מסלול בן שבוע-שבועיים בקירגיזסטן ”12 יום באזור אגם איסיק קול“

יום 1. נחיתה בבישקק לפנות בוקר, מנוחה קצרה ונסיעה לאגם Issyk-kul במזרח המדינה. בדרך יש המון רוכלים מוכרים פרי, תירס חם מתוק ועוד. בבורנה טאור, שרידי עיר עתיקה, נחמד אך לא חובה. הגענו ל-Cohlpon-ata, עיר גדולה בערך במרכז הגדה הצפונית של האגם. בעיר מוזאון פתוח נחמד עם הדרכה מקומית. מוזאון תרבות אשר בו ארבע יורטות המסמלות את ארבע הדתות. נחמד. לאחר מכן היינו בשדה ענק עם המון פרוגליפים, ציורי אבן. מאוד מרשים.

יום 2. ביקור בקניון Grigorevka. חשיפה ראשונית לנוף המדהים של נחלים זורמים, המון ירוק, סוסים, נשרים ושאר עדרי בקר מסתובבים בהמוניהם בירוק. צהרים ביורטה מקומית, פורלים שנדוגו מהנהר על האש. טיול סוסים לארבע שעות ב-500 סום (פחות מ-40 ש”ח...)

יום 3. נסיעה ל-Karakol העיר המזרחית ביותר של האגם, כ-3 שעות נסיעה בלבד מגבול סין. ביקור בכנסיה יפה ובמסגד הבנוי כפגודה סינית ללא מסמרים. חוץ מזה אין מה לעשות בעיר הזו. לינה בעיר.

יום 4. נסיעה לעמק Altyan Arashan עמק מעיינות חמים מקסים. נסיעה בדרך קשה 15 ק”מ למעלה משעתיים עם ג'יפ סובייטי שנת יצור 1947. לינה בגסטהאוס מקומי.

יום 5. Jeti Uguz קניון עם סלעים אדומים ומייד לאחריו חוצים 5 גשרים רעועים על הנהר ומגיעים לעמק מקסים, עמק הפרחים. לינה במקום ביורטות.

יום 6. Jyrgalan כפר יפהפה מזרחית לקארקול רק כשעתיים נסיעה מגבול סין. במקום מכרה פחם פעיל, מפל בהליכה של כ-3 שעות ואגם.

יום 7. קניון Braskoon ו-Skazka2 מקומות יפהפיים ומיוחדים. חולות צבעוניים ותצורות נוף שונות. לא להחמיץ.

יום 8. התרגעות של יום וחצי בכפר יורטות מיוחד בצד הדרומי של האגם ליד Bokonbaevo. 

יום 10. חזרה לבישקק דרך הכביש לניירין.

יום 11. פארק Ala Arche והביתה.

לכל המידע על קירגיזסטן
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות