מסלול ארוך באז'אקסיו ”טרק GR 20 “

הקיץ הגשמתי חלום וטיילתי על ה- GR-20 בקורסיקה, בתחילת ספטמבר. זהו טרק מדהים לאורך פרשת המים של האי, בגבהים שבין 1,500 ל-2,300 מטר מעל פני הים. בין הנופים המתגלים שם - צוקי גרניט ובזלת, שלגים, יערות עד של אורנים ענקיים, חיות בר, מעניינות צלולים ועוד. אורך הטרק כשבועיים פלוס, כאשר כל יום נמתח בין מקלטים של רשות שמורת הטבע של קורסיקה, ונמשך כ- 5-7 שעות של הליכה בעצימות משתנה. ביתר שעות היום ניתן לכן לנוח, להתאושש, ולטפל בכביסה ובמזון. כדי באמת ליהנות דרוש אימון גופני מקדים - סיבולת הליכה ונשיאת תרמיל, ניסיון בהליכה ובמעבר מיכשולים וסלעים.

אני ארזתי משהו כמו 10 קילו על הגב, כולל שני ליטר מים, שק"ש (חובה), סופטשל (נגד גשם ולחימום - מזג האוויר בספטמבר לא צפוי כל כך), גופייה תרמית, קצת מזון קל למשך הטיול, מזרון שטח (פלציב), סט בגדים ולבנים להחלפה, עזרה ראשונה, קרם הגנה, בגד ים קל, ועוד כמה דברים קטנים יותר. מקלות הליכה לקחתי בידיים. ניתן אם רוצים לקחת אוהל ולישון ליד הבקתות (בתשלום), או לישון בבקתות עצמן (חייבים להזמין מראש), או לשכור אוהל מהבקתות (טיפה יותר יקר בל נטול נחירות). אני העדפתי להמעיט במשקל על הגב ובדרך כלל שכרתי אוהל או ישנתי בפנים אם היה מקום. בבקתות ניתן לאכול אוכל מבושל (יקר יותר, אך לעיתים שווה את המחיר) או לבשל עצמאית על הכיריים שיש שם. 

מבחינה חברתית - כיווון שרוב המטיילים שומרים על קצב ההתקדמות שלהם קבוע, יש נטייה להכיר את כולם אחרי כמה ימים, וזה נהיה מו משפחה אחת של מטיילים שדואגים ועוזרים אחד לשני. סהך הכל טרק אדיר, קשה, אך מתגמל מאין כמוהו, משנה חיים. תהנו.

לכל המידע על אז'אקסיו צרפת
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

הזמנת חופשה לאז'אקסיו

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי