הר הגעש בסטרומבולי ”מסלול מדהים וחוויתי להר הגעש סטרומבולי שפעיל ולא בכאילו“

סטרומבולי הינו אי, שעיקרו הר געש פעיל, הנמצא צפונית לסיצליה בלב ים, באזור שנקרא האיים הליפארים או האיולים. אנחנו ממליצים בחום רב על שייט שמגיע לאי ולאי נוסף לפניו.

ניתן להגיע לאי במספר דרכים וניתן להגיע לאי ליום או יותר. באי מלבד חופים (אורכם שלושה ק"מ), יש מלונות ורחוב של מסעדות וחנויות, אבל עיקר העניין הוא הר הגעש (למרות שהכפר מאוד מיוחד ויפה). ניתן להגיע לאי ולטפס ברגל מספר שעות כדי לצפות בהר (מחייב לינה באי בלילה). אנחנו בחרנו במסלול יומי, הכולל יציאה בשייט לאי פאנאריאה, עצירה לכשעתיים לסיור באי, המשך שייט לסטרטמבולי ושעתיים באי ולקראת השקיעה, המשך שייט לצד השני של האי לצפות בהתפרצויות של הר הגעש מהים במרחק קצר מהאי ומשם חזרה. ההתפרצויות כל הזמן, רק שבלילה ניתן לראות את האש מהלוע כל כ-10 דקות.

השייט יוצא מהעיר Milazzo, שבצפון מזרח סיציליה. אנחנו בחרנו בחברת Tarnav, בשייט שיוצא שלוש פעמים בשבוע בין השעות 11:00-12:00 וחוזר חזרה בין 21:30 ל-23:00, תלוי בשעת השקיעה. יש לפחות שתי חברות נוספות, שמבצעות סיור דומה. חלקן יוצאות מהאי ליפארי לכוון סטרומבולי.

כנסו לאתר של החברה, שם מצוים כל הפרטים, כולל הזמנה באינטרנט. מדובר ברחפת גדולה של עשרות/מאות אנשים, כך שאין הרגשה לא טובה בשייט. היתרון בשייט שבחרנו, שניתן להגיע בבוקר גם ממקומות מרוחקים ולבלות יום אחד ולישון חזרה במלונות רבים המצוים בעיר או סמוך לאזור השייט. אנחנו בכלל טסנו חזרה באותו לילה ישר מהשייט (כשעה וחצי לנמל התעופה של קטניה על כביש האגרה).

מסלול חוויתי ומיוחד גם השייט, גם הכפרים באיים ובעיקר הר הגעש. שווה ומיוחד מאוד.

לכל המידע על סיציליה איטליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לסיציליה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם