מסלול עד שבוע בהאי הדרומי ”איזור הקטלינס - חובה“

רוב המטיילים שהיו בניו זילנד בשני האיים (הצפוני והדרומי) יגידו שהאי הדרומי יפה יותר ויש יותר מה לראות, איזור הקטלינס הוא אחת הסיבות לכך. הקטלינס נמצא בדרום מזרח האי הדרומי והוא מקום טוב גם להתחיל בו את הטיול בניו זילנד. יש בו מבחר רב של מסלולים, כאלה של 5 דקות ועד מספר שעות. האיזור שופע טבע, מפלים ומקומות ייחודיים ובעלי חיים אנדמיים של המקום. אני טיילתי באיזור 4ארבעה ימים ולא עשיתי את כל המסלולים, אבל עשיתי יותר מהרגיל לפי שיחות עם מטיילים אחרים אז ככה שאפשר לבלות באיזור יומיים עד כמעט שבוע.

כמו בכל ניו זילנד המידע החינמי שמקבלים התיירים תקף גם באיזור הזה, בעיר הצפונית של האיזור בלקלותה (Balclutha) -(נהר מדהים חוצה את העיר! שווה לעשות סיבוב) ישנו סניף I Site שבו אפשר לקבל מידע מסודר ומדוייק על האזור. אפשר לקנות מפות רציניות יותר על האזור, אבל מפות פשוטות ונוחות מחולקות שם בחינם. אני קיבלתי דף שמרכזו מפה עם אותיות מפוזרות ובצדי הדף יש מקרא מפה שנותן פירוט על משך המסלול, הסבר על המקום ועוד כל מיני פרטים ככה שהטיול באיזור נוח ומסודר. רצוי לחפש מקומות לינה מראש כי המבחר שם לא רב. הקליטה הסלולרית גם היא חלשה וכמעט לא קיימת.

אתן את המקומות שאני טיילתי בהם ואני ממליץ לשלב אותם לפי טעמכם במסלול שתקבעו: Curio Bay Slope Point Otara Nugget Point - חובה Kaka Point Purakaunui Falls - חובה Pounawea Bush Matai Falls Lake Wilkie Cathedral Caves McLean Falls

הצוות האדיב בסניף ה-I Site ישמח לתת לכם מידע על מקומות נוספים ויעזרו לכם במה שתרצו ושהם יוכלו. לסיכום, אזור שיש בו הרבה מה לראות שישאיר לכם טעם של עוד.

לכל המידע על האי הדרומי ניו זילנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה להאי הדרומי

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם