויות .