לאחר 8 ימים בפלורידה לקחנו קרוז לקריביים המערביים.

3 מיתוסים על קרוזים:

 1. לא מרגישים את הגלים- מרגישים מאוד. ככל שהקומה גבוהה יותר כך מרגישים פחות אך בבקרים הערבים והיום הראשון הרגשנו מאוד. חברים שהיו איתנו לקחו חדר בלי מרפסת וסבלו ממחלת ים נוראית.
 2. לא צריך מרפסת רב היום לא בחדר- עוד טעות. מומלץ מאוד לקחת חדר עם מרפסת או לפחות חלון גם מרגישים פחות את הגלים, גם אפשר לאוורר את החדר והיתרון הענק ראינו שקיעות מדהימות, ונרדמנו עם רחש הגלים.
 3. לא תהיו רעבים- אין ספק שנכון פירוט בהמשך.

הספינה: נורווג'יאן גטוואי, הספינה (באנגלית getway) הייתה מעולה עם הרבה אפשרויות לפעילויות. הצוות תמיד חייך ועזר:

בספינה מגוון רחב של אטרקציות הפזורות בקומות:

הצגות: היינו באחת וגם השתעממנו (ריקודים ושירים).

בקומות 15 ומעלה יש את הבריכות, פארק מים ענק, פארק חבלים מגניב, ג'קוזים, קיר טיפוס ועוד..

בקומות 6-8 יש את הקזינו הרבה מסעדות, בר קרח, שדרת חנויות ועוד..

לא היה משעמם..

אוכל: בנורווג'יאן קיים דבר שאינו קיים ברב החברות: האופצייה שאינך צריך להזמין מקום למסעדות החינמיות (לאחת כן). דבר שעזר לי ולאחי שאם היינו רעבים כבר ב12:00 יכולנו לאכול.

רעבים לא תצאו: פיצה, המבורגר, שניצל, פאי רועים, בוריטו, נאצ'ו, מרקים והרשימה עוד ארוכה.. לא היה מאכל אחד שרצינו ולא היה..

המסעדות:

בקומה 16 יש מזנון ללא מצרים שפתוח מ7:00 או לפני ועד 23:00 בלילה. בו יש הכל.

בקומה 7 או 6 יש את הטרופיקנה החדר אוכל הגדול אליו צריך להזמין מקום, יש בו ריקודים ושירים וסטייקים מצוינים. ובנוסף יש עוד מסעדה גם באותה כמו עם מגוון מאכלים.

המסלול:

 1. עלייה לספינה
 2. יום ים
 3. רואטן הונדורס
 4. בליז סיטי בליז
 5. תוכנן קוסטה מאיה אבל בגלל עומס בנמל קוזמול
 6. הפוך מהקודם
 7. יום ים
 8. הגעה

העצירות: קודם כל לא צריך חיסונים. אבל בגלל המלצה של רופא בכיר בארץ הייתה בעיה: לפי המפות שאראה לנו הייתה מלריה קשה ברואטן בבליז לא בקו החוף וקוסטה מאיה גבולית. לבסוף לאחר התייעצות עם צוות האונייה ירדנו בכל העצירות (ללא כדורים) נמרחנו בקרם דוחה יתושים ובצמיד נגד יתושים. לא עשינו קנופי ברואטן או קייב טיובינג בבליז בגלל חשש למלריה:

הונדורס: היום היה קודר ונסענו לווסט באי ביץ'. החוף ה-9 הכי יפה בעולם היה יפה אך התחיל מונסון. מאוד זול שם וקנינו הרבה, כדי מאוד להתמקח .

האונייה בבליז

הווסט ביי ביץ'. כמה דקות לפני המונסון.

בליז: בבליז כל האתרים המעניינים והחופים היפים רחוקים מהנמל. בנוסף בליז סיטי היא מסוכנת ומאוד מאוד מלוכלכת ומגעילה. לכן בערך כל הישראלים מהספינה נסעו ל- cucumber beach. חוף מלאכותי שמזכיר יותר אגמון. הייתה טרמפולינה, מגלשת מים ומין טרפז… העצירה הכי פחות מהנה ובתכלס אולי היה עדיף להישאר על האונייה.

קוזמל: הנמל מאוד מפותח ובו מסעדות ומין קניון פתוח. בקוזמלו יותר זול מקוסטה מאיה חד משמעית. נסענו ל- chankanaab park פארק יפה מאוד אך יקר. היה מופע דולפינים נחמד. מופע אריות ים שבסופו יכלנו ללטף אותם ולהצטלם איתם, שנורקל (הים היה סוער אך בכל זאת ראיתי לובסטר ענק ומלא דגים ששחו לידי גם לא רחוק מהחוף). חוף ים יפה. קרוקודילים שלא הבנו מה קשורים ואיגואנות (בעיקר באזור הלגונה). במקום גם קנופי ועוד אטרקציות בתשלום נוסף.

הירידה לריף

קוסטה מאיה:

העצירה בה הכי נהננו:

הנמל מפותח מאוד וכולל בריכה המון חנויות מופעים ועוד.. אך אל תתפתו. מחוץ לנמל ראינו מסתובבות המון איגואנות. נסענו לחוף- pez quardo beach. החוף הכי יפה שיש. חול לבן מהסרטים, קוקוסים, עץ במים שנועד לקשט את החוף, המים שקופים ועם דגים יפים וצמוד לזה טיילת עם דוכנים. לא היה עמוס בכלל החיסרון היחיד שהיו כמה שיכורים ליד וכלבים משוטטים אך הם שמרו על הכלבים. אם אתם במקסיקו סעו לחוף הזה. בנוסף המים רדודים בכל האזור.

מים שקופים

לסיכום: הקרוז הוא חוויה נפלאה שכדי לחוות בכל גיל. חוויה לכל החיים.